Biden: 90 procent volwassen Amerikanen kan coronaprik krijgen
WASHINGTON (ANP) - Binnen drie weken komt 90 procent van alle volwassen Amerikanen in aanmerking voor een coronavaccinatie, kondigde de Amerikaanse president Biden aan. Hij zei eerder al dat op 30 april, als hij 100 dagen regeert, 200 miljoen Amerikanen moeten zijn ingeënt.
Het Amerikaanse vaccinatieprogramma loopt inmiddels op volle toeren en wordt verder uitgebreid, waardoor steeds sneller steeds meer Amerikanen een coronaprik kunnen krijgen. Het getal van 200 miljoen is een verdubbeling van Bidens oorspronkelijke streven. Ruim 52 miljoen van de ongeveer 330 miljoen inwoners zijn al volledig ingeënt.
Toch is de oorlog tegen corona nog lang niet gewonnen, waarschuwde de president. Hij wees op het "roekeloze gedrag" dat hij de afgelopen weken op tv zag. Zo baarden de beelden van feestende studenten in Miami nogal wat opzien. Hij vreest dan ook voor nieuwe besmettingen. Biden riep plaatselijke overheden op de mondkapjesplicht opnieuw in te voeren.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - De legerleiding van Iran heeft gewaarschuwd dat ze de scheepvaart in de Perzische Golf, de Golf van Oman en de Rode Zee stillegt als er geen einde komt aan de Amerikaanse maritieme blokkade van Iraanse havens.
4 minuten geledenMADRID (ANP/RTR) - De enorme stroomstoring vorig jaar in Spanje is te wijten aan de regering, de netbeheerder en energietoezichthouder, aldus een onderzoek van de Spaanse senaat. Dit is het eerste onderzoek waarin een of meerdere schuldigen worden aangewezen.
15 minuten geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - Péter Magyar, de winnaar van de Hongaarse verkiezingen, verwacht dat zijn nieuwe regering halverwege mei geïnaugureerd wordt. "Mogelijk nog iets eerder", zei hij na een gesprek met president Tamás Sulyok. Begin mei moet het parlement voor het eerst bijeenkomen.
1 uur geledenISLAMABAD (ANP/AFP) - De Pakistaanse premier Shehbaz Sharif begint woensdag met een vier dagen durend bezoek aan Saudi-Arabië, Qatar en Turkije, terwijl wordt gespeculeerd over nieuwe Iraans-Amerikaanse vredesonderhandelingen in Pakistan. Sharif treedt op als een belangrijke bemiddelaar tussen de twee landen in oorlog.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk stuurt dit jaar nog eens minstens 120.000 drones naar Oekraïne om te helpen de Russische invasietroepen af te weren. De aankondiging komt voor nieuw overleg van de bondgenoten van Oekraïne over het inzamelen van militaire hulp voor het land. Ze moeten zich niet laten afleiden door de oorlog in het Midden-Oosten, onderstreepte de Britse defensieminister John Healey.
2 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - Noord-Korea is bezig met een "zeer ernstige uitbreiding" van zijn vermogen om kernwapens te produceren, waarschuwt de chef van de VN-atoomwaakhond Rafael Grossi. Volgens hem nemen de activiteiten bij een reactor die wordt gebruikt om uranium te verrijken snel toe.
3 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse verkiezingswinnaar Péter Magyar zegt dat zijn nieuwe regering de uitzendingen van de staatsmedia wil opschorten. Hij verklaarde in een interview op de nationale radio dat de staatsmedia de afgelopen jaren veel schade hebben aangericht door propaganda van de regering van Viktor Orbán te verspreiden.
4 uur geleden