Bezorgdheid over corona en regelgeving drukt beurssentiment China
HONGKONG (ANP) - De aandelenbeurzen van Shanghai en Hongkong doen op de eerste sessie van de nieuwe week een flinke stap terug. De aandelen stonden onder druk door de toenemende bezorgdheid over de uitbraak van het coronavirus. Daarnaast drukten de oplopende rentetarieven en de aanhoudende tegenwind van strenge regelgeving het sentiment. Vooral techbedrijven leverden in.
Beleggers in Chinese aandelen hebben te maken met meerdere uitdagingen in binnen- en buitenland. Zo is in Shanghai sprake van een recordaantal nieuwe coronabesmettingen. Verder liepen de Chinese fabrieksprijzen harder op dan voorzien en ook is er nog altijd bezorgdheid over de regelgeving waarmee Beijing techbedrijven aanpakt. Ook wezen analisten de oplopende rentes aan als oorzaak van de verliezen op maandag.
De Hang Seng-index in Hongkong verloor 2,8 procent en in Shanghai stond een min van 2,2 procent op de borden. Beijing had eerder beloofd de economie te zullen blijven ondersteunen, maar volgens kenners begint de glans van de eerdere toezeggingen wat te slijten, zeker gelet op de situatie in Shanghai, waar het coronavirus wild om zich heen grijpt. Door de lockdowns in Chinese steden worden bedrijfsactiviteiten geraakt.
Nio
De aankondiging van de Chinese maker van elektrische auto's Nio (min 6,5 procent) de productie vanwege de lockdowns te staken, had niet alleen effect op de aandelen van het bedrijf zelf. Ook accumakers als Contemporary Amperex Technology en Tianqi Lithium deelden in de malaise met minnen van 8 en 9,3 procent.
Elders in Azië was het beeld ook overwegend negatief. De Nikkei in Japan verloor 0,6 procent, terwijl in Zuid-Korea de Kospi 0,3 procent zakte. De All Ordinaries in Australië sloot nipt hoger.
Meer uit Financieel
CHARLOTTE (ANP/BLOOMBERG) - Zakenman Greg Lindberg is in de Verenigde Staten veroordeeld tot twaalf jaar cel voor bedrog en fraude rondom verzekeringsmaatschappijen die hij bezat. Hij werd er door aanklagers van beschuldigd 2 miljard dollar aan verzekeringsgeld te hebben weggesluisd, waarmee hij zijn luxeleven bekostigde. De Amerikaan is in Nederland vooral bekend als de eigenaar van Conservatrix ten tijde van het faillissement van die levensverzekeraar in 2020.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Optimisme over een mogelijke vredesdeal tussen Iran en de Verenigde Staten heeft voor een nieuw record gezorgd op de aandelenbeurzen in New York. Ondanks Amerikaanse aanvallen op Iraanse doelen overheerste het idee dat gesprekken tussen de strijdende partijen de goede kant op gaan. Vooral chipbedrijven wonnen aan waarde, waarbij Micron toetrad tot de club van bedrijven die meer dan 1 biljoen dollar waard zijn.
4 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Een belangrijke belastingmaatregel in Oekraïne heeft niet de benodigde steun in het parlement behaald. Er was geen meerderheid voor een wetsvoorstel dat moest regelen dat pakketjes uit het buitenland ook worden belast met btw. De invoering van de belasting was een van de voorwaarden die het Internationaal Monetair Fonds (IMF) stelde voor de miljardenfinanciering voor het door oorlog geteisterde land.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Sportwagenfabrikant Ferrari heeft met de presentatie van zijn eerste volledig elektrische model weinig lof geoogst onder beleggers. Analisten en influencers op sociale media reageerden overwegend negatief op de onthulling van het ontwerp voor de Ferrari Luce, waarna aandelen van het bedrijf in Milaan ruim 8 procent lager sloten.
8 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM vliegt voor een langere periode niet naar Dubai en Saudi-Arabië vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Naar Dubai wordt tot en met 2 augustus niet gevlogen. Dat was eerder 28 juni.
8 uur geledenALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Textielsuper Zeeman vertrekt uit Portugal en Oostenrijk en sluit dit jaar 51 winkels in Frankrijk, Spanje en Duitsland. Dit maakt deel uit van ingrepen die het winkelbestand van de Nederlandse budgetketen moeten "rationaliseren", schrijft het bedrijf in zijn jaarverslag.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen dinsdag verder omhoog na het lange weekend in de Verenigde Staten. Beleggers op Wall Street bleven optimistisch over een naderend einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. Zo zei de Amerikaanse president Donald Trump afgelopen weekend dat er grotendeels overeenstemming is over een vredesakkoord met Iran.
10 uur geleden