Bezwaar Trump tegen smaadzaak van E. Jean Carroll afgewezen
NEW YORK (ANP/RTR) - Een rechter heeft bezwaren van de Amerikaanse oud-president Donald Trump afgewezen in een smaadzaak die E. Jean Carroll tegen hem was begonnen. De schrijfster zegt dat ze in de jaren negentig door Trump is verkracht. Trump ontkende de beschuldiging door onder meer te zeggen dat hij de vrouw nooit had ontmoet.
Trump stelde dat hij niet vervolgd kan worden omdat hij de uitspraken tijdens zijn presidentschap deed en dus immuniteit zou hebben. Ook verklaarde Trump dat de rechtszaak niet door kon gaan omdat hij door Carroll werd gedwongen zichzelf te verdedigen. Die bezwaren zijn nu door een rechter in New York afgewezen.
Carroll, een voormalig columnist van het tijdschrift Elle, won in mei de tweede rechtszaak die ze tegen Trump had aangespannen. In die civiele rechtszaak is de oud-president schuldig bevonden aan seksueel misbruik en smaad. Carroll kreeg toen een schadevergoeding van 5 miljoen dollar (4,6 miljoen euro) toegekend. In de eerste smaadzaak eist ze 10 miljoen dollar. De rechtszaak staat nu gepland voor 15 januari 2024.
Intussen is Trump een eigen rechtszaak tegen Carroll begonnen vanwege smaad. Hij neemt het haar kwalijk dat ze in een interview zei dat ze was verkracht door Trump, terwijl een jury hem alleen schuldig heeft bevonden aan seksueel misbruik. Hij gebruikte hetzelfde argument in een poging om onder de smaadzaak uit te komen, maar een rechter oordeelde dat Carroll het proces mag doorzetten.
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD (ANP/RTR/AFP) - Een hooggeplaatste functionaris van Hamas heeft zaterdag de dood van de leider van de gewapende tak van de Palestijnse beweging, Ezzedine al-Haddad, gemeld aan persbureau Reuters. Israël zei het kopstuk aangevallen te hebben. Al-Haddad zou een van de leiders zijn geweest die de aanslagen op 7 oktober voorbereidden.
19 minuten geledenKYIV (ANP/AFP) - Rusland heeft recentelijk ruim vijfhonderd lichamen aan Oekraïne teruggegeven, meldt Kyiv zaterdag. Vermoedelijk gaat het om Oekraïense soldaten die zijn gesneuveld in de oorlog tegen Rusland.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse troepen en de strijdkrachten van Nigeria hebben Abu-Bilal al-Minuki, de nummer twee van Islamitische Staat (IS) wereldwijd, uitgeschakeld. Dat meldt de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.
2 uur geledenPERTH (ANP/RTR/AFP) - Voor de kust van West-Australië is een man overleden nadat hij door een haai werd aangevallen, meldt de politie. Het gaat om de tweede fatale haaienaanval in Australië dit jaar.
3 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin brengt komende week een bezoek aan China, meldt het Kremlin. Het bezoek staat gepland voor dinsdag en woensdag.
3 uur geledenTAIPEI (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse wapenleveringen aan Taiwan zijn altijd een hoeksteen van regionale vrede en stabiliteit geweest en wettelijk vastgelegd. Dat zei de Taiwanese viceminister van Buitenlandse Zaken Chen Ming-chi zaterdag. Taiwan zal blijven communiceren met de Verenigde Staten en de situatie rond verdere wapenleveringen vanuit Amerikaans perspectief begrijpen, vertelde hij verslaggevers in Taipei.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zegt een aanval te hebben uitgevoerd op Hamas-kopstuk Ezzedine al-Haddad, de leider van de gewapende tak van de Palestijnse beweging. Hij zou een van de leiders zijn geweest die de aanslagen op 7 oktober voorbereidden. Het is niet bekend of Al-Haddad gedood is bij de aanval.
14 uur geleden