Bezzecchi snelt naar zege in sprintrace bij TT Assen
ASSEN (ANP) - De Italiaanse motorcoureur Marco Bezzecchi is vooralsnog niet bij te houden in de TT van Assen. De 24-jarige rijder van Ducati won met overmacht de sprintrace in de MotoGP. Hij troefde onder anderen regerend wereldkampioen Francesco Bagnaia af. De Italiaan, die ook op een Ducati zit, eindigde als tweede op ruim 1 seconde achterstand.
De Zuid-Afrikaan Brad Binder (KTM) kwam als derde over de finish, maar hij werd teruggezet naar de vijfde plek omdat hij buiten de baan was gekomen. De Fransman Fabio Quartararo (Yamaha) schoof op naar de derde plek. Bagnaia behield de leiding in het kampioenschap.
Bezzecchi maakt tot nog toe de meeste indruk in het zomerse Assen. De protegé van de voormalige publieksheld Valentino Rossi was vrijdag de snelste in de trainingen en pakte zaterdag met de snelste ronde ooit op het TT Circuit de pole. Die eerste startplek gold voor de sprintrace, maar is ook van kracht zondag in de hoofdrace.
Foutje
De 24-jarige wegracer uit Rimini had niet de beste start. Hij maakte een klein foutje bij ingaan van de eerste bocht en zakte weg naar de derde plek. Bagnaia nam de koppositie over. In de vierde van de dertien te rijden ronden sloeg Bezzecchi terug. Hij haalde eerst Binder in en nam na een vrij agressieve inhaalactie de leiding over van zijn landgenoot, die voor het fabrieksteam van Ducati uitkomt. Bezzecchi, die rijdt voor het door race-icoon Rossi opgezette VR46-team, nam vervolgens geleidelijk aan afstand van het veld.
"De motor voelde geweldig", zei de winnaar kort na de race. "Ik maakte een foutje bij de start, maar kon dat goed herstellen. De snelheid van de motor is fantastisch."
Meer uit Sport
CATANZARO (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman gaat niet van start in de vierde etappe van de Giro d'Italia. Hij heeft volgens zijn ploeg Visma - Lease a Bike te veel last van de gevolgen van een valpartij in de tweede etappe.
2 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James weet niet of hij volgend seizoen nog terugkeert in de NBA. "Ik weet niet wat de toekomst voor mij in petto heeft", zei hij na de nederlaag van LA Lakers tegen Oklahoma City (115-110) in de play-offs.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.
16 uur geledenHEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.
17 uur geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.
20 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttrackers Jens en Melle van 't Wout gaan samenwerken met schaatsploeg Team Essent. De broers gaan geen deel uitmaken van het schaatsteam, maar worden wel "op een andere manier" aan de ploeg verbonden, staat in een verklaring van de ploeg.
22 uur geledenARNHEM (ANP) - De Atletiekunie stelt dat organisaties van loopevenementen verantwoordelijk zijn voor de uitvoering van de door de bond opgestelde protocollen voor deelname, waaronder leeftijdsgrenzen. Dat zei de Atletiekunie in reactie op het overlijden van een 15-jarig meisje tijdens de halve marathon in Leiden op zondag.
1 dag geleden