Bezwaar Trump tegen smaadzaak van E. Jean Carroll afgewezen
NEW YORK (ANP/RTR) - Een rechter heeft bezwaren van de Amerikaanse oud-president Donald Trump afgewezen in een smaadzaak die E. Jean Carroll tegen hem was begonnen. De schrijfster zegt dat ze in de jaren negentig door Trump is verkracht. Trump ontkende de beschuldiging door onder meer te zeggen dat hij de vrouw nooit had ontmoet.
Trump stelde dat hij niet vervolgd kan worden omdat hij de uitspraken tijdens zijn presidentschap deed en dus immuniteit zou hebben. Ook verklaarde Trump dat de rechtszaak niet door kon gaan omdat hij door Carroll werd gedwongen zichzelf te verdedigen. Die bezwaren zijn nu door een rechter in New York afgewezen.
Carroll, een voormalig columnist van het tijdschrift Elle, won in mei de tweede rechtszaak die ze tegen Trump had aangespannen. In die civiele rechtszaak is de oud-president schuldig bevonden aan seksueel misbruik en smaad. Carroll kreeg toen een schadevergoeding van 5 miljoen dollar (4,6 miljoen euro) toegekend. In de eerste smaadzaak eist ze 10 miljoen dollar. De rechtszaak staat nu gepland voor 15 januari 2024.
Intussen is Trump een eigen rechtszaak tegen Carroll begonnen vanwege smaad. Hij neemt het haar kwalijk dat ze in een interview zei dat ze was verkracht door Trump, terwijl een jury hem alleen schuldig heeft bevonden aan seksueel misbruik. Hij gebruikte hetzelfde argument in een poging om onder de smaadzaak uit te komen, maar een rechter oordeelde dat Carroll het proces mag doorzetten.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Elk vredesplan om de oorlog in Oekraïne te beëindigen moet de soevereiniteit van dat land waarborgen, zegt de Amerikaanse vicepresident JD Vance op X. De Verenigde Staten hebben een plan opgesteld dat grote concessies van Kyiv eist.
1 uur geledenHANOI (ANP/AFP) - Het dodental in Vietnam door al weken aanhoudende zware regenval en overstromingen is gestegen naar minstens 55, meldt de regering van het land. Ook wordt nog gezocht naar 13 vermisten.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Republikeins congreslid Marjorie Taylor Greene verlaat op 5 januari het Huis van Afgevaardigden, laat zij weten in een verklaring op X. De aankondiging volgt op een conflict met de Amerikaanse president Donald Trump. Taylor Greene bekritiseerde Trump recent omdat hij zich lang verzette tegen de publicatie van documenten in de Epstein-affaire.
6 uur geledenBELÉM (ANP) - De klimaattop in Belém is bijna voorbij, maar in de teksten die tot dusver naar buiten zijn gekomen en de reacties van onderhandelaars daarop zijn geen grote doorbraken te bespeuren. Laat op de avond (lokale tijd) zijn onderhandelaars nog wel met elkaar in gesprek op de COP30. Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat) is bijvoorbeeld gaan praten met de voorzitter van de top, André Corrêa do Lago.
7 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft met NAVO-chef Mark Rutte gesproken over "de diplomatieke mogelijkheden" om de oorlog tussen Oekraïne en Rusland te stoppen. Hij zegt in een bericht op X dat hij met Rutte sprak over het 28-puntenplan van zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump. Zelensky beklemtoonde dat hij bereid is "snel, voortvarend en constructief" mee te werken om het plan een succes te maken.
12 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin noemt het conceptvoorstel voor vrede in Oekraïne van zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump een mogelijke basis om tot vrede in Oekraïne te komen. Hij zei dat het Kremlin het zogenoemde 28-puntenplan heeft ontvangen.
13 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft met NAVO-chef Mark Rutte gesproken over "de diplomatieke mogelijkheden" om de oorlog tussen Oekraïne en Rusland te stoppen. Hij zegt in een bericht op X dat hij met Rutte sprak over het 28-puntenplan van zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump. Zelensky beklemtoonde dat hij bereid is "snel, voortvarend en constructief" mee te werken om het plan een succes te maken.
14 uur geleden