Biden aangekomen in New Delhi voor G20-top
NEW DELHI (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Joe Biden is aangekomen in New Delhi. Zaterdag en zondag vindt daar de G20-top plaats, de conferentie voor twintig vooraanstaande economieën. Naar verwachting wordt Biden vrijdag eerst nog ontvangen door de Indiase premier Narendra Modi.
Eerder kwamen al meerdere deelnemers aan, zoals de Italiaanse premier Giorgia Meloni en de kopstukken van de Europese Unie Ursula von der Leyen en Charles Michel. Onder hen was ook de Britse premier Rishi Sunak, die van Indiase afkomst is. Hij reisde naar New Delhi met zijn vrouw, de dochter van een van de rijkste Indiërs. Sunak zegt trots te zijn dat hij nu in India is om het Verenigd Koninkrijk te vertegenwoordigen.
De Russische president Vladimir Poetin is er niet, hij heeft de minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov naar India gestuurd. Ook de Chinese president Xi Jinping is afwezig, in zijn plaats is premier Li Qiang naar New Delhi afgereisd.
Zaterdag komen ook nog de Nederlandse demissionair premier Mark Rutte en financiënminister Sigrid Kaag naar de top. Nederland is geen lid van de G20, maar is te gast.
Meer uit Buitenland
LOS ANGELES (ANP) - One Battle After Another was zondagavond met vier prijzen de grote winnaar tijdens de uitreiking van de 83e editie van de Golden Globes. De film, negen keer genomineerd, won onder meer de prijzen voor beste regisseur (Paul Thomas Anderson), beste vrouwelijke bijrol (Teyana Taylor) en beste film in de categorie komedie of musical.
30 minuten geledenBUENOS AIRES (ANP/RTR) - In het zuiden van Argentinië woeden verschillende bosbranden die volgens de autoriteiten inmiddels ruim 15.000 hectare natuur in de as hebben gelegd. De grootste brand woedt sinds een week bij het kleine plaatsje Chubut in het Andesgebergte. Daar is zo'n 12.000 hectare in vlammen opgegaan.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De in de VS gevestigde Iraanse dissident en voormalige kroonprins Reza Pahlavi heeft de Iraanse veiligheidsdiensten, het leger en andere overheidsmedewerkers in Iran opgeroepen "de kant van het volk te kiezen". "Kies voor het volk of kies voor medeplichtigheid aan moord op het volk", zei hij in een videoboodschap op sociale media.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Drie offpiste-skiërs zijn zondag omgekomen door lawines in de Franse Alpen, een dag nadat drie mannen al waren overleden tijdens het skiën buiten de piste. De Franse weerdienst Météo-France wijst al sinds vrijdag op een verhoogd lawinerisico in vrijwel alle Alpenketens en raadt offpiste-skiën ten zeerste af.
10 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Israël heeft minstens drie Palestijnen gedood bij twee afzonderlijke incidenten in de Gazastrook, meldden lokale gezondheidsautoriteiten. Sinds in oktober een wapenstilstand werd gesloten in het Palestijnse gebied, zijn meer dan 440 Palestijnen gedood, evenals drie Israëlische soldaten.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Binnenlandse Veiligheid stuurt honderden extra agenten naar de Amerikaanse staat Minnesota. De inzet komt een dag nadat tienduizenden mensen door de stad Minneapolis in Minnesota marcheerden om te protesteren tegen het doodschieten van een vrouw door een agent van de immigratiedienst ICE.
11 uur geledenHAVANA (ANP) - "Cuba bereidt zich voor en staat klaar om het vaderland tot de laatste druppel bloed te verdedigen." Dat schreef de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel op X.
11 uur geleden