Bezwaar Republikeinse senator tegen afzettingsproces afgewezen
WASHINGTON (ANP) - Het bezwaar van de Republikeinse senator Rand Paul tegen de impeachment van oud-president Donald Trump is afgewezen door de Senaat. Het voorstel kreeg 45 stemmen voor, 55 senatoren stemden tegen. Daardoor gaat het proces binnenkort toch van start.
Paul, een aanhanger van Trump, zei dat hij met de motie wilde aantonen dat er niet voldoende steun is voor een afzetting. Trump is inmiddels geen president meer, waardoor veel Republikeinen vinden dat de zaak moet worden gestopt.
Om een president af te zetten zijn er 67 stemmen in de Senaat nodig. Dat betekent volgens Paul dat er nu onvoldoende steun is voor het afzetten, waardoor de uitkomst volgens hem al vaststaat.
Dinsdag werden de senatoren ingezworen voor de zaak die over twee weken begint.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - De Venezolaanse president Nicolás Maduro en zijn vrouw Cilia Flores zijn aangeklaagd in New York, meldt de Amerikaanse minister van Justitie Pam Bondi op X. Zij werden volgens de Amerikaanse president Donald Trump eerder op zaterdag gevangengenomen in Venezuela. Bondi schrijft niet expliciet dat ze nu in New York zijn aangekomen.
27 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De machtigste man van Iran, de ayatollah Ali Khamenei, heeft gezegd dat de betogers in het land op hun plaats zullen worden gezet en dat het land "niet buigt voor de vijand". Hij bedoelt president Donald Trump die heeft gezegd de betogers in Iran te steunen.
38 minuten geledenCARACAS (ANP/RTR) - De Amerikaanse aanvallen op Venezuela hebben geen schade aangericht aan olie-installaties. Dat stelt het Venezolaanse staatsoliebedrijf Petróleos de Venezuela (PDVSA) op basis van voorlopig onderzoek, aldus bronnen tegen persbureau Reuters.
44 minuten geledenCRANS-MONTANA (ANP/AFP) - De Zwitserse politie heeft de eerste slachtoffers van de dodelijke brand in een bar in Crans-Montana geïdentificeerd. Het gaat om vier personen, onder wie twee minderjarigen. Hun lichamen zijn overgedragen aan de families.
1 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - Reisorganisatie TUI vliegt voorlopig niet naar Curaçao, Aruba en Bonaire vanwege de beperkingen in het lokale luchtruim door de Amerikaanse aanvallen op Venezuela. Eerder zei ook KLM op dit moment niet te vliegen naar die bestemmingen door de situatie rond Venezuela.
1 uur geledenCARACAS (ANP/DPA/AFP) - Venezolaanse burgers en militairen zijn omgekomen bij de Amerikaanse luchtaanvallen op het land. Dat meldde vicepresident Delcy Rodríguez op de staatstelevisie. De aanvallen werden gemeld in hoofdstad Caracas en omgeving. Het is niet duidelijk om hoeveel dodelijke slachtoffers het gaat.
1 uur geledenCARACAS (ANP) - Venezuela heeft een spoedoverleg van de VN-Veiligheidsraad aangevraagd vanwege de Amerikaanse aanvallen. Dat meldt minister van Buitenlandse Zaken Yván Gil op Telegram.
1 uur geleden