Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden begint campagne tegen opruiend en 'fake' nieuws op Facebook

Biden begint campagne tegen opruiend en 'fake' nieuws op Facebook

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse presidentskandidaat Joe Biden richt zijn pijlen op Facebook. Hij is een campagne begonnen om het socialemediabedrijf te dwingen om nepnieuws tegen te gaan. Ook zou Facebook moeten ingrijpen als gebruikers bijvoorbeeld opruiende taal bezigen, "zelfs als het om de president gaat".

De Democraat heeft onder meer een petitie opgezet die mensen kunnen tekenen. Ook heeft hij een open brief geschreven aan Facebook-topman Mark Zuckerberg. Binnenkort moet er volgens Amerikaanse media ook nog een filmpje verschijnen waarin de zaak helder wordt uitgelegd.

Facebook kreeg recent nog forse kritiek op zijn besluit om controversiële berichten van Donald Trump op het platform te laten staan. De discussie ging vooral over het bericht van Trump waarin die stelde dat "als het plunderen begint, het schieten begint". Daarmee reageerde Trump op de rellen na de dood van George Floyd in Minneapolis.

Inmiddels heeft Zuckerberg aangekondigd dat Facebook mogelijk zijn inhoudsbeleid gaat herzien. In een lang bericht op Facebook zei hij onlangs dat het bedrijf andere manieren gaat verkennen voor het omgaan met inhoud die tegen de regels in gaat. Op dit moment is er alleen een keus tussen inhoud laten staan of die te verwijderen.

Meer uit Buitenland

Japan beschuldigt China van 'gevaarlijke' manoeuvre met radar

TOKIO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Japan beschuldigt China ervan dat Chinese gevechtsvliegtuigen hun radar hebben gericht op Japanse vliegtuigen boven internationale wateren. Het Japanse ministerie van Defensie betitelt de actie als "gevaarlijk".

1 uur geleden
Merz: steun aan Israël is 'kernprincipe' voor Duitsland

JERUZALEM (ANP/AFP) - Steun aan Israël is voor Duitsland "een onveranderlijk kernprincipe". Dat zei de Duitse bondskanselier Friedrich Merz na een gesprek met de Israëlische president Isaac Herzog zaterdag.

3 uur geleden
17 doden gevonden in migrantenboot bij Kreta

HERAKLION (ANP/AFP) - In de buurt van het Griekse eiland Kreta zijn zeventien doden gevonden in een migrantenboot. Er waren nog twee levende mensen aan boord, meldt de kustwacht. Volgens hen was de boot in slecht weer terechtgekomen en hadden de opvarenden niets om onder te schuilen en niets om te eten of drinken.

5 uur geleden
Hamas bereid tot ontwapening bij einde Israëlische bezetting

GAZA-STAD (ANP/AFP) - De Palestijnse beweging Hamas zegt bereid te zijn al zijn wapens in te leveren, als de Israëlische bezetting van de Gazastrook ten einde is gekomen. Hamas zou de wapens overdragen aan een Palestijnse autoriteit, die het gebied zou gaan besturen.

7 uur geleden
Merz prijst rol Jordanië in Gaza-oorlog

AMMAN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft voor zijn reis naar Israël ook een bezoek gebracht aan Jordanië. Hij prees de rol die dat land heeft gespeeld in de Gaza-oorlog.

8 uur geleden
Zelensky ontmoet Europese leiders maandag in Londen

LONDEN (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky reist maandag naar Londen, voor een gesprek met een aantal Europese leiders. Dat meldt de Franse president Emmanuel Macron op X. Ook de Britse premier Keir Starmer en de Duitse bondskanselier Friedrich Merz schuiven aan bij het overleg over de onderhandelingen die de Oekraïners houden met de Amerikanen.

10 uur geleden
Oekraïne valt Russische olieraffinaderij aan

KYIV (ANP/DPA) - Oekraïne zegt opnieuw een aanval te hebben uitgevoerd op de Russische olie-industrie. Doelwit was een raffinaderij diep in Rusland, op 200 kilometer ten zuidoosten van Moskou.

10 uur geleden