
Bezos wil dat Amazon personeel beter gaat behandelen
SEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Amazon-topman Jeff Bezos wil dat zijn bedrijf meer oog krijgt voor het welzijn van zijn werknemers. Dat schrijft de miljardair, die deze zomer een stap terugdoet en de dagelijks leiding van de webwinkel overdraagt, in zijn laatste brief aan de aandeelhouders. Amazon krijgt veel kritiek op de arbeidsomstandigheden van de mensen die in de distributiecentra van het bedrijf werken en die pakketten bezorgen.
Bezos benoemt in de brief de vele manieren waarop Amazon extra waarde heeft gecreëerd voor zijn aandeelhouders in de afgelopen jaren. "Ik denk dat we het beter moeten doen voor onze werknemers", zegt hij daarna. Bezos haalt een poging van werknemers aan in een distributiecentrum in Alabama, die zich wilden verenigen in een vakbondsafdeling. Die poging werd door het personeel weggestemd, maar maakte het voor Bezos "wel duidelijk dat we een betere visie moeten hebben hoe we waarde creëren voor ons personeel". "Een visie voor hun succes", noemt de topman dat.
Met de oproep lijkt Bezos zijn nalatenschap veilig te willen stellen. Hij wijst op het succes van Amazon dat gestoeld is op vernieuwing en iets toevoegen aan de maatschappij. "Ieder bedrijf dat niets toevoegt voor degenen die het raakt, zelfs als het op het oog succesvol is, is geen lang leven beschoren." Dat wil Bezos nu dus ook voor zijn personeel gaan doen. "We zullen de beste werkgever ter wereld worden en de veiligste plaats om te werken", belooft hij.
Tegelijkertijd zegt hij dat de situatie bij Amazon helemaal niet zo slecht is als mediaberichten, politici en vakbonden het doen voorkomen. De laatste tijd waren er berichten over Amerikaanse chauffeurs die vanwege de hoge werkdruk in een fles in hun bestelbus urineren omdat ze geen tijd hebben voor een echte sanitaire stop. Ook zouden medewerkers in de distributiecentra iedere elf seconden een nieuw artikel moeten pakken. Volgens Bezos stelt het bedrijf zijn personeel echter geen onhaalbare doelen en zegt 94 procent van de werknemers al dat ze vrienden zouden aanraden om voor Amazon te gaan werken.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woensdag een decreet ondertekend om de regels voor commerciële raketlanceringen te versoepelen. Het besluit moet het voor bedrijven als SpaceX van Elon Musk en andere private ruimtevaartfirma's makkelijker maken om raketten te lanceren.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een Amerikaanse toezichthouder heeft gewaarschuwd dat minister van Financiën Scott Bessent niet heeft voldaan aan een overeenkomst die hem verplichtte om bepaalde financiële bezittingen af te stoten. Dit zorgt voor mogelijke belangenconflicten terwijl hij leiding geeft aan de economische beleidsagenda van de regering-Trump, schreef The New York Times woensdag.
4 uur geledenBRASILIA (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Braziliaanse regering heeft een groot hulppakket aangekondigd voor bedrijven die getroffen zijn door de Amerikaanse importheffingen. Daarbij is sprake van omgerekend bijna 5 miljard euro aan krediet om bedrijven te ondersteunen, zodat banen behouden kunnen blijven.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een aankondiging over nieuwe Amerikaanse importheffingen voor farmaceutische producten laat mogelijk nog weken op zich wachten. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Dit is later dan aanvankelijk beloofd, omdat Trump zich eerst op andere zaken richt.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Belangrijke graadmeters op de beurzen in New York sloten woensdag voor de tweede dag op rij met nieuwe recordstanden. Wall Street lijkt er steeds meer van overtuigd dat de Federal Reserve binnenkort de rente gaat verlagen.
5 uur geledenCUPERTINO (ANP) - Apple werkt aan een inhaalslag op het gebied van kunstmatige intelligentie, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Het Amerikaanse concern achter de iPhone zou een ambitieus plan hebben voor nieuwe apparaten, waaronder robots, een nieuwe versie van spraakassistent Siri, een slimme speaker met scherm en beveiligingscamera's voor thuis.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Prosus was woensdag de sterkste stijger bij de hoofdfondsen op de beurs in Amsterdam. De techinvesteerder profiteerde van sterke resultaten van Tencent, waarvan het grootaandeelhouder is. Dat Chinese internet- en gamebedrijf boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht. De grootste uitgever van games ter wereld behaalde opnieuw de meeste inkomsten uit zijn gamedivisie. Ook profiteerde de eigenaar van de populaire Chinese app WeChat van de investeringen en inzet van kunstmatige intelligentie in zijn producten.
10 uur geleden