Biden begint campagne tegen opruiend en 'fake' nieuws op Facebook
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse presidentskandidaat Joe Biden richt zijn pijlen op Facebook. Hij is een campagne begonnen om het socialemediabedrijf te dwingen om nepnieuws tegen te gaan. Ook zou Facebook moeten ingrijpen als gebruikers bijvoorbeeld opruiende taal bezigen, "zelfs als het om de president gaat".
De Democraat heeft onder meer een petitie opgezet die mensen kunnen tekenen. Ook heeft hij een open brief geschreven aan Facebook-topman Mark Zuckerberg. Binnenkort moet er volgens Amerikaanse media ook nog een filmpje verschijnen waarin de zaak helder wordt uitgelegd.
Facebook kreeg recent nog forse kritiek op zijn besluit om controversiële berichten van Donald Trump op het platform te laten staan. De discussie ging vooral over het bericht van Trump waarin die stelde dat "als het plunderen begint, het schieten begint". Daarmee reageerde Trump op de rellen na de dood van George Floyd in Minneapolis.
Inmiddels heeft Zuckerberg aangekondigd dat Facebook mogelijk zijn inhoudsbeleid gaat herzien. In een lang bericht op Facebook zei hij onlangs dat het bedrijf andere manieren gaat verkennen voor het omgaan met inhoud die tegen de regels in gaat. Op dit moment is er alleen een keus tussen inhoud laten staan of die te verwijderen.
Meer uit Buitenland
BASSETERRE (ANP/RTR) - De Verenigde Staten gaan zelf verifiëren wat er is gebeurd met de speedboot uit Florida die is beschoten door Cuba. Dat zei minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio op een top in St. Kitts en Nevis in het Caribische gebied.
4 uur geledenMIAMI (ANP) - Justitie in de Amerikaanse staat Florida doet onderzoek naar de schietpartij tussen de Cubaanse kustwacht en een Amerikaanse speedboot, meldt hoofdaanklager van de staat James Uthmeier op X. Volgens Cuba hadden de opvarenden van de speedboot eerst het vuur geopend, waarna vier van hen werden gedood door de kustwacht, maar Uthmeier wil die uitleg niet zomaar geloven.
6 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft gebeld met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump over de onderhandelingen met Rusland. Zelensky spreekt op X de verwachting uit dat binnenkort de voorbereidingen kunnen worden getroffen voor een gesprek tussen de leiders zelf, inclusief de Russische president Vladimir Poetin.
8 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse president Jennifer Simons heeft drie directieleden van staatsbedrijven gevraagd om op te stappen. Er was ophef ontstaan over zeer lucratieve, langlopende contracten die de nieuwe directeur van het Staatsziekenfonds (SZF), waar circa 80 procent van de Surinamers verzekerd is, zou hebben gesloten met partijgenoten die niets te maken hebben met de ziektekostenverzekeringsbranche.
8 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/AFP) - Het Braziliaanse Hooggerechtshof heeft twee voormalige parlementsleden veroordeeld voor het opdracht geven tot de moord op Marielle Franco, gemeenteraadslid in Rio de Janeiro in 2018. Ze werden beiden veroordeeld tot 76 jaar en drie maanden gevangenisstraf.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten laten weer toe dat Venezuela olie aan Cuba verkoopt, meldt het Amerikaanse ministerie van Financiën. Voorwaarde is dat olieleveringen niet de regering in Havana, maar het Cubaanse volk ten goede komen. Het ministerie noemt de beleidswijziging een maatregel "in solidariteit met het Cubaanse volk".
9 uur geledenHAVANA (ANP/AFP) - De Cubaanse kustwacht heeft vier opvarenden van een Amerikaanse speedboot doodgeschoten, meldt het Cubaanse ministerie van Binnenlandse Zaken. Er zou eerst vanaf de boot zijn geschoten, toen de kustwacht het vaartuig benaderde.
9 uur geleden