Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden: alle doses vaccin vrijgeven

Biden: alle doses vaccin vrijgeven

WILMINGTON (ANP/RTR) - Aanstaand Amerikaans president Joe Biden wil dat elke beschikbare dosis van het coronavaccin gebruikt gaat worden. De huidige regering houdt de helft van de vaccins achter voor de tweede prik, die nodig is bij de vaccins van Pfizer/BioNTech en Moderna.

Maar er gingen stemmen op om zoveel mogelijk Amerikanen snel te vaccineren nu het aantal coronapatiënten in de ziekenhuizen oploopt en er steeds meer doden vallen door het virus. Donderdag stierven er voor de tweede opeenvolgende dag meer dan 4000 mensen door corona.

Een aantal Democratische gouverneurs drong er deze week in Washington op aan de vaccins te verspreiden die nu nog op de plank liggen. Biden wil daar gehoor aan geven. Hij noemde vrijdag de vaccinatiecampagne tot nu toe een lachertje. Hij ziet de distributie van het vaccin als "de grootste operationele uitdaging waarvoor ons land ooit zal staan".

Tussenstand

Het doel van zijn voorganger Trump was om eind vorig jaar 20 miljoen Amerikanen te vaccineren, maar de tussenstand stond donderdag op ongeveer 6 miljoen gevaccineerden. Dat is minder dan een derde van de 21 miljoen doses die tot nu toe verspreid zijn, meldt het Amerikaanse centrum voor ziektepreventie CDC.

De aankomende president krijgt maandag zijn tweede dosis van het coronavaccin. Ook de belangrijkste leden van zijn overgangsteam worden dan gevaccineerd.

Biden is ook van plan weer een nationale veiligheidsfunctionaris aan te stellen die de mondiale gezondheidssituatie in de gaten houdt. Trump schrapte deze functie nog voordat de coronapandemie uitbrak. De nieuwe baan gaat naar een voormalig veiligheidsofficial.

Meer uit Buitenland

Canada bestaat alleen bij gratie van de VS, zegt Trump

DAVOS (ANP) - Canada kan de Verenigde Staten maar beter wat dankbaarder zijn, waarschuwt de Amerikaanse president Donald Trump. "Canada bestaat dankzij de VS", zei Trump op het World Economic Forum. Hij reageerde op een veelgeprezen toespraak van de Canadese premier Mark Carney, die middelgrote landen opriep de krachten te bundelen om grootmachten van zich af te kunnen houden.

11 minuten geleden
Inmiddels 43 lichamen geborgen na treinbotsing Andalusië

ADAMUZ (ANP) - Sinds de dodelijke treinbotsing zondag in Zuid-Spanje zijn uit de wrakstukken van de treinen 43 doden geborgen. Op twee lichamen na zijn alle stoffelijke resten geïdentificeerd, aldus de autoriteiten.

28 minuten geleden
Zelensky bevestigt ontmoeting met Trump in Davos

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft bevestigd dat hij zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump woensdag zal ontmoeten in Davos. In zijn toespraak op het World Economic Forum (WEF) dat momenteel plaatsvindt in die Zwitserse plaats, zei Trump al Zelensky woensdag te ontmoeten.

38 minuten geleden
Europarlement laakt gebruik economische intimidatie door Trump

STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement laakt het gebruik van "economische intimidatie tegen Denemarken en andere EU-lidstaten" door de Amerikaanse president Donald Trump. Ook veroordeelt het de extra importheffingen die Trump oplegt aan EU-landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd. Dat staat in een gezamenlijke verklaring die het Europees Parlement woensdag heeft aangenomen.

54 minuten geleden
Trump wil 'meteen' onderhandelen met Denen over koop Groenland

DAVOS (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil "onmiddellijk onderhandelen" met Denemarken over de aankoop van Groenland. "Daar is niks mis mee", zei hij op het World Economic Forum in Davos.

1 uur geleden
Trump zegt geen geweld te gebruiken om Groenland over te nemen

DAVOS (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tijdens zijn toespraak op het World Economic Forum in Davos gezegd geen geweld te gebruiken om Groenland in te lijven. Hij wil het eiland, dat bij Denemarken hoort, bij de Verenigde Staten voegen en wilde eerder niet uitsluiten dat hij daarvoor militaire middelen zou inzetten.

1 uur geleden
Trump: Denemarken 'ondankbaar' voor beschermen Groenland in WO II

DAVOS (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tijdens zijn toespraak op het World Economic Forum gezegd dat Denemarken zich "ondankbaar" opstelt voor het feit dat de Amerikanen Groenland hebben beschermd tijdens de Tweede Wereldoorlog. Hij noemde het "dom" dat de Amerikanen het eiland überhaupt hebben teruggegeven.

1 uur geleden