
Bezwaar Faunabescherming tegen schieten op wolf met verfkogels
RENKUM (ANP) - Dierenrechtenorganisatie De Faunabescherming heeft bij de provincie Gelderland bezwaar aangetekend tegen het schieten met verfkogels op een wolf in Het Nationale Park De Hoge Veluwe. De wolf komt te dicht bij mensen en moet weer schuw worden. Gelderland denkt dat te bereiken door het dier te laten schrikken van beschietingen met paintballgeweren.
Volgens De Faunabescherming is "de gekozen wijze van belagen" ondoordacht en in strijd met de Nederlandse en Europese beschermingsregels. De beschermde wolf mag niet worden verstoord, verjaagd of afgeschoten. Volgens de provincie gaat het om De Hoge Veluwe om een probleemwolf die te mak is. Probleemwolven mogen wel aangepakt worden en daarom gaf de provincie een ontheffing af aan hun eigen handhavers.
De beschermingsregels verbieden dat de wolf gemarkeerd wordt met verf, vindt De Faunabescherming. Er zijn volgens de organisatie andere manieren om het dier weer schuw te maken. De Faunabescherming heeft er ook bezwaar tegen dat de ontheffing voor paintballen van een wolf voor de hele provincie geldt, terwijl er buiten De Hoge Veluwe helemaal geen problemen zijn.
Aangifte
De actiegroep heeft ook aangifte gedaan bij de politie tegen de directie van De Hoge Veluwe, omdat die het dier expres tam zouden hebben gemaakt door hem te voeren. Dat is verboden. Het zou volgens De Faunabescherming gebeurd zijn om een manier te vinden om de wolven uit het park te mogen zetten. De parkdirectie is faliekant tegen wolven, omdat ze de biodiversiteit aantasten.
Het is nog niet bekend wanneer de provinciale handhavers de wolf op De Hoge Veluwe gaan laten schrikken. De Faunabescherming kondigt vrijdag aan dat de organisatie naar de rechter stapt als de provincie het bezwaar terzijde schuift.
Meer uit Binnenland
KATWIJK (ANP) - Bij een demonstratie in Katwijk waren zaterdag zo'n 150 à 200 mensen aanwezig, zag een verslaggever van het ANP. Mensen kondigden eerder een demonstratie aan "tegen een mogelijke pro-Palestinademonstratie" en de gemeente zei rekening te houden met een grote groep deelnemers. In Katwijk is zaterdagavond geen pro-Palestijns protest bezig.
2 uur geledenCADZAND (ANP) - In Cadzand in Zeeland zijn zes fietsers gewond geraakt door een aanrijding, meldt de politie. De bestuurster van een auto is aangehouden voor het rijden onder invloed.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een viswinkel aan het Waterlandplein in Amsterdam-Noord die in de nacht van dinsdag op woensdag werd beschoten, is zaterdag gesloten voor zes maanden, meldt de gemeente. De winkel was net een week weer open na een eerdere gedwongen sluiting van zes maanden, ook vanwege beschietingen.
3 uur geledenBASEL (ANP) - De 11-jarige Olivier, het Enschedese jongetje in de songfestivalact van Claude, heeft alle vertrouwen in de Nederlandse zanger. Voor de grote finale vertelde hij dat hij "heel trots" is op Claude. Ook vond Olivier het "heel cool" om zichzelf op dat grote podium te zien.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - EYE Filmmuseum in Amsterdam eert deze zomer de vrijdag overleden scenarioschrijver Gerard Soeteman met de vertoning van enkele van zijn films. Dat heeft EYE zaterdag gemeld op het Filmfestival van Cannes. Soeteman werd vooral bekend dankzij de films die hij met regisseur Paul Verhoeven maakte.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Eppo Bruins, minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, roemt de overleden scenarioschrijver Gerard Soeteman om de "kleur en diepgang" die hij aan verhalen gaf. "Als scenarioschrijver was hij de kracht achter het succes van veel grote films", aldus Bruins in een reactie.
12 uur geledenTILBURG (ANP) - Twee tieners zijn vrijdagmiddag bij een aanrijding op de Ringbaan-Zuid in Tilburg zwaargewond geraakt. Ze werden aangereden door een automobilist die door rood licht reed. De jongen (18) en het meisje (15) zijn met ernstige verwondingen naar het ziekenhuis gebracht, meldt de politie zaterdag. De automobilist is aangehouden.
12 uur geleden