Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden: alle doses vaccin vrijgeven

Biden: alle doses vaccin vrijgeven

WILMINGTON (ANP/RTR) - Aanstaand Amerikaans president Joe Biden wil dat elke beschikbare dosis van het coronavaccin gebruikt gaat worden. De huidige regering houdt de helft van de vaccins achter voor de tweede prik, die nodig is bij de vaccins van Pfizer/BioNTech en Moderna.

Maar er gingen stemmen op om zoveel mogelijk Amerikanen snel te vaccineren nu het aantal coronapatiënten in de ziekenhuizen oploopt en er steeds meer doden vallen door het virus. Donderdag stierven er voor de tweede opeenvolgende dag meer dan 4000 mensen door corona.

Een aantal Democratische gouverneurs drong er deze week in Washington op aan de vaccins te verspreiden die nu nog op de plank liggen. Biden wil daar gehoor aan geven. Hij noemde vrijdag de vaccinatiecampagne tot nu toe een lachertje. Hij ziet de distributie van het vaccin als "de grootste operationele uitdaging waarvoor ons land ooit zal staan".

Tussenstand

Het doel van zijn voorganger Trump was om eind vorig jaar 20 miljoen Amerikanen te vaccineren, maar de tussenstand stond donderdag op ongeveer 6 miljoen gevaccineerden. Dat is minder dan een derde van de 21 miljoen doses die tot nu toe verspreid zijn, meldt het Amerikaanse centrum voor ziektepreventie CDC.

De aankomende president krijgt maandag zijn tweede dosis van het coronavaccin. Ook de belangrijkste leden van zijn overgangsteam worden dan gevaccineerd.

Biden is ook van plan weer een nationale veiligheidsfunctionaris aan te stellen die de mondiale gezondheidssituatie in de gaten houdt. Trump schrapte deze functie nog voordat de coronapandemie uitbrak. De nieuwe baan gaat naar een voormalig veiligheidsofficial.

Meer uit Buitenland

Gewonden door schietpartij bij school in Turkije

TURGUTLU (ANP/AFP/RTR) - Elf leerlingen zijn gewond geraakt bij een schietpartij bij een middelbare school in het westen van Turkije. Twee van hen zijn ernstig gewond. De vermeende schutter, een minderjarige, is aangehouden. Dat heeft justitieminister Akin Gürlek bekendgemaakt.

2 uur geleden
Erdogan pleit voor afschaffen vetorecht bij VN-Veiligheidsraad

NEW YORK (ANP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan vindt het tijd om het vetorecht in de VN-Veiligheidsraad af te schaffen. Nu kunnen de vijf permanente leden van de raad nog resoluties tegenhouden, maar volgens Erdogan past dat niet langer bij "de werkelijkheid van de huidige wereld".

2 uur geleden
G7-landen roepen Iran op Houthi's niet langer te bewapenen

NEW YORK (ANP/RTR/AFP) - De ministers van Buitenlandse Zaken van de G7-landen hebben Iran opgeroepen om de Houthi's in Jemen niet langer van wapens te voorzien. Ook roept de G7 de Houthirebellen op om de aanvallen op doelen in Saudi-Arabië te staken.

4 uur geleden
Twee doden door noodweer in Japan

TOKIO (ANP/DPA/RTR) - Bij aardverschuivingen als gevolg van zware regenbuien veroorzaakt door de tyfoon Dujuan zijn in Japan twee mensen om het leven gekomen, meldt de Japanse omroep NHK. Vier anderen worden nog vermist. Bijna 50.000 huishoudens zitten zonder stroom.

5 uur geleden
Macron heeft 'lang en goed gesprek' met Trump over Oekraïne

NEW YORK (ANP/AFP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron heeft aan verslaggevers laten weten dat hij een "zeer goed" en "zeer constructief" gesprek heeft gehad met de Amerikaanse president Donald Trump over Oekraïne. "We hebben uitgebreid gesproken over Oekraïne en Rusland, over de noodzaak om onze Oekraïense vrienden sneller en beter te helpen met raketafweersystemen", zei Macron.

5 uur geleden
Trump onverstaanbaar bij mediamoment door wegblijven tv-zenders

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Donald Trump opende maandag een nieuwe landingsplek voor helikopters bij het Witte Huis, maar opmerkingen van de Amerikaanse president tijdens de openingsceremonie waren onverstaanbaar. Het mediamoment werd live uitgezonden op de website van het Witte Huis, maar de microfoon pikte het geluid van de president niet op, enkel de helikopter was te horen.

5 uur geleden
Medewerker kermisattractie Oktoberfest omgekomen bij ongeluk

MÜNCHEN (ANP/DPA) - In het Duitse München is maandagavond een 52-jarige medewerker van een kermisattractie van het Oktoberfest om het leven gekomen. De man werkte volgens de Süddeutsche Zeitung bij de Hangover, een vrijevaltoren van zo'n 85 meter hoog. De gebruikers van de kermisattractie waren volgens de politie niet in gevaar.

8 uur geleden