Bezorging boodschappen en pakketten kan langer duren door sneeuw
DEN HAAG (ANP) - Nederlanders die wachten op een pakketje of hun bestelde boodschappen moeten maandag rekening houden met vertraging. Supermarkten Albert Heijn en Picnic en pakketbezorgers PostNL en DHL hebben last van sneeuw en gladde wegen.
Albert Heijn meldt dat het bezorgen van online bestelde boodschappen op sommige plekken vertraging oploopt. "Mocht het niet veilig zijn om de weg op te gaan, of als we vooraf al weten dat we niet alle bestellingen die dag kunnen bezorgen, dan zijn we soms genoodzaakt bestellingen te annuleren", meldt een woordvoerster. Ze zegt niet of dit al is gebeurd.
Verder vraagt de supermarktketen winkels en distributiecentra hun laad- en losplaatsen sneeuwvrij te houden, "zodat we veilig kunnen laden en lossen". Ook is de planning verruimd.
Meer tijd
Onlinesupermarkt Picnic laat weten maandag vooral in en rond Amsterdam last van de sneeuw te hebben. Bezorgers, ofwel runners, krijgen meer tijd. "Dat kost wel efficiëntie (en daardoor de inzet van meer runners), maar houdt de bezorging betrouwbaar en veilig", aldus een woordvoerster. Locaties vanwaaruit wordt bezorgd hebben een eigen sneeuwschuifploeg en strooizout tegen de gladheid.
Een woordvoerder van PostNL waarschuwt ook voor vertraging door de sneeuw in bepaalde gebieden. "Daardoor kan het voorkomen dat post en pakketten later aankomen dan gebruikelijk. We doen ons uiterste best om dit tot een minimum te beperken en we informeren consumenten via Track & Trace." Naast pakketten bezorgt PostNL op maandagen rouw- en medische post.
Pakketbezorger DHL spreekt van files en langere reistijden. Vooral in woonwijken hebben bezorgers volgens een woordvoerder last van sneeuw en gladheid, waardoor ze langzamer moeten rijden en voorzichtiger moeten lopen.
Meer uit Financieel
ROSMALEN (ANP) - Bouwconcern Heijmans blijft last houden van de crisis op de Nederlandse woningmarkt, maar heeft juist meer werk aan het opknappen van de infrastructuur. Door de al langer bestaande problemen van netcongestie, complexe vergunningstrajecten, terughoudendheid van beleggers en nu ook de stijgende hypotheekrente verkocht Heijmans dit jaar tot nu toe 2085 woningen. In de eerste tien maanden van vorig jaar waren dat er 2313. "Voor 2027 houden we er rekening mee dat het aantal verkochte woningen onder druk blijft staan", zegt het bedrijf uit Rosmalen.
11 minuten geledenABU DHABI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Cryptoplatform Binance zegt dat er 6,3 miljard dollar (omgerekend 5,6 miljard euro) betrokken is bij wat inmiddels wordt omschreven als de grootste hack in de geschiedenis van crypto. Ongeveer de helft van dat bedrag is bevroren om grootschalige diefstal bij de grootste cryptobeurs ter wereld te voorkomen.
12 minuten geledenNOOTDORP (ANP) - Bodemonderzoeker Fugro blijft kampen met zwakte op de markt voor offshore windenergieprojecten. Wel krijgt het bedrijf meer werk vanuit de olie- en gasindustrie nu de energieprijzen hoog liggen door de oorlog in het Midden-Oosten. Daardoor nam de omzet in het afgelopen kwartaal licht toe.
13 minuten geledenSEOUL/TOKIO (ANP) - De beurzen in Japan en Zuid-Korea zijn vrijdag hard omlaaggegaan. Vooral de chipbedrijven gingen in de uitverkoop na tegenvallende resultaten van chipfabrikant Intel en tech- en webwinkelconcern Amazon. Donderdag zorgden teleurstellende kwartaalcijfers van Google-moederbedrijf Alphabet al voor koersdruk onder de AI-gerelateerde aandelen.
17 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De prijzen die Nederlandse industriebedrijven vragen voor hun goederen zijn in september verder opgelopen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Gemiddeld waren de afzetprijzen 8,3 procent hoger dan in dezelfde maand vorig jaar.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is afgelopen kwartaal iets makkelijker geworden om personeel te vinden. De krapte op de arbeidsmarkt nam iets af doordat er meer werklozen waren om de openstaande vacatures te vervullen. Het aantal vacatures bleef ongeveer gelijk, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
1 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP) - Binance, 's werelds grootste cryptobeurs, is mogelijk getroffen door een grote hack. Volgens het bedrijf is voor ruim 2,5 miljard dollar (ongeveer 2,24 miljard euro) aan cryptomunten bevroren om diefstal te voorkomen. Binance heeft de handel in bepaalde producten stilgelegd en inmiddels ook alle stortingen en opnames tijdelijk opgeschort.
4 uur geleden