Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bezos heeft voor 2 miljard dollar aan aandelen Amazon verkocht

Bezos heeft voor 2 miljard dollar aan aandelen Amazon verkocht

SEATTLE (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Amazon-oprichter Jeff Bezos heeft voor zo'n 2 miljard dollar aan aandelen van het grote webwinkelconcern verkocht. Dat komt naar voren uit deze week ingediende beursdocumenten. Begin deze maand werd al bekend dat Bezos, wiens vermogen wordt geschat op zo'n 200 miljard dollar, dit jaar een deel van zijn aandelen wil verkopen.

Bezos verkocht afgelopen woensdag en donderdag zo'n 12 miljoen aandelen tegen een prijs van 168 tot 171 dollar per stuk. Het is de eerste keer dat hij Amazon-aandelen van de hand heeft gedaan sinds 2021. Volgens een eerdere melding bij de Amerikaanse beurstoezichthouder SEC is het ook niet de laatste keer. Zo wil Bezos dit jaar in totaal 50 miljoen aandelen verkopen van het bedrijf dat hij dertig jaar geleden oprichtte.

Amazon publiceerde onlangs sterke resultaten. Zo behaalde het techbedrijf in het laatste kwartaal van 2023 een omzet van 170 miljard dollar. Dat was 14 procent meer dan in dezelfde periode een jaar eerder. Onder de streep bleef een nettowinst van ruim 10 miljard dollar over.

Daags na de publicatie van die cijfers, maakte Amazon een koerssprong van ruim 13 procent op de aandelenbeurzen in New York. Sindsdien is de beurswaarde van het bedrijf gestegen tot ruim 1,8 biljoen dollar, ofwel meer dan 1800 miljard dollar.

Meer uit Financieel

Luchthaven Schiphol stopt met X om beperkt bereik en toename haat

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol is niet langer actief op socialemediaplatform X. Volgens de luchthaven is het bereik van X te beperkt, terwijl er zorgen zijn over een toename van desinformatie en haat op het platform.

2 uur geleden
Europese beurzen zakken opnieuw door oplopende spanningen met VS

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurzen in Amsterdam en andere Europese steden zijn dinsdag lager gesloten. Op de markten overheersten zorgen over dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump richting Europese landen omdat hij Groenland wil inlijven. Maandag leidde dat ook al tot verliezen.

3 uur geleden
Toezichthouders FNV 'tevreden' over aantal kandidaten bestuur

UTRECHT (ANP) - De tijdelijke toezichthouders bij vakbond FNV zijn "tevreden" over de hoeveelheid en de kwaliteit van de kandidaten die zich hebben gemeld voor een nieuw bestuur. Dit meldt de woordvoerster van toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts.

4 uur geleden
Trumps handelschef: dreiging met importheffingen 'gepast'

DAVOS (ANP/RTR) - De Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer vindt dat Trumps dreiging met importheffingen voor Europese landen "een passend gebruik van heffingen" is. Dat zei hij tijdens een paneldiscussie op het World Economic Forum (WEF) in Davos. De Amerikaanse president maakte eerder bekend dat hij een importheffing wil opleggen aan landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd. Dat eiland, dat bij Denemarken hoort, wil hij annexeren.

4 uur geleden
Hooggerechtshof oordeelt nog niet over heffingen Trump

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Hooggerechtshof in de Verenigde Staten heeft opnieuw geen oordeel geveld over de importheffingen van president Donald Trump. De eerstvolgende mogelijke datum voor een uitspraak van de hoogste rechtbank van het land is 20 februari.

4 uur geleden
Wall Street hard omlaag na tariefdreiging Trump om Groenland

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen dinsdag hard omlaag. Ook Amerikaanse beleggers reageerden geschokt op de oplopende spanningen tussen de Verenigde Staten en Europa. De Europese markten lieten maandag al flinke verliezen zien na het dreigement van de Amerikaanse president Donald Trump om een aantal Europese landen, waaronder Nederland, te straffen met een extra importheffing vanwege hun steun aan Groenland. Wall Street was op die dag gesloten vanwege Martin Luther King Day.

5 uur geleden
Minister financiën VS niet bang dat EU antidwanginstrument inzet

DAVOS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse minister van Financiën, Scott Bessent, denkt niet dat de EU het antidwanginstrument gaat inzetten, zei hij dinsdag tijdens een persconferentie op het World Economic Forum (WEF) in Davos. Hij roept op tot kalmte rondom Groenland.

5 uur geleden