Bezorgdheid over corona en regelgeving drukt beurssentiment China
HONGKONG (ANP) - De aandelenbeurzen van Shanghai en Hongkong doen op de eerste sessie van de nieuwe week een flinke stap terug. De aandelen stonden onder druk door de toenemende bezorgdheid over de uitbraak van het coronavirus. Daarnaast drukten de oplopende rentetarieven en de aanhoudende tegenwind van strenge regelgeving het sentiment. Vooral techbedrijven leverden in.
Beleggers in Chinese aandelen hebben te maken met meerdere uitdagingen in binnen- en buitenland. Zo is in Shanghai sprake van een recordaantal nieuwe coronabesmettingen. Verder liepen de Chinese fabrieksprijzen harder op dan voorzien en ook is er nog altijd bezorgdheid over de regelgeving waarmee Beijing techbedrijven aanpakt. Ook wezen analisten de oplopende rentes aan als oorzaak van de verliezen op maandag.
De Hang Seng-index in Hongkong verloor 2,8 procent en in Shanghai stond een min van 2,2 procent op de borden. Beijing had eerder beloofd de economie te zullen blijven ondersteunen, maar volgens kenners begint de glans van de eerdere toezeggingen wat te slijten, zeker gelet op de situatie in Shanghai, waar het coronavirus wild om zich heen grijpt. Door de lockdowns in Chinese steden worden bedrijfsactiviteiten geraakt.
Nio
De aankondiging van de Chinese maker van elektrische auto's Nio (min 6,5 procent) de productie vanwege de lockdowns te staken, had niet alleen effect op de aandelen van het bedrijf zelf. Ook accumakers als Contemporary Amperex Technology en Tianqi Lithium deelden in de malaise met minnen van 8 en 9,3 procent.
Elders in Azië was het beeld ook overwegend negatief. De Nikkei in Japan verloor 0,6 procent, terwijl in Zuid-Korea de Kospi 0,3 procent zakte. De All Ordinaries in Australië sloot nipt hoger.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op het Damrak deden het maandag voorzichtig aan op de eerste dag van de verkorte handelsweek. Op eerste en tweede kerstdag is het Damrak dicht, net als de beurzen elders in Europa. Op woensdag, met kerstavond, wordt slechts een halve dag gehandeld op Beursplein 5. Dan sluit de handelsdag om 14.00 uur.
11 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlandse brandstoffenbedrijf FincoEnergies komt in handen van het Zwitserse Glencore. De multinational op het gebied van grondstoffen en mijnbouw neemt FincoEnergies over van Coloured Finches, de investeringsmaatschappij die het bedrijf in 2013 oprichtte. Coloured Finches blijft wel betrokken bij de leverancier van onder meer biobrandstoffen.
55 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met plussen begonnen. Beleggers op Wall Street hebben een verkorte handelsweek, want op woensdag sluit de Amerikaanse beurshandel eerder voor kerstavond en op eerste kerstdag blijven de deuren gesloten. Op tweede kerstdag wordt wel gehandeld in New York.
2 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van koper nadert de 12.000 dollar per ton, een nieuw recordniveau. De koperprijs is dit jaar bezig met een grote opmars, mede door zorgen over een krap aanbod en de verwachting van een verder stijgende vraag naar het industriële metaal dat onder meer belangrijk is voor de energietransitie, maar ook voor AI-datacenters.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De voorlopige importheffingen die China oplegt op bepaalde zuivelproducten uit de Europese Unie zijn volgens een woordvoerder van de Europese Commissie "onrechtvaardig en onnodig". De heffingen tussen de 21,9 en 42,7 procent gaan dinsdag in.
4 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/AFP) - China legt voorlopige importheffingen op bepaalde zuivelproducten uit de Europese Unie op. De heffingen lopen uiteen van 21,9 tot 42,7 procent en gaan dinsdag in, aldus het Chinese ministerie van Handel. De voorlopige heffingen gaan ook gelden voor FrieslandCampina.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is maandag met kleine winst begonnen aan een verkorte handelsweek. Op eerste en tweede kerstdag is het Damrak dicht, net als de beurzen elders in Europa. Op woensdag, met kerstavond, wordt slechts een halve dag gehandeld op Beursplein 5. Dan sluit de handelsdag om 14.00 uur.
8 uur geleden