Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden aangekomen in New Delhi voor G20-top

Biden aangekomen in New Delhi voor G20-top

NEW DELHI (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Joe Biden is aangekomen in New Delhi. Zaterdag en zondag vindt daar de G20-top plaats, de conferentie voor twintig vooraanstaande economieën. Naar verwachting wordt Biden vrijdag eerst nog ontvangen door de Indiase premier Narendra Modi.

Eerder kwamen al meerdere deelnemers aan, zoals de Italiaanse premier Giorgia Meloni en de kopstukken van de Europese Unie Ursula von der Leyen en Charles Michel. Onder hen was ook de Britse premier Rishi Sunak, die van Indiase afkomst is. Hij reisde naar New Delhi met zijn vrouw, de dochter van een van de rijkste Indiërs. Sunak zegt trots te zijn dat hij nu in India is om het Verenigd Koninkrijk te vertegenwoordigen.

De Russische president Vladimir Poetin is er niet, hij heeft de minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov naar India gestuurd. Ook de Chinese president Xi Jinping is afwezig, in zijn plaats is premier Li Qiang naar New Delhi afgereisd.

Zaterdag komen ook nog de Nederlandse demissionair premier Mark Rutte en financiënminister Sigrid Kaag naar de top. Nederland is geen lid van de G20, maar is te gast.

Meer uit Buitenland

Rechterlijke macht Iran: geen genade voor opgepakte demonstranten

TEHERAN (ANP/AFP) - Het hoofd van de rechterlijke macht in Iran heeft duidelijk gemaakt dat er "zo snel mogelijk" processen volgen tegen de mensen die zijn opgepakt bij de recente protesten tegen het islamitische regime. Zij die schuldig worden bevonden, worden "zonder de minste genade" gestraft, zei hij tegen persbureau Mizan.

37 minuten geleden
Israël zoekt lichaam laatste gijzelaar op begraafplaats in Gaza

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische strijdkrachten zoeken op een begraafplaats in Gaza naar de overblijfselen van de laatste overleden gijzelaar die door Hamas nog niet is overgedragen aan Israël. Dat heeft het kantoor van premier Benjamin Netanyahu bekendgemaakt.

38 minuten geleden
VN-hulpkonvooi bereikt Koerdische stad in Syrië na gevechten

KOBANI (ANP/AFP) - Een VN-hulpkonvooi is zondag aangekomen in de Syrische stad Kobani, waar een Koerdische meerderheid woont. De vrachtwagens hebben onder meer brandstof en voedsel aan boord, zegt VN-hulporganisatie OCHA.

2 uur geleden
Ngo meldt vrijlating zeker 80 politieke gevangenen in Venezuela

CARACAS (ANP/AFP) - In Venezuela zijn zondag minstens tachtig politieke gevangenen vrijgelaten. Dat meldt de non-gouvernementele organisatie Foro Penal, die stelt dat de vrijlatingen onder druk van de Verenigde Staten plaatsvinden. De vrijlatingen gebeurden in gevangenissen in het hele land, aldus de ngo.

2 uur geleden
Rutte in interview FD: we kunnen Europa niet beschermen zonder VS

DEN HAAG (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte denkt niet dat Europa ooit zonder de VS kan om zichzelf te beschermen. Dat zegt hij in een interview met Het Financieele Dagblad (FD). "Amerika is cruciaal voor onze bescherming", aldus Rutte.

3 uur geleden
VS melden 'constructief' overleg met Netanyahu over plan Gaza

WASHINGTON/JERUZALEM (ANP/RTR) - De gesprekken tussen Amerikaanse functionarissen en de Israëlische premier Benjamin Netanyahu over de tweede fase van president Donald Trumps 20-puntenplan voor de toekomst van Gaza waren "constructief", schrijft speciaal gezant Steve Witkoff op X. Het overleg vond zaterdagavond plaats in Jeruzalem. Ook vastgoedondernemer Jared Kushner, Trumps schoonzoon, nam deel.

3 uur geleden
Labour blokkeert terugkeer mogelijke rivaal Starmer in parlement

LONDEN (ANP) - De burgemeester van Manchester, Andy Burnham, mag van zijn Labourpartij niet terugkeren in het parlement, schrijven Britse media als The Guardian en BBC. Dat besluit lijkt op een politieke zet van premier Keir Starmer en zijn medestanders om een potentiële rivaal voor het partijleiderschap buiten de deur te houden.

4 uur geleden