Bezos wil voor miljarden dollars aan aandelen Amazon verkopen
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Amazon-oprichter Jeff Bezos is van plan dit jaar voor miljarden dollars aan aandelen in het grote webwinkelconcern te verkopen. Volgens een melding bij de Amerikaanse beurstoezichthouder SEC gaat het om 50 miljoen aandelen die nu een waarde hebben van in totaal 8,6 miljard dollar.
Amazon kwam donderdag nabeurs met sterke cijfers en op Wall Street steeg het aandeel vrijdag fors in waarde. De beurswaarde van Amazon klom daardoor naar bijna 1,8 biljoen, ofwel bijna 1800 miljard dollar. Bezos zou nu dus munt willen slaan uit die hoge koers van Amazon. Momenteel zou hij ongeveer 988 miljoen aandelen Amazon bezitten. Daarmee heeft hij ongeveer 9,6 procent van Amazon in handen.
Met de koerswinst van Amazon van vrijdag zag de 60-jarige Bezos zijn vermogen met bijna 13 miljard dollar toenemen tot net geen 200 miljard dollar. Daarmee ligt hij ongeveer 5,7 miljard dollar achter op koploper Elon Musk in de Bloomberg Billionaires Index, de ranglijst van rijkste personen ter wereld.
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) verhoogt de groeiverwachtingen voor de economie van de eurozone. Voor dit jaar wordt nu een groei van 1,4 procent voorzien. In september werd nog gerekend op 1,2 procent. Volgens de ECB wordt de groei vooral gestuwd door de binnenlandse vraag.
15 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederland krijgt er volgend jaar waarschijnlijk 68.000 nieuwbouwwoningen bij, voorspelt ING. Dat is een lichte stijging in vergelijking met dit jaar, maar nog altijd te weinig om het doel van 100.000 woningen per jaar te halen.
17 minuten geledenFRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) laat de rente in de eurozone opnieuw onveranderd, zoals algemeen werd verwacht op de financiële markten. Het belangrijkste rentetarief blijft staan op 2 procent. Het is de vierde rentepauze op rij van de centrale bank in Frankfurt.
35 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Russische centrale bank dreigt met rechtszaken tegen Europese banken over het gebruik van bevroren Russische tegoeden voor het financieren van Oekraïne. Volgens de centrale bank worden Europese banken die daarbij betrokken zijn voor de rechter in Rusland gesleept voor schadevergoedingen aan de Russische staat.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Bank of England heeft het rentetarief in het Verenigd Koninkrijk verder verlaagd. Met de lagere leenkosten wil de Britse centrale bank de economie ondersteunen. De rente ging omlaag met een kwart procentpunt naar 3,75 procent.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een meerderheid in de Tweede Kamer wil dat het kabinet alsnog langer wacht met het volledig handhaven van de wet die schijnzelfstandigheid moet tegengaan. Werkgevers krijgen nu alleen een naheffing en nog geen boete als zij betrapt worden op de inzet van zzp'ers voor werk dat in loondienst gedaan moet worden. De Kamer wil dat dit nog een jaar zo blijft.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Warner Bros. Discovery voert gesprekken met de oprichter van een prominent beleggingsfonds over een mogelijke overname van de televisienetwerken van het entertainmentconcern. Dit melden ingewijden aan zakenkrant Financial Times.
2 uur geleden