Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bezwaar dassenbeschermers tegen natuurvergunning voor noodopvang

Bezwaar dassenbeschermers tegen natuurvergunning voor noodopvang

BEEK-UBBERGEN (ANP) - Natuurorganisatie Das & Boom heeft bezwaar gemaakt tegen de natuurvergunning die de provincie Gelderland heeft afgegeven voor het inrichten van een crisisnoodopvang in Heumen op de grens met Nijmegen. Op het beoogde terrein wonen dassen, een beschermde diersoort die niet verstoord mag worden. Volgens de organisatie overtreedt de provincie de wet door een vergunning af te geven. Als de vergunning niet wordt ingetrokken stapt Das & Boom naar de rechter.

De crisisnoodopvang had al in mei open moeten gaan, maar al meteen nadat de plannen voor de bouw van paviljoens voor 800 asielzoekers bekend werden bleek dat op het beoogde terrein dassenburchten zijn. Gelderland liet onderzoek doen en constateerde dat er maar één sporadisch gebruikte burcht op het terrein is. Daarom kon het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) een ontheffing van de Wet natuurbescherming krijgen.

Das & Boom wil de camerabeelden zien die zouden bewijzen dat er geen drie dassenburchten in gebruik zijn. Bovendien hebben andere diersoorten die het moeilijk hebben, zoals uilen en roofvogels, ook last van het gebruik van het nu doodstille stukje grond en dat mag ook niet volgens de natuurwet, stelt de organisatie.

De crisisnoodopvang zou tot 1 december van dit jaar blijven staan. Das & Boom zegt dat het COA erop rekent dat de locatie langer open kan blijven, aangezien de particuliere eigenaar daar geen bezwaar tegen heeft.

Meer uit Binnenland

Klein deel koninklijke koloniale objecten mogelijk onrechtmatig

DEN HAAG (ANP) - Een klein deel van de objecten met koloniale herkomst uit de Koninklijke Verzamelingen is mogelijk onrechtmatig en onrechtvaardig verkregen. Dat blijkt uit onafhankelijk onderzoek naar circa duizend objecten door een commissie die is aangesteld door de Stichting Historische Verzamelingen van het Huis Oranje-Nassau (SHVON). Hoewel de beschikbare informatie over de onderzochte voorwerpen vaak onvolledig is, zagen de onderzoekers voor het overgrote deel van de voorwerpen geen directe indicaties voor een mogelijk probleem. Van ongeveer tweehonderd objecten kon de herkomst niet worden vastgesteld.

14 minuten geleden
Inspectie: telefoons asielzoekers mogen niet worden doorzocht

DEN HAAG (ANP) - Telefoons en laptops van asielzoekers die Nederland binnenkomen, mogen niet worden onderzocht totdat daar een gedegen wettelijke basis voor is. Toestemming van de asielzoekers zelf is niet voldoende, concludeert de Inspectie Justitie en Veiligheid na een onderzoek.

18 minuten geleden
Stadhuis Den Haag ontruimd om verdachte situatie

DEN HAAG (ANP) - Het stadhuis van de gemeente Den Haag wordt ontruimd vanwege een verdachte situatie. Wat er precies aan de hand is, onderzoekt de politie nog.

19 minuten geleden
Politie haalt crimineel botnetwerk offline

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft in samenwerking met het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) ervoor gezorgd dat een groot botnetwerk offline is gehaald. Het netwerk bestond uit ten minste 17 miljoen "besmette" apparaten, zoals computers, tablets en smartphones. Die werden aangestuurd om cyberaanvallen uit te voeren.

36 minuten geleden
Zo'n 130 asielzoekers in opvang Groningen, 10 buiten in Ter Apel

TER APEL (ANP) - Ongeveer 130 asielzoekers sliepen in de nacht van woensdag op donderdag in de tijdelijke opvang in congrescentrum Hanzeplaza in Groningen, net iets minder dan de nacht ervoor. Omdat aanmeldcentrum Ter Apel volzit, konden zij daar niet overnachten. Tien mensen kozen ervoor om op het veld voor die opvang te slapen, zegt een woordvoerster van het Rode Kruis.

1 uur geleden
Ouders vonden het hun recht om kinderen uit Dalfsen mee te nemen

ZWOLLE (ANP) - De ouders die vorig jaar maart hun kinderen vanuit Dalfsen (Overijssel) zouden hebben ontvoerd naar België, menen dat zij in hun recht stonden om hen mee te nemen. Ze waren bang dat ze op korte termijn het gezag over hun uit huis geplaatste dochter en zoon zouden kwijtraken. "We voelden enige tijdsdruk", zei Michaël van K. (55).

1 uur geleden
Nederland verlengt Patriot-missie in Polen met een half jaar

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse Patriots blijven maximaal een half jaar langer in Polen. Een ander deel van de inzet om een cruciaal knooppunt voor hulp aan Oekraïne te verdedigen, wordt wel teruggehaald. Het gaat daarbij om een Nasams-luchtafweersysteem en antidronesystemen, meldt het kabinet aan de Tweede Kamer.

2 uur geleden