Biden aangekomen in New Delhi voor G20-top
NEW DELHI (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Joe Biden is aangekomen in New Delhi. Zaterdag en zondag vindt daar de G20-top plaats, de conferentie voor twintig vooraanstaande economieën. Naar verwachting wordt Biden vrijdag eerst nog ontvangen door de Indiase premier Narendra Modi.
Eerder kwamen al meerdere deelnemers aan, zoals de Italiaanse premier Giorgia Meloni en de kopstukken van de Europese Unie Ursula von der Leyen en Charles Michel. Onder hen was ook de Britse premier Rishi Sunak, die van Indiase afkomst is. Hij reisde naar New Delhi met zijn vrouw, de dochter van een van de rijkste Indiërs. Sunak zegt trots te zijn dat hij nu in India is om het Verenigd Koninkrijk te vertegenwoordigen.
De Russische president Vladimir Poetin is er niet, hij heeft de minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov naar India gestuurd. Ook de Chinese president Xi Jinping is afwezig, in zijn plaats is premier Li Qiang naar New Delhi afgereisd.
Zaterdag komen ook nog de Nederlandse demissionair premier Mark Rutte en financiënminister Sigrid Kaag naar de top. Nederland is geen lid van de G20, maar is te gast.
Meer uit Buitenland
GENÈVE (ANP) - Volker Türk, de mensenrechtenchef van de Verenigde Naties, zegt dat de onderdrukking in Oeganda toeneemt in aanloop naar de verkiezingen van volgende maand. Nederland sloot in september een overeenkomst met dat Afrikaanse land over het opzetten van een opvangcentrum voor migranten die door Nederland worden uitgezet.
11 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland heeft woensdag de eerste delen in gebruik genomen van een raketafweersysteem van Israëlische makelij. Het Arrow 3-schild beschermt ook Israël, eerder dit jaar bijvoorbeeld nog tegen Iraanse raketten.
14 minuten geledenJAKARTA (ANP/AFP/RTR) - Het dodental blijft oplopen na het noodweer in delen van Zuid- en Zuidoost-Azië. Er zijn sinds eind vorige maand meer dan 1500 doden gevallen en het dodental loopt waarschijnlijk nog op.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Volgens het Kremlin heeft de Russische president Vladimir Poetin ingestemd met sommige van de Amerikaanse voorstellen voor vrede in Oekraïne. Maar een aantal andere voorstellen zou hij hebben verworpen. Volgens Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov is dit normaal in een onderhandelingsproces en zijn de Russen bereid om zo vaak af te spreken met de Amerikanen als nodig is voor een akkoord.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De bondgenoten van Oekraïne zullen volgend jaar nog meer Amerikaanse wapens voor het land moeten kopen dan in 2025, waarschuwt NAVO-topman Mark Rutte. De ongeveer 1 miljard dollar per maand die ze daarvoor nu met pijn en moeite bijeenbrengen, schiet volgens hem in 2026 tekort.
2 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron is in China aangekomen voor een driedaags staatsbezoek. Hij heeft in Beijing een ontmoeting met de Chinese president Xi Jinping. Zij gaan naar verwachting praten over onder meer handel en de oorlog in Oekraïne.
2 uur geledenBRUSSEL/BRUGGE (ANP) - Oud-buitenlandchef van de EU Federica Mogherini, die dinsdag is opgepakt in een onderzoek naar fraude bij een opleiding voor jonge EU-diplomaten, is weer vrij. Dat meldt het Europees openbaar ministerie (EPPO) woensdag. De oud-vicevoorzitter van de Europese Commissie werd aangehouden in haar rol van rector van het Europacollege in Brugge.
2 uur geleden