Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biddinghuizen vangt woensdag 240 extra asielzoekers op

Biddinghuizen vangt woensdag 240 extra asielzoekers op

BIDDINGHUIZEN (ANP) - De tijdelijke opvanglocatie in Biddinghuizen vangt woensdag 240 extra asielzoekers uit Ter Apel op. De eerste 120 zijn dinsdag al aangekomen, meldt een woordvoerder van de gemeente Dronten. Woensdagochtend vertrekken nog eens 120 asielzoekers vanuit Ter Apel.

In de tijdelijke opvanglocatie op het evenemententerrein van Walibi Holland mag het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) in totaal 1450 asielzoekers opvangen, zegt de woordvoerder. Tot dinsdag verbleven er 1040 asielzoekers in Biddinghuizen. Woensdag komt dat aantal op 1280 en donderdag wordt dit aantal aangevuld tot 1400. Waarom geen gebruik wordt gemaakt van het maximumaantal van 1450, kan de woordvoerder niet zeggen. "Er is ruimte in Biddinghuizen. Of die gebruikt gaat worden, is aan het COA."

Vanaf 00.00 uur in de nacht van woensdag op donderdag mag het COA niet meer dan 2000 asielzoekers in het aanmeldcentrum in Ter Apel hebben. De afgelopen dagen schommelde het aantal telkens rond de 2200 asielzoekers. Voor de deadline ontlast Biddinghuizen het aanmeldcentrum door 240 asielzoekers tijdelijk op te vangen. Na de deadline vangt Biddinghuizen in totaal maximaal 360 asielzoekers op.

De opvang in Biddinghuizen is tijdelijk. Op 7 april moet het evenemententerrein leeg opgeleverd worden aan Walibi, meldt de woordvoerder. Dan moeten alle 1400 asielzoekers weer zijn vertrokken.

Meer uit Binnenland

Van Gogh Museum koopt werk dat gold als inspiratiebron

AMSTERDAM (ANP) - Het Amsterdamse Van Gogh Museum heeft een schilderij van de Franse vrouwelijke kunstenaar Virginie Demont-Breton verworven. Het werk was volgens het museum een inspiratiebron voor Van Gogh, die ook een eigen interpretatie van het schilderij maakte.

6 uur geleden
Organisaties Curaçao bezorgd over aantasting historisch erfgoed

WILLEMSTAD (ANP) - Meerdere organisaties die zich inzetten voor het behoud van het Curaçaose erfgoed hebben een brief gestuurd aan UNESCO. Dat hebben ze deze week bekendgemaakt. De organisaties zeggen zich ernstige zorgen te maken over de vele bouwprojecten die volgens hen leiden tot "een teruglopende kwaliteit en aantasting van historisch Willemstad".

9 uur geleden
Nationaal Coördinator ontwikkelt plan tegen moslimdiscriminatie

DEN HAAG (ANP) - De Nationaal Coördinator tegen Discriminatie en Racisme (NCDR) Rabin Baldewsingh gaat een plan ontwikkelen voor de nationale aanpak van moslimdiscriminatie. Dat zei hij donderdagavond tijdens een iftarbijeenkomst in Den Haag.

10 uur geleden
Vrijspraak voor vernielen graven Den Haag, wel cel voor inbraken

DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft Stefan V. (34) donderdag vrijgesproken van het vernielen van 32 graven en urnen op begraafplaats Westduin in Den Haag en van diefstal van een gedenksteen en een grafmonument in februari en maart vorig jaar. De rechtbank legde hem wel acht maanden cel op voor twee inbraken in vakantiewoningen.

15 uur geleden
OM eist tbs voor onthoofden moeder in Hellevoetsluis

DORDRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag tbs met dwangverpleging geëist tegen de 32-jarige Jesse R. voor het onthoofden van zijn moeder op 16 april vorig jaar in haar woning aan de Molenstraat in Hellevoetsluis. Volgens het OM is R. volledig ontoerekeningsvatbaar en moet de rechtbank hem ontslaan van rechtsvervolging.

15 uur geleden
Niet haalbaar om alle misbruik te voorkomen, zegt chatbot Grok

AMSTERDAM (ANP) - Ook de makers van chatbot Grok willen voorkomen dat de dienst wordt gebruikt om kindermisbruik te creëren. "Maar het volledig elimineren van elk misbruik is niet haalbaar, er zullen altijd gebruikers zijn die beveiligingsmaatregelen omzeilen", hebben de advocaten van het platform gezegd. Grok is eigendom van het bedrijf xAI van Elon Musk.

17 uur geleden
Veroordeelde kunstrover weer vast na vlucht

DEN HAAG (ANP) - Een 63-jarige man die een celstraf uitzit voor geruchtmakende kunstroven zit weer gevangen, nadat hij in januari op de vlucht was geslagen. Hij ging ervandoor toen hij zelfstandig van de gevangenis in Nieuwegein naar een beperkt beveiligde afdeling van een andere gevangenis mocht.

17 uur geleden