Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden: als Poetin Oekraïne inneemt, stopt hij daar niet

Biden: als Poetin Oekraïne inneemt, stopt hij daar niet

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Joe Biden heeft gezegd dat "als Poetin Oekraïne inneemt, hij daar niet zal stoppen". Volgens Biden zal Rusland na winst in Oekraïne mogelijk een NAVO-lid aanvallen "en zullen Amerikaanse soldaten met Russische soldaten moeten vechten".

Biden noemde het "verbijsterend" dat de VS op een punt zijn gekomen "waar Republikeinen in het Congres bereid zijn Poetin het grootste geschenk te geven waar hij op kan hopen". Hij doelde daarmee op het niet goedkeuren van nieuwe steun voor het land in oorlog.

Met dat vooruitzicht hoopt de president Republikeinen te overtuigen om snel groen licht te geven voor nieuwe militaire steun voor Oekraïne. Het geld dat de VS daarvoor eerder hebben gereserveerd is zo goed als op en Republikeinen houden een nieuw miljardenpakket voorlopig tegen in het Congres.

175 miljoen dollar

Biden wil dat het Congres nog voor de vakantieperiode eind deze maand werk maakt van een nieuw steunpakket. In afwachting daarvan kondigde hij een beperkte 175 miljoen dollar nieuwe steun aan.

Biden gaf aan dat hij bereid was om met de Republikeinen compromissen te sluiten over andere kwesties in ruil voor steun aan Oekraïne. Hij noemde onder meer de bewaking aan de grens met Mexico, die Republikeinen willen opvoeren.

Meer uit Buitenland

Fossiele afbouw en adaptatie centraal in slotfase klimaattop

BELÉM (ANP) - Nu de klimaattop in Belém in de slotfase zit, spitsen de discussies tussen landen zich steeds meer toe op fossiele brandstoffen en klimaatadaptatie. Tientallen landen en de EU willen concretere afspraken maken over het verminderen van de afhankelijkheid van olie, gas en steenkool. Ontwikkelingslanden verhogen de druk om meer geld vrij te maken voor aanpassingen aan klimaatverandering. Ze wijzen erop dat vooral zuidelijke landen nu al te maken hebben met ingrijpende gevolgen.

45 minuten geleden
Duizend lichamen terug naar Oekraïne

KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft duizend lichamen teruggekregen van wat wordt verondersteld omgekomen krijgsgevangenen te zijn in de oorlog met Rusland.

2 uur geleden
Weer doden gemeld in Gaza na aanvallen

GAZA-STAD (ANP/AFP) - In de Gazastrook worden opnieuw doden gemeld na Israëlische aanvallen. Het Nasser-ziekenhuis in Khan Younis laat weten dat vier personen zijn omgekomen, de burgerbescherming spreekt over drie slachtoffers.

3 uur geleden
'Filipijnse' burgemeester krijgt levenslang voor mensenhandel

MANILLA (ANP/AFP) - Een Chinese vrouw die een illegaal onlinegokcentrum leidde en burgemeester was op de Filipijnen is tot een levenslange gevangenisstraf veroordeeld vanwege mensenhandel. Dat heeft een regionale rechtbank in Manilla bekendgemaakt.

4 uur geleden
Hongarije wil dat EU-geldstroom naar Oekraïne stopt om corruptie

BRUSSEL (ANP/RTR) - Hongarije vindt dat de Europese Unie geen geld meer aan de Oekraïense regering moet geven na berichten over corruptie in dat land. De anticorruptiediensten onderzoeken de verduistering van mogelijk 100 miljoen dollar in de energiesector.

4 uur geleden
NAVO-ambassadeur VS: draag bevel over Europa aan Duitsland over

BERLIJN (ANP) - Duitsland moet in de toekomst het commando over de NAVO-verdediging van Europa van de Verenigde Staten overnemen, vindt de Amerikaanse NAVO-ambassadeur. Dat gaat volgens hem wel nog een tijd duren.

4 uur geleden
Delen van Parijs getroffen door stroomstoring

PARIJS (ANP/RTR) - Delen van de Franse hoofdstad Parijs zijn donderdagochtend getroffen door een stroomstoring.

5 uur geleden