Bezwaar dassenbeschermers tegen natuurvergunning voor noodopvang
BEEK-UBBERGEN (ANP) - Natuurorganisatie Das & Boom heeft bezwaar gemaakt tegen de natuurvergunning die de provincie Gelderland heeft afgegeven voor het inrichten van een crisisnoodopvang in Heumen op de grens met Nijmegen. Op het beoogde terrein wonen dassen, een beschermde diersoort die niet verstoord mag worden. Volgens de organisatie overtreedt de provincie de wet door een vergunning af te geven. Als de vergunning niet wordt ingetrokken stapt Das & Boom naar de rechter.
De crisisnoodopvang had al in mei open moeten gaan, maar al meteen nadat de plannen voor de bouw van paviljoens voor 800 asielzoekers bekend werden bleek dat op het beoogde terrein dassenburchten zijn. Gelderland liet onderzoek doen en constateerde dat er maar één sporadisch gebruikte burcht op het terrein is. Daarom kon het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) een ontheffing van de Wet natuurbescherming krijgen.
Das & Boom wil de camerabeelden zien die zouden bewijzen dat er geen drie dassenburchten in gebruik zijn. Bovendien hebben andere diersoorten die het moeilijk hebben, zoals uilen en roofvogels, ook last van het gebruik van het nu doodstille stukje grond en dat mag ook niet volgens de natuurwet, stelt de organisatie.
De crisisnoodopvang zou tot 1 december van dit jaar blijven staan. Das & Boom zegt dat het COA erop rekent dat de locatie langer open kan blijven, aangezien de particuliere eigenaar daar geen bezwaar tegen heeft.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De politie heeft een Amber Alert uitgegeven voor een vermist kind. Het gaat om de 10-jarige Wendy uit Rotterdam.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In een opslagloods aan de Van Ostadestraat in de Schilderswijk in Den Haag is in de nacht van zaterdag op zondag een grote brand geweest. In de omgeving heeft de brandweer een tiental woningen ontruimd, laat een woordvoerder weten.
2 uur geledenLEIDERDORP (ANP) - In een woning aan de Bolderikkamp in Leiderdorp is zaterdagavond een vrouw om het leven gekomen na een geweldsincident. De politie heeft een man aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij haar dood.
4 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het duurt waarschijnlijk nog tot zaterdagavond voordat de problemen met het treinverkeer in het noorden van het land zijn verholpen. Het winterse weer veroorzaakt wisselstoringen en andere overlast.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - ProRail bereidt zich voor op herstelwerkzaamheden aan het spoor na een week vol problemen door het winterse weer. Een terugkeer naar de standaard dienstregeling is volgens de spoorbeheerder "complex" en een datum voor een volledige terugkeer naar normaal is "onzeker".
13 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De treinproblemen in het noorden van het land duren voort, is te zien op de website van de NS. In Groningen rijden op meerdere trajecten tot zeker 15.15 uur geen of veel minder treinen.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het is nog onbekend of de Ferro Dome, een voormalige gasopslag in Rotterdam, gered kan worden. "Dit is een van de vele onduidelijkheden", zegt een woordvoerder van beheerder Havenbedrijf Rotterdam. Deze week bleek dat het dak is ingezakt door de sneeuw.
19 uur geleden