Biden aangekomen in New Delhi voor G20-top
NEW DELHI (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Joe Biden is aangekomen in New Delhi. Zaterdag en zondag vindt daar de G20-top plaats, de conferentie voor twintig vooraanstaande economieën. Naar verwachting wordt Biden vrijdag eerst nog ontvangen door de Indiase premier Narendra Modi.
Eerder kwamen al meerdere deelnemers aan, zoals de Italiaanse premier Giorgia Meloni en de kopstukken van de Europese Unie Ursula von der Leyen en Charles Michel. Onder hen was ook de Britse premier Rishi Sunak, die van Indiase afkomst is. Hij reisde naar New Delhi met zijn vrouw, de dochter van een van de rijkste Indiërs. Sunak zegt trots te zijn dat hij nu in India is om het Verenigd Koninkrijk te vertegenwoordigen.
De Russische president Vladimir Poetin is er niet, hij heeft de minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov naar India gestuurd. Ook de Chinese president Xi Jinping is afwezig, in zijn plaats is premier Li Qiang naar New Delhi afgereisd.
Zaterdag komen ook nog de Nederlandse demissionair premier Mark Rutte en financiënminister Sigrid Kaag naar de top. Nederland is geen lid van de G20, maar is te gast.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon en Israël onderhandelen volgende week in Washington, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. De gesprekken zouden naar verwachting gaan plaatsvinden op het ministerie.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een staakt-het-vuren met Oekraïne aangekondigd tijdens het orthodoxe paasfeest. Dat vindt komend weekend plaats.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse presidentsvrouw Melania Trump heeft ontkend ooit banden te hebben gehad met de beruchte zedendelinquent Jeffrey Epstein. Volgens haar proberen mensen haar reputatie te schaden door geruchten te verspreiden over haar relatie met de overleden zakenman.
1 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon heeft het dodental door de Israëlische bombardementen op woensdag naar boven bijgesteld. Het ministerie van Volksgezondheid meldt dat zeker 303 mensen om het leven kwamen door de aanvallen en 1150 personen gewond raakten.
3 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Libanon wil eerst dat er een staakt-het-vuren wordt uitgeroepen, en dan pas onderhandelen met Israël. Dat melden Al Jazeera en AFP op basis van een Libanese functionaris. De gesprekken zouden dan onder toezicht van de Amerikanen plaatsvinden en worden geleid door de Libanese oud-ambassadeur in de VS, Simon Karam.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De NAVO is bereid te helpen bij het heropenen van de Straat van Hormuz, zegt secretaris-generaal Mark Rutte. "Als de NAVO kan helpen, zullen we dat natuurlijk doen."
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte verwacht dat Nederland bijvoorbeeld "mijnenjagers, fregatten of radartechnologie" bijdraagt aan een missie om de scheepvaart door de Straat van Hormuz weer op gang te krijgen. De Europese bondgenoten schoten de Verenigde Staten wat traag te hulp, maar leveren inmiddels "alles waar de Amerikanen om vragen", verzekerde Rutte op bezoek in de VS na klachten en dreigementen van president Donald Trump.
5 uur geleden