Bibliotheken mogen weer mensen ontvangen
DEN HAAG (ANP) - Na maanden gesloten te zijn geweest mogen de bibliotheken donderdag weer open. De bibliotheken maakten in eerste instantie geen deel uit van de versoepelingen van deze week, maar de Tweede Kamer drong erop aan.
Voor de mensen die weer boeken willen lenen, gelden er wel een aantal voorwaarden. Zo moeten bezoekers een mondkapje dragen en een mandje gebruiken. Daarnaast mogen bibliotheken maximaal één persoon per 25 vierkante meter ontvangen, exclusief het personeel. Ook wordt er een gezondheidscheck gedaan voordat mensen naar binnen mogen en moeten bezoekers zich laten registreren.
Sinds woensdag zijn onder meer sportscholen, zwembaden en plekken in de open lucht zoals pretparken weer open. Omdat de procedure voor de bibliotheken later in gang werd gezet, volgt de opening een dag later.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Extinction Rebellion (XR) zegt verantwoordelijk te zijn voor het gooien van rode verf op de route van de glazen koets voor Prinsjesdag. De circa zes mensen die dat deden, riepen op het moment van hun daad ook "Extinction Rebellion".
8 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Activisten hebben dinsdag rode verf gegooid op het Lange Voorhout in Den Haag, ter hoogte van de Kloosterkerk en de kruising met de Kneuterdijk. Dat ziet een ANP-verslaggever. Later op de dag rijdt koning Willem-Alexander met de glazen koets over die straat richting de Koninklijke Schouwburg, waar hij de troonrede uitspreekt.
38 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De dienstregeling van de NS wordt "deels gefaseerd opgestart" in delen van het door een grote storing getroffen gebied in Noord- en Oost-Nederland, meldt een woordvoerder. Op verschillende locaties langs het spoor zijn dinsdagochtend buizen en ander materiaal aangetroffen. Spoorbeheerder ProRail spreekt van sabotage.
41 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst ondersteunt de politie bij het onderzoek naar de sabotage op het spoor. De AIVD richt zich op de vraag "uit welke hoek dit komt", zegt een woordvoerder.
1 uur geledenSTEENWIJK (ANP) - De trein die dinsdagochtend materiaal heeft geraakt dat op het spoor was gelegd, reed bij het Overijsselse Steenwijk. Spoorbeheerder ProRail bevestigt een bericht van de NOS daarover. Het ging om een NS-trein. Volgens een woordvoerder van het spoorbedrijf is er geen gevaar geweest voor de inzittenden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Op vijf plekken in Gelderland zijn materialen op het spoor gevonden. Het gaat om Barneveld, Twello, Brummen, Putten en Lunteren, bevestigt een politiewoordvoerder na berichtgeving door Omroep Gelderland.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Op één plaats in het noorden van Nederland heeft een NS-trein dinsdagochtend materiaal geraakt dat op het spoor lag. Een woordvoerder van NS zegt dat dit geen direct gevaar heeft opgeleverd voor de mensen in de trein. De exacte locatie wil hij in verband met politieonderzoek niet noemen.
1 uur geleden