Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden aan de leiding in peilingen belangrijke 'swing states'

Biden aan de leiding in peilingen belangrijke 'swing states'

WASHINGTON (ANP) - Joe Biden, de Democratische kandidaat bij de Amerikaanse presidentsverkiezingen, gaat in de peilingen aan de leiding in twee staten die op 3 november doorslaggevend kunnen zijn. Volgens een gezamenlijke peiling van marktonderzoeksbedrijf Ipsos en het Britse persbureau Reuters loopt Biden in Pennsylvania 3 procent voor op president Donald Trump. In de staat Wisconsin bedraagt Bidens voorsprong 5 procent.

In Pennsylvania, een staat met een aantal grote steden, een conservatief platteland en weggekwijnde industrie, zegt 49 procent voor Joe Biden te gaan stemmen, tegenover 46 procent voor Trump. Zo'n 48 procent denkt dat Biden beter beleid tegen het corona-epidemie zal voeren, 4 procent meer dan het percentage kiezers dat juist denkt dat Trump een betere corona-aanpak in huis heeft. Als het gaat om de economie is het vertrouwen in de president juist hoger. 48 procent denkt dat hij de economie er het best bovenop helpt, tegenover 42 procent die denkt dat die klus beter aan Biden kan worden overgelaten.

In Wisconsin zou 48 procent nu voor Biden kiezen en 43 procent voor Trump. Ook in die staat krijgt Biden het meeste vertrouwen in het aanpakken van de corona-epidemie (48 tegen 40 procent) en Trump juist in het opkrikken van de economie (48 tegen 42 procent).

Beide staten staan bekend als zogeheten 'swing states' of 'battleground states' omdat ze niet uitgesproken Democratisch of Republikeins zijn. In de strijd om het winnen van zoveel mogelijk van de 538 kiesmannen, die uiteindelijk de president kiezen, is Pennsylvania van groot belang. Wie in die staat de meeste stemmen krijgt, krijgt twintig kiesmannen achter zich. Wisconsin heeft er tien te vergeven.

Reuters en Ipsos peilen momenteel in zes staten die mogelijk doorslaggevend zullen zijn bij de verkiezingen, die op 3 november worden gehouden. In de komende dagen worden peilingsresultaten verwacht uit swing states Michigan (16 kiesmannen), North Carolina (15), Arizona (11) en Florida (29).

Biden viel Trump maandag op campagne in Wisconsin verbaal aan om diens aanpak van de corona-epidemie. "Hij was er niet toe in staat", aldus Biden. "Hij bevroor, Hij liet na om te handelen. Hij panikeerde." Trump bezocht Wisconsin vorige week nog en gaat maandag (plaatselijke tijd) naar swing state Ohio.

Meer uit Buitenland

Troepeninzet Trump in Amerikaanse steden kost honderden miljoenen

WASHINGTON (ANP) - De omstreden inzet van troepen van de Nationale Garde en mariniers in Amerikaanse steden heeft vorig jaar bijna een half miljard dollar (418 miljoen euro) gekost. Dat becijferde de rekenkamer van het Amerikaanse parlement, de Congressional Budget Office.

28 minuten geleden
FBI doorzoekt verkiezingskantoor in Georgia om beweringen fraude

ATLANTA (ANP/RTR) - De FBI heeft een huiszoeking gedaan bij een verkiezingskantoor in Fulton County, Georgia. Deze zou verband houden met herhaalde beweringen van de Amerikaanse president Donald Trump over verkiezingsfraude bij de door hem verloren presidentsverkiezingen van 2020.

29 minuten geleden
Machado hekelt 'criminele' leiders Venezuela na overleg in VS

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositieleider heeft na een ontmoeting met de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio uitgehaald naar de machtshebbers in Venezuela. "We hebben het over criminelen. Ze hebben opzettelijk mensen vermoord. Ze hebben ervoor gezorgd dat een derde van onze bevolking ons land heeft verlaten en is gevlucht", zei Nobelprijswinnares María Corina Machado in Washington tegen de pers.

1 uur geleden
Media: onderzoek naar dodelijke barbrand Zwitserland uitgebreid

BERN (ANP/AFP/DPA) - De Zwitserse autoriteiten hebben het onderzoek uitgebreid naar de dodelijke cafébrand in Crans-Montana rond de jaarwisseling. Omroep RTS bericht dat wordt gekeken naar de rol van een voormalige veiligheidsfunctionaris in het skiresort. Die zou verantwoordelijk zijn geweest voor brandveiligheidscontroles.

2 uur geleden
VS-ambassadeur: relatie met EU wordt beter na handelsdeal

BRUSSEL (ANP) - De relatie tussen de VS en de EU wordt beter als de handelsovereenkomst tussen beide blokken eindelijk door de EU wordt bekrachtigd, zei de Amerikaanse ambassadeur bij de EU, Andrew Puzder. Ook een overeenkomst over zeldzame aardmetalen "zal aantonen dat er echte eenheid bestaat tussen de VS en de EU", zei hij woensdag in het Europees Parlement.

4 uur geleden
Media: agenten betrokken bij schietpartij Alex Pretti op verlof

MINNEAPOLIS (ANP/RTR) - De Amerikaanse federale agenten die zaterdag betrokken waren bij de schietpartij in Minneapolis, zijn op verlof gestuurd, melden Amerikaanse media, waaronder The New York Times. De Amerikaan Alex Pretti kwam bij dat vuurwapenincident om het leven.

4 uur geleden
Storm Kristin eist levens in Portugal

LISSABON (ANP/AFP) - In Portugal heeft storm Kristin in de nacht van dinsdag op woensdag aan minstens vier mensen het leven gekost, meldden autoriteiten woensdag. De storm zorgde daarnaast voor stroomuitval in meer dan 850.000 huishoudens en veroorzaakte veel schade aan wegen en spoorlijnen.

4 uur geleden