Bezos heeft voor 2 miljard dollar aan aandelen Amazon verkocht
SEATTLE (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Amazon-oprichter Jeff Bezos heeft voor zo'n 2 miljard dollar aan aandelen van het grote webwinkelconcern verkocht. Dat komt naar voren uit deze week ingediende beursdocumenten. Begin deze maand werd al bekend dat Bezos, wiens vermogen wordt geschat op zo'n 200 miljard dollar, dit jaar een deel van zijn aandelen wil verkopen.
Bezos verkocht afgelopen woensdag en donderdag zo'n 12 miljoen aandelen tegen een prijs van 168 tot 171 dollar per stuk. Het is de eerste keer dat hij Amazon-aandelen van de hand heeft gedaan sinds 2021. Volgens een eerdere melding bij de Amerikaanse beurstoezichthouder SEC is het ook niet de laatste keer. Zo wil Bezos dit jaar in totaal 50 miljoen aandelen verkopen van het bedrijf dat hij dertig jaar geleden oprichtte.
Amazon publiceerde onlangs sterke resultaten. Zo behaalde het techbedrijf in het laatste kwartaal van 2023 een omzet van 170 miljard dollar. Dat was 14 procent meer dan in dezelfde periode een jaar eerder. Onder de streep bleef een nettowinst van ruim 10 miljard dollar over.
Daags na de publicatie van die cijfers, maakte Amazon een koerssprong van ruim 13 procent op de aandelenbeurzen in New York. Sindsdien is de beurswaarde van het bedrijf gestegen tot ruim 1,8 biljoen dollar, ofwel meer dan 1800 miljard dollar.
Meer uit Financieel
HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De topman van oliemaatschappij Exxon, Darren Woods, noemt Venezuela momenteel "ongeschikt om in te investeren". Dat zei Woods vrijdag in het Witte Huis, waar president Donald Trump topbestuurders van oliebedrijven had uitgenodigd om te praten over de mogelijkheden voor de olie-industrie in Venezuela.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zullen beslissen welke oliebedrijven actief mogen zijn in Venezuela. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd voorafgaand aan een ontmoeting met bestuurders van oliebedrijven in het Witte Huis, waar wordt gepraat over de heropbouw van de Venezolaanse olie-industrie.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De focus bij de gesprekken die de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag heeft met topbestuurders van oliebedrijven ligt op de olie-industrie van Venezuela en het verlagen van de prijzen voor Amerikanen. Dat schreef Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social.
12 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Het vrijhandelsakkoord van de Europese Unie met de zogenoemde Mercosur-landen Argentiniƫ, Braziliƫ, Uruguay en Paraguay wordt op 17 januari formeel ondertekend in Paraguay. Dat meldt het Argentijnse ministerie van Buitenlandse Zaken. Over de deal is 25 jaar onderhandeld.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met stevige winst het weekend ingegaan, geholpen door flinke plussen voor de zwaargewichten ASML en Shell. Daarmee was sprake van herstel voor de hoofdindex op het Damrak na de forse verliesbeurten in de voorgaande twee handelsdagen.
15 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof doet vrijdag geen uitspraak in een zaak over de importheffingen van president Donald Trump. Eerder was het onduidelijk of hierover nu een oordeel zou komen.
15 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM annuleert vooralsnog zaterdag geen vluchten op luchthaven Schiphol vanwege de weersomstandigheden. Dat meldt de luchtvaartmaatschappij. De afgelopen week had KLM juist nog te maken met grootschalige uitval en vertraging van vluchten door het barre winterweer.
17 uur geleden