Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden begint campagne tegen opruiend en 'fake' nieuws op Facebook

Biden begint campagne tegen opruiend en 'fake' nieuws op Facebook

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse presidentskandidaat Joe Biden richt zijn pijlen op Facebook. Hij is een campagne begonnen om het socialemediabedrijf te dwingen om nepnieuws tegen te gaan. Ook zou Facebook moeten ingrijpen als gebruikers bijvoorbeeld opruiende taal bezigen, "zelfs als het om de president gaat".

De Democraat heeft onder meer een petitie opgezet die mensen kunnen tekenen. Ook heeft hij een open brief geschreven aan Facebook-topman Mark Zuckerberg. Binnenkort moet er volgens Amerikaanse media ook nog een filmpje verschijnen waarin de zaak helder wordt uitgelegd.

Facebook kreeg recent nog forse kritiek op zijn besluit om controversiële berichten van Donald Trump op het platform te laten staan. De discussie ging vooral over het bericht van Trump waarin die stelde dat "als het plunderen begint, het schieten begint". Daarmee reageerde Trump op de rellen na de dood van George Floyd in Minneapolis.

Inmiddels heeft Zuckerberg aangekondigd dat Facebook mogelijk zijn inhoudsbeleid gaat herzien. In een lang bericht op Facebook zei hij onlangs dat het bedrijf andere manieren gaat verkennen voor het omgaan met inhoud die tegen de regels in gaat. Op dit moment is er alleen een keus tussen inhoud laten staan of die te verwijderen.

Meer uit Buitenland

Zelensky meldt defensieafspraken met Verenigde Arabische Emiraten

ABU DHABI (ANP/RTR/AFP) - Oekraïne en de Verenigde Arabische Emiraten hebben afgesproken dat ze gaan samenwerken op defensiegebied. Dat maakte de Oekraïense president Volodymyr Zelensky bekend na een ontmoeting met president Mohammed bin Zayed ⁠Al Nahyan van de Golfstaat.

49 minuten geleden
Paus voor historisch bezoek in Monaco

MONTE CARLO (ANP/AFP) - Paus Leo is zaterdagochtend in Monaco gearriveerd voor het eerste pauselijke bezoek van de moderne tijd aan het ministaatje. Hij kwam aan in een helikopter en is ontvangen door prins Albert en prinses Charlene.

1 uur geleden
Houthi's eisen verantwoordelijkheid op voor raketaanval op Israël

SANAA (ANP/RTR/AFP/DPA) - De Jemenitische Houthi's hebben voor het eerst sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten de verantwoordelijkheid opgeëist voor een raketaanval op Israël. De groep liet weten dat de operaties doorgaan tot de "agressie" op alle fronten wordt beëindigd.

3 uur geleden
Thailand: akkoord met Iran over doorgang olietankers

BANGKOK (ANP/AFP) - Thailand heeft een overeenkomst met Iran bereikt over de doorgang van Thaise olietankers door de Straat van Hormuz. Dat maakte de premier van Thailand zaterdagochtend bekend.

4 uur geleden
Bonaire vraagt 'snelle hulp' van Nederland om stijgende prijzen

KRALENDIJK (ANP) - Het Bestuurscollege (BC) van Bonaire vraagt de Nederlandse regering om snel in te grijpen. Door onrust in het Midden-Oosten en problemen in de scheepvaart worden vrachtkosten steeds hoger. Daardoor dreigen boodschappen en brandstof op Bonaire veel te duur te worden en wordt het voor veel inwoners steeds moeilijker om rond te komen, aldus de overheid van de bijzondere gemeente in het Caribisch gebied.

6 uur geleden
Amerikaanse militairen gewond bij aanval op basis Saudi-Arabië

AL-KHARJ (ANP/RTR/DPA) - Bij een Iraanse aanval op luchtmachtbasis Prince Sultan in Saudi-Arabië zijn twaalf Amerikaanse militairen gewond geraakt. Twee van hen zijn er ernstig aan toe, melden Amerikaanse autoriteiten.

7 uur geleden
Witkoff: VS hoopvol over gesprekken met Iran deze week

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten denken dat er deze week gesprekken gaan plaatsvinden met Iran om een eind te maken aan de oorlog. Dat heeft de speciale gezant Steve Witkoff gezegd op een bijeenkomst in Miami. "We zijn er zeker hoopvol over."

13 uur geleden