Biden: 90 procent volwassen Amerikanen kan coronaprik krijgen
WASHINGTON (ANP) - Binnen drie weken komt 90 procent van alle volwassen Amerikanen in aanmerking voor een coronavaccinatie, kondigde de Amerikaanse president Biden aan. Hij zei eerder al dat op 30 april, als hij 100 dagen regeert, 200 miljoen Amerikanen moeten zijn ingeënt.
Het Amerikaanse vaccinatieprogramma loopt inmiddels op volle toeren en wordt verder uitgebreid, waardoor steeds sneller steeds meer Amerikanen een coronaprik kunnen krijgen. Het getal van 200 miljoen is een verdubbeling van Bidens oorspronkelijke streven. Ruim 52 miljoen van de ongeveer 330 miljoen inwoners zijn al volledig ingeënt.
Toch is de oorlog tegen corona nog lang niet gewonnen, waarschuwde de president. Hij wees op het "roekeloze gedrag" dat hij de afgelopen weken op tv zag. Zo baarden de beelden van feestende studenten in Miami nogal wat opzien. Hij vreest dan ook voor nieuwe besmettingen. Biden riep plaatselijke overheden op de mondkapjesplicht opnieuw in te voeren.
Meer uit Buitenland
ATHENE (ANP/RTR/AFP) - Het Griekse parlement heeft ingestemd met het opheffen van de onschendbaarheid van dertien politici die worden beschuldigd van betrokkenheid bij een fraudeschandaal. Tientallen mensen zouden hebben gedaan alsof ze stukken land bezaten om zo subsidies te kunnen krijgen van de EU. Leden van regeringspartij Néa Dimokratía zouden daarbij hebben geholpen.
35 minuten geledenNEW YORK (ANP) - President Donald Trump acht het mogelijk dat er vrijdag een tweede ronde van de gesprekken met Iran in de Pakistaanse hoofdstad komt. Hij zei dit tegen de New York Post. Hij meent dat in Iran aan een voorstel wordt gewerkt om de onderhandelingen mee te voeren, maar de leiding van het land zou nog verdeeld zijn.
2 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Zelensky is blij dat het Europese steunpakket van 90 miljard euro voor Oekraïne steeds dichterbij komt. Hij noemt het opheffen van de Hongaarse blokkade op X "het juiste signaal onder de huidige omstandigheden".
3 uur geledenBERLIJN (ANP) - Duitsland heeft plannen uitgestippeld om binnen dertien jaar het militair sterkste land van Europa te worden. De Europese grootmacht zet daarvoor onder meer in op langeafstandswapens, luchtverdediging, drones en kunstmatige intelligentie, staat in zijn nieuwe militaire strategie.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon wil het staakt-het-vuren tussen Israël en Hezbollah verlengen. Volgens een functionaris gaat de Libanese delegatie donderdag in Washington voorstellen om het bestand een maand langer te laten duren.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van de EU-landen hebben in Brussel ingestemd met een wijziging van de EU-meerjarenbegroting, melden diplomaten. Dat was een van de laatste hordes voor de lening van 90 miljard euro aan Oekraïne, die maandenlang is geblokkeerd door Hongarije.
6 uur geledenRIYAD (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben een Oekraïens anti-dronesysteem in gebruik genomen op een militaire vliegbasis in Saudi-Arabië, meldt persbureau Reuters op basis van vijf anonieme bronnen. De VS hebben zelf ook antidronetechnologie, maar de inzet van dit systeem laat volgens analisten zien dat Oekraïne door de oorlog met Rusland een voorsprong heeft genomen.
6 uur geleden