Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden aan de leiding in peilingen belangrijke 'swing states'

Biden aan de leiding in peilingen belangrijke 'swing states'

WASHINGTON (ANP) - Joe Biden, de Democratische kandidaat bij de Amerikaanse presidentsverkiezingen, gaat in de peilingen aan de leiding in twee staten die op 3 november doorslaggevend kunnen zijn. Volgens een gezamenlijke peiling van marktonderzoeksbedrijf Ipsos en het Britse persbureau Reuters loopt Biden in Pennsylvania 3 procent voor op president Donald Trump. In de staat Wisconsin bedraagt Bidens voorsprong 5 procent.

In Pennsylvania, een staat met een aantal grote steden, een conservatief platteland en weggekwijnde industrie, zegt 49 procent voor Joe Biden te gaan stemmen, tegenover 46 procent voor Trump. Zo'n 48 procent denkt dat Biden beter beleid tegen het corona-epidemie zal voeren, 4 procent meer dan het percentage kiezers dat juist denkt dat Trump een betere corona-aanpak in huis heeft. Als het gaat om de economie is het vertrouwen in de president juist hoger. 48 procent denkt dat hij de economie er het best bovenop helpt, tegenover 42 procent die denkt dat die klus beter aan Biden kan worden overgelaten.

In Wisconsin zou 48 procent nu voor Biden kiezen en 43 procent voor Trump. Ook in die staat krijgt Biden het meeste vertrouwen in het aanpakken van de corona-epidemie (48 tegen 40 procent) en Trump juist in het opkrikken van de economie (48 tegen 42 procent).

Beide staten staan bekend als zogeheten 'swing states' of 'battleground states' omdat ze niet uitgesproken Democratisch of Republikeins zijn. In de strijd om het winnen van zoveel mogelijk van de 538 kiesmannen, die uiteindelijk de president kiezen, is Pennsylvania van groot belang. Wie in die staat de meeste stemmen krijgt, krijgt twintig kiesmannen achter zich. Wisconsin heeft er tien te vergeven.

Reuters en Ipsos peilen momenteel in zes staten die mogelijk doorslaggevend zullen zijn bij de verkiezingen, die op 3 november worden gehouden. In de komende dagen worden peilingsresultaten verwacht uit swing states Michigan (16 kiesmannen), North Carolina (15), Arizona (11) en Florida (29).

Biden viel Trump maandag op campagne in Wisconsin verbaal aan om diens aanpak van de corona-epidemie. "Hij was er niet toe in staat", aldus Biden. "Hij bevroor, Hij liet na om te handelen. Hij panikeerde." Trump bezocht Wisconsin vorige week nog en gaat maandag (plaatselijke tijd) naar swing state Ohio.

Meer uit Buitenland

Vicepresident Vance spreekt met bemiddelaars over Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft gesproken met bemiddelaars over het einde van de oorlog in Iran, zegt een ingewijde tegen persbureau Reuters. Vance zou hebben doorgegeven dat president Donald Trump openstaat voor een staakt-het-vuren, zolang de Iraniërs aan bepaalde Amerikaanse eisen voldoen.

22 minuten geleden
Gestrande walvis voor Duitse kust opgegeven

WISMAR (ANP/DPA) - De Duitse autoriteiten geven een herhaaldelijk voor de Oostzeekust van het land gestrande bultrug op. Er worden geen pogingen meer ondernomen om te proberen het dier naar dieper water te loodsen. Het dier is opnieuw vastgelopen.

27 minuten geleden
Trump brengt historisch bezoek aan Hooggerechtshof VS

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een historisch bezoek gebracht aan het Hooggerechtshof. Hij is persoonlijk aanwezig bij de zaak over zijn presidentieel decreet over burgerschap op basis van geboorteplaats. Het is volgens historici de eerste keer dat een zittende president pleidooien in een zaak van het Hooggerechtshof bijwoont.

50 minuten geleden
Frankrijk, Duitsland en Polen stoïcijns na dreigement Trump

ARIJS/WARSCHAU (ANP/RTR/AFP) - Europese landen reageren vooralsnog onderkoeld op het nieuwe dreigement van de Amerikaanse president Donald Trump dat de VS nadenken over het verlaten van de NAVO. Trump verwijt hen dat ze de VS niet genoeg helpen bij de oorlog met Iran. De Finse president Alexander Stubb heeft naar eigen zeggen inmiddels met Trump gebeld en dat zou "constructief" zijn geweest.

1 uur geleden
Trump claimt dat Iraanse leider om wapenstilstand vroeg

WASHINGTON/TEHERAN/MOSKOU (ANP/RTR/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump claimt op zijn sociaal medium Truth Social dat "de president van het nieuwe regime" in Iran de Verenigde Staten om een wapenstilstand heeft gevraagd. Volgens Trump is de door hem bedoelde leider "veel minder geradicaliseerd en intelligenter dan zijn voorgangers".

2 uur geleden
Leger Rusland claimt inname hele provincie Loehansk

MOSKOU (ANP/DPA) - Het leger van Rusland claimt de inname van de hele provincie Loehansk in het oosten van Oekraïne. "Eenheden van de legergroep west hebben de bevrijding van de volksrepubliek Loehansk voltooid", aldus het leger. Oekraïne heeft nog niet op het bericht gereageerd. Op Oekraïense kaarten van het front is nog steeds een gehucht in de provincie in handen van de Oekraïense strijdkrachten.

3 uur geleden
Rechtszaak over dodelijk treinongeluk in Griekenland hervat

LARISSA (ANP/AFP) - Het proces tegen 36 mogelijke verantwoordelijken voor de treinramp in Griekenland in februari 2023 is woensdag hervat. Een week geleden werd de eerste zitting in de overvolle rechtszaal zo chaotisch dat de zitting werd geschorst en uitgesteld.

3 uur geleden