Bezos wil voor miljarden dollars aan aandelen Amazon verkopen
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Amazon-oprichter Jeff Bezos is van plan dit jaar voor miljarden dollars aan aandelen in het grote webwinkelconcern te verkopen. Volgens een melding bij de Amerikaanse beurstoezichthouder SEC gaat het om 50 miljoen aandelen die nu een waarde hebben van in totaal 8,6 miljard dollar.
Amazon kwam donderdag nabeurs met sterke cijfers en op Wall Street steeg het aandeel vrijdag fors in waarde. De beurswaarde van Amazon klom daardoor naar bijna 1,8 biljoen, ofwel bijna 1800 miljard dollar. Bezos zou nu dus munt willen slaan uit die hoge koers van Amazon. Momenteel zou hij ongeveer 988 miljoen aandelen Amazon bezitten. Daarmee heeft hij ongeveer 9,6 procent van Amazon in handen.
Met de koerswinst van Amazon van vrijdag zag de 60-jarige Bezos zijn vermogen met bijna 13 miljard dollar toenemen tot net geen 200 miljard dollar. Daarmee ligt hij ongeveer 5,7 miljard dollar achter op koploper Elon Musk in de Bloomberg Billionaires Index, de ranglijst van rijkste personen ter wereld.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/RTR) - Duitsland is van plan zijn financiering voor de Europese ruimtevaartorganisatie ESA aanzienlijk te verhogen. Onderzoeksminister Dorothee Bär zal naar verwachting tot 5 miljard euro toezeggen tijdens de ESA-conferentie in Bremen volgende week.
18 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn donderdag met winsten gesloten. In de middaghandel werden de plussen echter kleiner, na nieuwe cijfers van de Amerikaanse overheid over de arbeidsmarkt. Het vanwege de shutdown uitgestelde banenrapport over september bevatte volgens economen van ING gemengde signalen. Daardoor blijft het lastig goed in te schatten wat de Fed volgende maand met de Amerikaanse rente doet.
28 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De verkorting van de maximale WW-duur van 38 naar 24 maanden heeft ertoe geleid dat mensen die hun baan verliezen, gemiddeld sneller weer aan het werk gaan. Ook de vertraagde opbouw van het recht op WW heeft een licht gunstig effect. Dat is de conclusie van een evaluatie die demissionair minister Mariëlle Paul (Sociale Zaken) naar de Tweede Kamer heeft gestuurd.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een verdubbeling van het statiegeld op kleine plastic flesjes tot 30 cent is geen oplossing. Dat betoogde Verpact, de stichting die namens onder meer supermarkten verantwoordelijk is voor de inzameling en het hergebruik van plastic flesjes, donderdag bij de Raad van State. De organisatie verzet zich tegen een in september opgelegde last onder dwangsom van de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) omdat de inzamelingsdoelen voor de flesjes maar niet worden gehaald.
1 uur geledenHAMBURG (ANP/AFP) - Kleding van de Aziatische webwinkel Shein bevat gevaarlijke chemicaliën in hoeveelheden die de EU-regels ruim overschrijden. Dat stelt Greenpeace in een rapport dat donderdag is gepubliceerd. Shein heeft al laten weten uit voorzorg de "artikelen die we kunnen identificeren wereldwijd uit onze marktplaats te zullen verwijderen".
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Het plan van verf- en coatingconcern AkzoNobel om te fuseren met branchegenoot Axalta krijgt steun van Cevian, een activistische belegger. Eerder dit jaar bouwde de belegger een belang van ongeveer 5 procent op in het Nederlandse bedrijf en stuurde aan op een strategiewijziging.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag hoger geopend. De resultaten van het Amerikaanse chipconcern Nvidia zorgden voor opluchting bij beleggers. De grootste verkoper van AI-chips ter wereld presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht. Ook bleef het bedrijf optimistisch over de vooruitzichten voor de komende maanden. Nvidia steeg ruim 4 procent.
4 uur geleden