Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden aangekomen in New Delhi voor G20-top

Biden aangekomen in New Delhi voor G20-top

NEW DELHI (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Joe Biden is aangekomen in New Delhi. Zaterdag en zondag vindt daar de G20-top plaats, de conferentie voor twintig vooraanstaande economieën. Naar verwachting wordt Biden vrijdag eerst nog ontvangen door de Indiase premier Narendra Modi.

Eerder kwamen al meerdere deelnemers aan, zoals de Italiaanse premier Giorgia Meloni en de kopstukken van de Europese Unie Ursula von der Leyen en Charles Michel. Onder hen was ook de Britse premier Rishi Sunak, die van Indiase afkomst is. Hij reisde naar New Delhi met zijn vrouw, de dochter van een van de rijkste Indiërs. Sunak zegt trots te zijn dat hij nu in India is om het Verenigd Koninkrijk te vertegenwoordigen.

De Russische president Vladimir Poetin is er niet, hij heeft de minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov naar India gestuurd. Ook de Chinese president Xi Jinping is afwezig, in zijn plaats is premier Li Qiang naar New Delhi afgereisd.

Zaterdag komen ook nog de Nederlandse demissionair premier Mark Rutte en financiënminister Sigrid Kaag naar de top. Nederland is geen lid van de G20, maar is te gast.

Meer uit Buitenland

Israël zweert aan Hezbollah gelieerde huizen in Libanon te slopen

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël heeft zijn leger geïnstrueerd om met "volle kracht" op te treden tegen dreigingen die uitgaan van Libanon, ondanks het daar geldende staakt-het-vuren, en huizen met de grond gelijk te maken die door Hezbollah worden gebruikt. Dat heeft de Israëlische minister van Defensie Israel Katz verklaard.

1 uur geleden
Twee agenten geschorst om vluchten tijdens schietpartij in Kyiv

KYIV (ANP/AFP) - Twee Oekraïense politieagenten zijn geschorst nadat er online een video was verschenen waarop te zien is hoe zij vluchten van de plek van een schietpartij in Kyiv, meldt minister Igor Klymenko van Binnenlandse Zaken. Bij de schietpartij kwamen zes mensen om.

1 uur geleden
Pro-Russische Radev aan kop bij Bulgaarse verkiezingen

SOFIA (ANP/AFP/RTR) - De Bulgaarse oud-president Rumen Radev gaat aan de leiding bij de Bulgaarse verkiezingen, blijkt uit exitpolls. Het lijkt erop dat hij ongeveer 38 procent van de stemmen heeft behaald. De pro-Russische Radev was favoriet onder de stemmers, mede dankzij zijn belofte om corruptie in het land aan te pakken.

2 uur geleden
Acht kinderen gedood door schietpartij in Louisiana

SHREVEPORT (ANP) - Door een schietpartij in het Amerikaanse Shreveport, Louisiana, zijn acht kinderen gedood. Dat meldt de politie aan de lokale nieuwszender KSLA News 12. De slachtoffers zijn tussen de 1 en 14 jaar oud. Twee vrouwen raakten bij de schietpartij gewond, een jongen raakte gewond toen hij van een dak afsprong.

3 uur geleden
Nog geen besluit Iran over volgende gespreksronde met VS

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse leiding heeft nog niet besloten of Iran deelneemt aan een nieuwe gespreksronde met de VS, meldden lokale media zondag. Persbureau Tasnim meldde op basis van een anonieme bron zelfs dat er geen verdere onderhandelingen plaatsvinden zolang de Amerikaanse marine de Straat van Hormuz blijft blokkeren.

4 uur geleden
Spanje wil dat EU associatieverdrag met Israël beëindigt

MADRID (ANP/AFP) - Spanje gaat de Europese Unie dinsdag vragen het associatieverdrag met Israël te beëindigen vanwege schendingen van het internationaal recht. Dat heeft premier Pedro Sánchez gezegd tijdens een bijeenkomst in Andalusië.

5 uur geleden
Iran pakt buitenlanders op voor importeren Starlink-apparatuur

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft twee buitenlanders opgepakt wegens betrokkenheid bij het importeren van Starlink-apparatuur, berichten Iraanse media. Internetdiensten via satellieten, zoals die van Starlink, zijn in het land verboden.

6 uur geleden