Bezorgdheid over corona en regelgeving drukt beurssentiment China
HONGKONG (ANP) - De aandelenbeurzen van Shanghai en Hongkong doen op de eerste sessie van de nieuwe week een flinke stap terug. De aandelen stonden onder druk door de toenemende bezorgdheid over de uitbraak van het coronavirus. Daarnaast drukten de oplopende rentetarieven en de aanhoudende tegenwind van strenge regelgeving het sentiment. Vooral techbedrijven leverden in.
Beleggers in Chinese aandelen hebben te maken met meerdere uitdagingen in binnen- en buitenland. Zo is in Shanghai sprake van een recordaantal nieuwe coronabesmettingen. Verder liepen de Chinese fabrieksprijzen harder op dan voorzien en ook is er nog altijd bezorgdheid over de regelgeving waarmee Beijing techbedrijven aanpakt. Ook wezen analisten de oplopende rentes aan als oorzaak van de verliezen op maandag.
De Hang Seng-index in Hongkong verloor 2,8 procent en in Shanghai stond een min van 2,2 procent op de borden. Beijing had eerder beloofd de economie te zullen blijven ondersteunen, maar volgens kenners begint de glans van de eerdere toezeggingen wat te slijten, zeker gelet op de situatie in Shanghai, waar het coronavirus wild om zich heen grijpt. Door de lockdowns in Chinese steden worden bedrijfsactiviteiten geraakt.
Nio
De aankondiging van de Chinese maker van elektrische auto's Nio (min 6,5 procent) de productie vanwege de lockdowns te staken, had niet alleen effect op de aandelen van het bedrijf zelf. Ook accumakers als Contemporary Amperex Technology en Tianqi Lithium deelden in de malaise met minnen van 8 en 9,3 procent.
Elders in Azië was het beeld ook overwegend negatief. De Nikkei in Japan verloor 0,6 procent, terwijl in Zuid-Korea de Kospi 0,3 procent zakte. De All Ordinaries in Australië sloot nipt hoger.
Meer uit Financieel
MÜNCHEN (ANP) - Het Duitse defensiebedrijf Helsing staat op het punt om met een nieuwe financieringsronde 1,2 miljard dollar op te halen om zijn activiteiten uit te breiden. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden. Daarmee verstevigt het bedrijf uit München zijn positie als een van Europa's meest waardevolle start-ups. De onderneming, gesteund door techmiljardair Daniel Ek, maakt onder meer geavanceerde drones.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werknemersvertegenwoordigers binnen bedrijven houden zich nog te weinig bezig met de ontwikkelingen rond kunstmatige intelligentie (AI) op de werkvloer. "AI speelt een steeds grotere rol voor werknemers. Daarom is het essentieel dat or-leden zich verdiepen in AI en weten wat er binnen hun organisatie of sector gebeurt", waarschuwen de vakbonden De Unie en de VCP.
15 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) twijfelt nog over de volgende rentestap in juni. Volgens ECB-president Christine Lagarde worden beleidsmakers geconfronteerd met "enorme onzekerheid" en hebben zij "veel meer data" nodig om de gevolgen van het conflict in het Midden-Oosten goed te kunnen inschatten.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Alle voetbalwedstrijden in de Eredivisie zijn komend seizoen live te zien bij Ziggo, zonder dat klanten een extra pakket nodig hebben. Daarvoor gaat wel de maandprijs van het abonnement voor alle klanten, dus ook voor mensen die niet van sport houden, met 2,50 euro omhoog. Klanten van Ziggo krijgen vanaf 1 juli de ESPN-zenders 2, 3 en 4 in hun digitale tv-pakketten.
19 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Elon Musk is grof uitgevallen tegen de Franse justitiële autoriteiten die momenteel onderzoek doen naar mogelijk misbruik op zijn socialemediaplatform X. Frankrijk startte in januari vorig jaar een onderzoek naar beschuldigingen dat X zou zijn gebruikt om zich te mengen in de Franse politiek.
19 uur geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De vraag naar goedkopere tweedehands elektrische auto's neemt sterk toe in Europa. Dit is het gevolg van de forse prijsstijgingen aan de pomp door de oorlog in het Midden-Oosten. Het aantal zoekopdrachten naar elektrisch aangedreven auto's onder de 30.000 euro is sinds begin maart gestegen met 87 procent op Mobile.de. Dat is de grootste Duitse onlinemarktplaats voor auto's.
20 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse luchthavenbrancheorganisatie ADV waarschuwt dat meer vluchten mogelijk worden geannuleerd door dreigende tekorten aan kerosine in Duitsland. Vliegtickets zullen waarschijnlijk ook duurder worden.
21 uur geleden