Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bezorgdheid over corona en regelgeving drukt beurssentiment China

Bezorgdheid over corona en regelgeving drukt beurssentiment China

HONGKONG (ANP) - De aandelenbeurzen van Shanghai en Hongkong doen op de eerste sessie van de nieuwe week een flinke stap terug. De aandelen stonden onder druk door de toenemende bezorgdheid over de uitbraak van het coronavirus. Daarnaast drukten de oplopende rentetarieven en de aanhoudende tegenwind van strenge regelgeving het sentiment. Vooral techbedrijven leverden in.

Beleggers in Chinese aandelen hebben te maken met meerdere uitdagingen in binnen- en buitenland. Zo is in Shanghai sprake van een recordaantal nieuwe coronabesmettingen. Verder liepen de Chinese fabrieksprijzen harder op dan voorzien en ook is er nog altijd bezorgdheid over de regelgeving waarmee Beijing techbedrijven aanpakt. Ook wezen analisten de oplopende rentes aan als oorzaak van de verliezen op maandag.

De Hang Seng-index in Hongkong verloor 2,8 procent en in Shanghai stond een min van 2,2 procent op de borden. Beijing had eerder beloofd de economie te zullen blijven ondersteunen, maar volgens kenners begint de glans van de eerdere toezeggingen wat te slijten, zeker gelet op de situatie in Shanghai, waar het coronavirus wild om zich heen grijpt. Door de lockdowns in Chinese steden worden bedrijfsactiviteiten geraakt.

Nio

De aankondiging van de Chinese maker van elektrische auto's Nio (min 6,5 procent) de productie vanwege de lockdowns te staken, had niet alleen effect op de aandelen van het bedrijf zelf. Ook accumakers als Contemporary Amperex Technology en Tianqi Lithium deelden in de malaise met minnen van 8 en 9,3 procent.

Elders in Azië was het beeld ook overwegend negatief. De Nikkei in Japan verloor 0,6 procent, terwijl in Zuid-Korea de Kospi 0,3 procent zakte. De All Ordinaries in Australië sloot nipt hoger.

Meer uit Financieel

ING: optoppen en splitsen van woningen steeds minder haalbaar

AMSTERDAM (ANP) - Het kabinet-Jetten gaat naar verwachting het doel van 15.000 extra woningen per jaar uit verbouwingen niet halen. Volgens een rapport van ING worden verbouwingen, zoals optoppingen en splitsingen, financieel steeds minder aantrekkelijk. Het woningtekort wordt daardoor nog lastiger terug te dringen.

2 uur geleden
VS versoepelen sancties tegen centrale bank Venezuela

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben de sancties tegen de centrale bank van Venezuela versoepeld. Het wordt partijen toegestaan om transacties uit te voeren met de centrale bank in het Zuid-Amerikaanse land.

3 uur geleden
Winsten op Wall Street na optimisme over gesprekken VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met plussen de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren optimistisch dat vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran mogelijk weer worden hervat.

4 uur geleden
Lufthansa-piloten gaan langer staken

FRANKFURT (ANP) - Piloten van het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa breiden hun staking uit. Ze leggen donderdag en vrijdag ook het werk neer, nadat er maandag en dinsdag al werd gestaakt. Vakbond Cockpit kondigde dit aan. Honderden vluchten in Duitsland werden deze week geannuleerd door de tweedaagse pilotenstaking.

5 uur geleden
Staatssecretaris: geopolitiek belang haven is lang onderschat

ROTTERDAM (ANP) - Het geopolitieke belang van de Rotterdamse haven is lang onderschat geweest. Dat zei staatssecretaris van Defensie Derk Boswijk op het Havencongres Rotterdam. Volgens hem is er nu meer urgentie. In de haven is eind vorig jaar een terrein gereserveerd waar militair materieel kan worden overgeslagen.

7 uur geleden
Renault schrapt duizenden ingenieursbanen

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Franse autoconcern Renault gaat het aantal ingenieursbanen de komende twee jaar tot 20 procent verminderen. Daarmee wil de autofabrikant de organisatie stroomlijnen onder druk van toenemende concurrentie, vooral uit China.

7 uur geleden
Eigenaar Gucci en Balenciaga ziet opbrengsten verder dalen

PARIJS (ANP) - Kering, de eigenaar van onder meer Gucci, Saint Laurent, Bottega Veneta en Balenciaga, heeft de opbrengsten in het afgelopen kwartaal verder zien dalen. Bij Gucci, het belangrijkste merk van het Franse concern, zakte de omzet met 14 procent.

7 uur geleden