Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bezzecchi snelt naar zege in sprintrace bij TT Assen

Bezzecchi snelt naar zege in sprintrace bij TT Assen

ASSEN (ANP) - De Italiaanse motorcoureur Marco Bezzecchi is vooralsnog niet bij te houden in de TT van Assen. De 24-jarige rijder van Ducati won met overmacht de sprintrace in de MotoGP. Hij troefde onder anderen regerend wereldkampioen Francesco Bagnaia af. De Italiaan, die ook op een Ducati zit, eindigde als tweede op ruim 1 seconde achterstand.

De Zuid-Afrikaan Brad Binder (KTM) kwam als derde over de finish, maar hij werd teruggezet naar de vijfde plek omdat hij buiten de baan was gekomen. De Fransman Fabio Quartararo (Yamaha) schoof op naar de derde plek. Bagnaia behield de leiding in het kampioenschap.

Bezzecchi maakt tot nog toe de meeste indruk in het zomerse Assen. De protegé van de voormalige publieksheld Valentino Rossi was vrijdag de snelste in de trainingen en pakte zaterdag met de snelste ronde ooit op het TT Circuit de pole. Die eerste startplek gold voor de sprintrace, maar is ook van kracht zondag in de hoofdrace.

Foutje

De 24-jarige wegracer uit Rimini had niet de beste start. Hij maakte een klein foutje bij ingaan van de eerste bocht en zakte weg naar de derde plek. Bagnaia nam de koppositie over. In de vierde van de dertien te rijden ronden sloeg Bezzecchi terug. Hij haalde eerst Binder in en nam na een vrij agressieve inhaalactie de leiding over van zijn landgenoot, die voor het fabrieksteam van Ducati uitkomt. Bezzecchi, die rijdt voor het door race-icoon Rossi opgezette VR46-team, nam vervolgens geleidelijk aan afstand van het veld.

"De motor voelde geweldig", zei de winnaar kort na de race. "Ik maakte een foutje bij de start, maar kon dat goed herstellen. De snelheid van de motor is fantastisch."

Meer uit Sport

EK atletiek van 2028 in Poolse Chorzow

CHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.

5 uur geleden
Griekspoor boekt eerste gravelzege van het seizoen in Madrid

MADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.

5 uur geleden
Olympisch kampioene Van Rouwendaal aan de slag bij zwembond

NIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.

8 uur geleden
Meer dan 4 miljoen tickets verkocht voor Spelen van 2028 in LA

LOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.

22 uur geleden
Klaver loopt 400 meter op FBK Games in Hengelo

HENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.

1 dag geleden
Iran 'volledig voorbereid' om deel te nemen aan WK

TEHERAN (ANP/RTR) - Ondanks de oorlog is het Iraanse nationale voetbalteam "volledig voorbereid" om deze zomer deel te nemen aan het WK. Dat zei regeringswoordvoerder Fatemeh Mohajerani, meldt Al Jazeera.

1 dag geleden
Vollering blijft Pieterse voor en wint Waalse Pijl

HOEI (ANP) - Demi Vollering heeft voor de tweede keer in haar loopbaan de Waalse Pijl op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez was na 148 kilometer de beste op de Muur van Hoei en bleef Puck Pieterse, de winnares van vorig jaar, nipt voor. Paula Blasi, de Spaanse winnares van de Amstel Gold Race van afgelopen zondag, werd derde.

2 dagen geleden