Biddinghuizen vangt woensdag 240 extra asielzoekers op
BIDDINGHUIZEN (ANP) - De tijdelijke opvanglocatie in Biddinghuizen vangt woensdag 240 extra asielzoekers uit Ter Apel op. De eerste 120 zijn dinsdag al aangekomen, meldt een woordvoerder van de gemeente Dronten. Woensdagochtend vertrekken nog eens 120 asielzoekers vanuit Ter Apel.
In de tijdelijke opvanglocatie op het evenemententerrein van Walibi Holland mag het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) in totaal 1450 asielzoekers opvangen, zegt de woordvoerder. Tot dinsdag verbleven er 1040 asielzoekers in Biddinghuizen. Woensdag komt dat aantal op 1280 en donderdag wordt dit aantal aangevuld tot 1400. Waarom geen gebruik wordt gemaakt van het maximumaantal van 1450, kan de woordvoerder niet zeggen. "Er is ruimte in Biddinghuizen. Of die gebruikt gaat worden, is aan het COA."
Vanaf 00.00 uur in de nacht van woensdag op donderdag mag het COA niet meer dan 2000 asielzoekers in het aanmeldcentrum in Ter Apel hebben. De afgelopen dagen schommelde het aantal telkens rond de 2200 asielzoekers. Voor de deadline ontlast Biddinghuizen het aanmeldcentrum door 240 asielzoekers tijdelijk op te vangen. Na de deadline vangt Biddinghuizen in totaal maximaal 360 asielzoekers op.
De opvang in Biddinghuizen is tijdelijk. Op 7 april moet het evenemententerrein leeg opgeleverd worden aan Walibi, meldt de woordvoerder. Dan moeten alle 1400 asielzoekers weer zijn vertrokken.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De Stichting Reclame Code (SRC) ontving in 2025 de meeste klachten over een reclamespotje van pretpark Walibi voor hun jaarlijkse Fright Nights. Over het spotje kwamen 889 klachten binnen. In totaal kreeg de stichting vorig jaar 6611 klachten.
33 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Jan B., de verdachte in een zedenzaak met zeker vier kinderen, wordt opgenomen in het Pieter Baan Centrum. Dat bleek dinsdag in de rechtbank in Amsterdam.
59 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het zou de Nederlandse rechtspraktijk ten goede komen als er een heldere juridische definitie van femicide komt. Dat stelt het Wetenschappelijk Onderzoek- en Datacentrum (WODC), op basis van een onderzoek dat Maastricht University voor hen deed. Hierdoor zouden femicidezaken consistenter berecht worden en signalen van gendergerelateerd geweld sneller herkend worden.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De haven van Rotterdam moet fossiele activiteiten zo snel mogelijk afbouwen en klimaatneutraal zijn in 2050. Die eisen heeft de juridische non-profitorganisatie Advocates for the Future (AftF) neergelegd bij het Havenbedrijf Rotterdam. Het is de eerste officiële stap in een klimaatzaak rond de grootste haven van Europa.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het terughalen van zes passagiers van de m/v Hondius naar Australië na aankomst in Eindhoven dinsdagochtend vroeg is "moeilijk, gezien de afstand tussen Nederland en Australië", zegt de Australische minister van Volksgezondheid Mark Butler. In een interview met het Australische ABC News zei Butler dat het zestal "maximaal 48 uur in Nederland mag zijn".
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Amerikaanse bedrijf achter onderwijsplatform Canvas heeft een akkoord gesloten met de hackers die de software vorige week wisten binnen te dringen. Dat houdt in dat de gestolen data aan het bedrijf Instructure is teruggegeven en alle data die de hackers wisten te ontfutselen door hen vernietigd is. Het bedrijf meldt niet of en zo ja hoeveel losgeld met het akkoord gemoeid was.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Twee vliegtuigen met opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius zijn rond 00.30 uur in de nacht van maandag op dinsdag geland op het vliegveld van Eindhoven. Dat ziet een ANP-verslaggever. De vliegtuigen waren rond 20.45 uur Nederlandse tijd vertrokken vanaf Tenerife.
9 uur geleden