Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bezwaar dassenbeschermers tegen natuurvergunning voor noodopvang

Bezwaar dassenbeschermers tegen natuurvergunning voor noodopvang

BEEK-UBBERGEN (ANP) - Natuurorganisatie Das & Boom heeft bezwaar gemaakt tegen de natuurvergunning die de provincie Gelderland heeft afgegeven voor het inrichten van een crisisnoodopvang in Heumen op de grens met Nijmegen. Op het beoogde terrein wonen dassen, een beschermde diersoort die niet verstoord mag worden. Volgens de organisatie overtreedt de provincie de wet door een vergunning af te geven. Als de vergunning niet wordt ingetrokken stapt Das & Boom naar de rechter.

De crisisnoodopvang had al in mei open moeten gaan, maar al meteen nadat de plannen voor de bouw van paviljoens voor 800 asielzoekers bekend werden bleek dat op het beoogde terrein dassenburchten zijn. Gelderland liet onderzoek doen en constateerde dat er maar één sporadisch gebruikte burcht op het terrein is. Daarom kon het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) een ontheffing van de Wet natuurbescherming krijgen.

Das & Boom wil de camerabeelden zien die zouden bewijzen dat er geen drie dassenburchten in gebruik zijn. Bovendien hebben andere diersoorten die het moeilijk hebben, zoals uilen en roofvogels, ook last van het gebruik van het nu doodstille stukje grond en dat mag ook niet volgens de natuurwet, stelt de organisatie.

De crisisnoodopvang zou tot 1 december van dit jaar blijven staan. Das & Boom zegt dat het COA erop rekent dat de locatie langer open kan blijven, aangezien de particuliere eigenaar daar geen bezwaar tegen heeft.

Meer uit Binnenland

Inzet Evertsen niet verlengd, schip keert binnenkort terug

DEN HAAG (ANP) - De inzet van het luchtverdedigings- en commandofregat de Zr.Ms. Evertsen in het Middellandse Zeegebied wordt niet nogmaals verlengd, schrijven ministers Dilan Yeşilgöz (Defensie) en Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) in een brief aan de Tweede Kamer. Het schip hielp daar een Frans vliegdekschip bij het beveiligen van de oostelijke Middellandse Zee, na Iraanse drone-aanvallen op Cyprus.

4 uur geleden
Brandweer blust meerdere nieuwe bosbranden

KOOTWIJK (ANP) - Op meerdere plekken zijn vrijdagmiddag natuurbranden uitgebroken. Zo woedden er onder meer bij de Gelderse plaatsen Kootwijk en Harderwijk twee bosbranden.

6 uur geleden
Natuurbrand bij Weert laait op door wind en warmte

WEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel laait hier en daar weer op. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio komt dat door de wind en omdat de temperatuur stijgt. De vlammen bevinden zich binnen het gebied waar eerder brand was. "We bewaken de randen en verwachten niet dat het vuur zich uitbreidt", zegt hij.

8 uur geleden
Brand bij 't Harde heeft nog meerdere vuurhaarden

'T HARDE (ANP) - De brand op het militaire oefenterrein bij 't Harde in Gelderland heeft vrijdagmiddag nog meerdere vuurhaarden, zegt de veiligheidsregio. "Door de inzet van de helikopters kunnen we hopelijk sneller afronden. De situatie duurt al een paar dagen en vergt veel van de brandweerlieden."

9 uur geleden
Duizenden mensen applaudisseren luid voor overleden Jade Kops

NAALDWIJK (ANP) - Duizenden mensen hebben vrijdag aan het begin van de middag in Naaldwijk met een luid applaus een laatste eer bewezen aan sociale-mediapersoonlijkheid Jade Kops. Buiten het WestlandTheater De Naald, waar het besloten afscheid plaatsvond, vormden belangstellenden uit heel Nederland een erehaag.

9 uur geleden
Brandweer wil sneller blussen bij 't Harde

'T HARDE (ANP) - De brandweer wil de natuurbrand bij 't Harde zo snel mogelijk blussen, zegt burgemeester van Elburg Harm-Jan van Schaik. Voor het blussen zullen vrijdag ook weer twee Chinook-helikopters worden ingezet, met het doel het bluswerk te versnellen.

10 uur geleden
Twee Chinook-helikopters ingezet bij natuurbrand 't Harde

'T HARDE (ANP) - Defensie zet twee Chinook-transporthelikopters in bij de bestrijding van de natuurbrand op het defensieterrein bij 't Harde in Gelderland. Dat meldt het Defensie Helikopter Commando (DHC) op X.

12 uur geleden