Biden: alle doses vaccin vrijgeven
WILMINGTON (ANP/RTR) - Aanstaand Amerikaans president Joe Biden wil dat elke beschikbare dosis van het coronavaccin gebruikt gaat worden. De huidige regering houdt de helft van de vaccins achter voor de tweede prik, die nodig is bij de vaccins van Pfizer/BioNTech en Moderna.
Maar er gingen stemmen op om zoveel mogelijk Amerikanen snel te vaccineren nu het aantal coronapatiënten in de ziekenhuizen oploopt en er steeds meer doden vallen door het virus. Donderdag stierven er voor de tweede opeenvolgende dag meer dan 4000 mensen door corona.
Een aantal Democratische gouverneurs drong er deze week in Washington op aan de vaccins te verspreiden die nu nog op de plank liggen. Biden wil daar gehoor aan geven. Hij noemde vrijdag de vaccinatiecampagne tot nu toe een lachertje. Hij ziet de distributie van het vaccin als "de grootste operationele uitdaging waarvoor ons land ooit zal staan".
Tussenstand
Het doel van zijn voorganger Trump was om eind vorig jaar 20 miljoen Amerikanen te vaccineren, maar de tussenstand stond donderdag op ongeveer 6 miljoen gevaccineerden. Dat is minder dan een derde van de 21 miljoen doses die tot nu toe verspreid zijn, meldt het Amerikaanse centrum voor ziektepreventie CDC.
De aankomende president krijgt maandag zijn tweede dosis van het coronavaccin. Ook de belangrijkste leden van zijn overgangsteam worden dan gevaccineerd.
Biden is ook van plan weer een nationale veiligheidsfunctionaris aan te stellen die de mondiale gezondheidssituatie in de gaten houdt. Trump schrapte deze functie nog voordat de coronapandemie uitbrak. De nieuwe baan gaat naar een voormalig veiligheidsofficial.
Meer uit Buitenland
MARSEILLE (ANP) - Justitie in Frankrijk opent een moordonderzoek naar het schietincident eerder maandag op een middelbare school in Aubagne. Dat meldt het OM in Marseille, dat verder laat weten dat het onderzoek wordt overgedragen aan een afdeling die zich bezighoudt met georganiseerde en gespecialiseerde misdaad.
12 minuten geledenNICE (ANP/BELGA) - De twee teruggevonden schilderijen van Pierre-Auguste Renoir (1841-1919) zijn licht beschadigd. De werken werden vorige maand gestolen uit het Renoir Museum in Cagnes-sur-Mer, dat naast Nice ligt. Een schilderij heeft een scheurtje in het doek, bij het andere is alleen de lijst beschadigd. Dit meldde de procureur van Marseille, Nicolas Bessone.
16 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft er maandag op gewezen dat het livestreamen van een executie op grote socialmediaplatforms niet is toegestaan in de EU. De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth zei vorige week dat de executie van Nidal Malik Hasan op 3 december via een vuurpeloton publiek moet worden uitgezonden.
37 minuten geledenVATICAANSTAD (ANP/AFP) - Paus Leo zal dinsdagochtend worden opgenomen voor een operatie aan het longknobbeltje dat onlangs bij hem werd ontdekt tijdens een medische check-up. Dat meldt het persbureau van het Vaticaan.
40 minuten geledenWARSCHAU (ANP) - De NAVO zal een aanval van de vijand "blokkeren, bot maken en breken", zegt de hoogste commandant van het bondgenootschap. De generaal die over de verdediging van Europa gaat, presenteerde bij uitzondering maandag zijn 'overwinningsstrategie' om Rusland af te schrikken en lidstaten gerust te stellen. "We zullen ervoor zorgen dat elke aanval op een bondgenoot zinloos is", zei de Amerikaanse generaal Alexus Grynkewich op een veiligheidsconferentie in Warschau.
1 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De Oekraïense minister van Buitenlandse Zaken Andrii Sybiha is maandag met een duidelijke boodschap naar de vergadering van EU-ministers van Buitenlandse Zaken gekomen. "Het tijdperk van afhankelijkheid is voorbij. Europa moet zijn toekomst in eigen hand nemen, met één stem spreken en de vrede herstellen. Stop Poetin in Oekraïne; hij staat al voor jullie deur", zei hij bij aankomst in Luxemburg, waar de ministers vergaderen.
3 uur geledenAUBAGNE (ANP) - Een rector en een docent van een middelbare school bij het Zuid-Franse Marseille zijn neergeschoten door een minderjarige. De 14-jarige leerling van de school in Aubagne zou volgens Franse media met een wapen met een groot kaliber op hen hebben geschoten, mogelijk een jachtgeweer of shotgun. De schutter is opgepakt. De slachtoffers verkeren niet in levensgevaar.
3 uur geleden