Bezwaar Trump tegen smaadzaak van E. Jean Carroll afgewezen
NEW YORK (ANP/RTR) - Een rechter heeft bezwaren van de Amerikaanse oud-president Donald Trump afgewezen in een smaadzaak die E. Jean Carroll tegen hem was begonnen. De schrijfster zegt dat ze in de jaren negentig door Trump is verkracht. Trump ontkende de beschuldiging door onder meer te zeggen dat hij de vrouw nooit had ontmoet.
Trump stelde dat hij niet vervolgd kan worden omdat hij de uitspraken tijdens zijn presidentschap deed en dus immuniteit zou hebben. Ook verklaarde Trump dat de rechtszaak niet door kon gaan omdat hij door Carroll werd gedwongen zichzelf te verdedigen. Die bezwaren zijn nu door een rechter in New York afgewezen.
Carroll, een voormalig columnist van het tijdschrift Elle, won in mei de tweede rechtszaak die ze tegen Trump had aangespannen. In die civiele rechtszaak is de oud-president schuldig bevonden aan seksueel misbruik en smaad. Carroll kreeg toen een schadevergoeding van 5 miljoen dollar (4,6 miljoen euro) toegekend. In de eerste smaadzaak eist ze 10 miljoen dollar. De rechtszaak staat nu gepland voor 15 januari 2024.
Intussen is Trump een eigen rechtszaak tegen Carroll begonnen vanwege smaad. Hij neemt het haar kwalijk dat ze in een interview zei dat ze was verkracht door Trump, terwijl een jury hem alleen schuldig heeft bevonden aan seksueel misbruik. Hij gebruikte hetzelfde argument in een poging om onder de smaadzaak uit te komen, maar een rechter oordeelde dat Carroll het proces mag doorzetten.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft een luchtaanval uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Het is de eerste keer dat die stad weer wordt bestookt sinds het ingaan van het staakt-het-vuren halverwege april.
7 uur geledenLAS PALMAS (ANP/AFP) - Het evacuatievliegtuig dat bezig is met het vervoer van opvarenden van het cruiseschip Hondius, moest uitwijken omdat het geweigerd werd in Marokko. Het toestel zou eigenlijk bijtanken in Marrakesh, maar kreeg daarvoor geen toestemming, zeggen bronnen bij de autoriteiten van de Canarische Eilanden tegen het Spaanse persbureau EFE en tegen AFP. Volgens AFP moest ook iets gerepareerd worden aan de veiligheidsmaatregelen rond een patiënt.
8 uur geledenASHKELON (ANP) - De Spaanse Flotilla-activist die vastzit in een Israëlische cel heeft volgens zijn actiegroep zijn hongerstaking omgezet in een zogenoemde 'droge hongerstaking'. Dat betekent dat Saif Abukeshek niet alleen niet meer eet, maar ook gestopt is met drinken. Dat houdt een mens normaal gesproken een week uit.
9 uur geledenGRAN CANARIA (ANP) - Een van de twee vliegtuigen die onderweg waren met opvarenden van het cruiseschip Hondius, is uitgeweken naar Gran Canaria, blijkt uit trackinggegevens. De reden is onduidelijk.
9 uur geledenATLANTA (ANP) - Ted Turner, de oprichter van de Amerikaanse nieuwszender CNN, is overleden, meldt CNN. Hij werd 87 jaar.
11 uur geledenKYIV (ANP) - Hongarije heeft geld en andere bezittingen van de Oschadbank teruggegeven aan Oekraïne, meldt president Volodymyr Zelensky op X. Begin maart werden twee geldauto's in beslag genomen met 40 miljoen dollar, 35 miljoen euro en 9 kilo goud aan boord. Zeven bankmedewerkers werden tijdelijk vastgezet. Volgens de Hongaarse autoriteiten was het een onderzoek naar witwassen.
11 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De directeur-generaal van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, denkt niet dat de dodelijke uitbraak van het hantavirus op cruiseschip Hondius lijkt op het begin van de covidpandemie. Dat zegt hij tegen persbureau AFP.
12 uur geleden