Biddinghuizen vangt woensdag 240 extra asielzoekers op
BIDDINGHUIZEN (ANP) - De tijdelijke opvanglocatie in Biddinghuizen vangt woensdag 240 extra asielzoekers uit Ter Apel op. De eerste 120 zijn dinsdag al aangekomen, meldt een woordvoerder van de gemeente Dronten. Woensdagochtend vertrekken nog eens 120 asielzoekers vanuit Ter Apel.
In de tijdelijke opvanglocatie op het evenemententerrein van Walibi Holland mag het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) in totaal 1450 asielzoekers opvangen, zegt de woordvoerder. Tot dinsdag verbleven er 1040 asielzoekers in Biddinghuizen. Woensdag komt dat aantal op 1280 en donderdag wordt dit aantal aangevuld tot 1400. Waarom geen gebruik wordt gemaakt van het maximumaantal van 1450, kan de woordvoerder niet zeggen. "Er is ruimte in Biddinghuizen. Of die gebruikt gaat worden, is aan het COA."
Vanaf 00.00 uur in de nacht van woensdag op donderdag mag het COA niet meer dan 2000 asielzoekers in het aanmeldcentrum in Ter Apel hebben. De afgelopen dagen schommelde het aantal telkens rond de 2200 asielzoekers. Voor de deadline ontlast Biddinghuizen het aanmeldcentrum door 240 asielzoekers tijdelijk op te vangen. Na de deadline vangt Biddinghuizen in totaal maximaal 360 asielzoekers op.
De opvang in Biddinghuizen is tijdelijk. Op 7 april moet het evenemententerrein leeg opgeleverd worden aan Walibi, meldt de woordvoerder. Dan moeten alle 1400 asielzoekers weer zijn vertrokken.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - Het was in 2025 zo warm in Nederland dat het jaar wordt opgenomen in de top 10 van warmste jaren sinds het begin van de metingen. Het KNMI drukt de temperatuur van elk jaar uit in een blauw of rood streepje. 2025 krijgt de kleur donkerrood.
33 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Twintig gemeenten hanteren dit jaar een vuurwerkverbod. Dat is er één meer dan vorig jaar. Ruim honderd andere gemeenten hebben vuurwerkvrije zones waar je geen vuurwerk mag afsteken. Uit een rondgang van het ANP blijkt dat dit jaar een afsteekverbod geldt in de gemeenten Alkmaar, Amersfoort, Amsterdam, Apeldoorn, Arnhem, Bloemendaal, Eindhoven, Haarlem, Heemstede, Heumen, Mook en Middelaar, Nijmegen, Rotterdam, Schiedam, Soest, Tilburg, Utrecht, Utrechtse Heuvelrug, Zutphen en Zwolle.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis maakt zich grote zorgen over de gevolgen van het afsteken van legaal en illegaal vuurwerk de komende jaarwisseling. Naar verwachting wordt er rond oud en nieuw meer dan ooit geknald. "Daarmee gaat het risico op ernstige verwondingen omhoog", stelt de organisatie.
1 uur geledenSINT-MICHIELSGESTEL (ANP) - De politie heeft veel vuurwerk gevonden in een bestelbus in het Brabantse Sint-Michielsgestel. Het ging in totaal om 1045 kilo, waaronder illegaal vuurwerk.
2 uur geledenHEDEL (ANP) - In delen van Hedel en Kerkdriel geldt vanaf woensdag 18.00 uur tot donderdagochtend 06.00 uur een veiligheidsrisicogebied, waar preventief gefouilleerd mag worden. Dit heeft burgemeester Antoine Walraven van Maasdriel, waar beide plaatsen onder vallen, besloten na eerdere ongeregeldheden de afgelopen jaren.
17 uur geledenEDE (ANP) - De 64-jarige man die op eerste kerstdag in Ede op een ruziënde groep mensen zou zijn ingereden, blijft veertien dagen langer in voorarrest. Een woordvoerster van het Openbaar Ministerie zegt dat de man uit Ede maandagochtend is voorgeleid bij de rechter-commissaris op verdenking van poging tot doodslag. De rechter besloot het voorarrest van de verdachte te verlengen.
18 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De politie bereidt zich voor op een jaarwisseling als alle andere. Dat zegt de nationaal commandant jaarwisseling van de politie, Paul Entken. Er zijn geen signalen voor grote onrust of groepen die zich bewust tegen de politie willen keren. Komende jaarwisseling is naar verwachting de laatste waarop consumenten vuurwerk mogen afsteken. "We beseffen ons terdege dat dit jaar een bijzonder jaar kan zijn, maar we zien nog niet veel heel andere dingen dan andere jaren."
20 uur geleden