Bezorgdheid in China na melding eerste coronadode in 8 maanden
PEKING (ANP/AFP/RTR) - China heeft voor het eerst sinds mei melding gemaakt van de dood van een coronapatiënt. Dat veroorzaakte direct bezorgde reacties. De autoriteiten registreerden ook de grootste stijging van het aantal coronabesmettingen in tien maanden. Bij nog eens 138 mensen is vastgesteld dat ze het virus hebben opgelopen.
Hoewel de stijging van het aantal besmettingen volgens officiële cijfers fors lager ligt dan in Europese landen, laat het wel zien dat het virus nog niet is verdwenen uit China. Daar begint komende maand het Chinees Nieuwjaar en dan gaan normaliter honderden miljoenen mensen op reis.
Dat het dodental in China voor het eerst in maanden weer stijgt, zorgde voor onrust op sociale media. Op berichtensite Weibo ging de hashtag "nieuwe virusdode in Hebei" als een lopend vuurtje rond. "Ik heb het woord 'virusdode' al zo lang niet meer gezien. Het is een beetje schokkend", schreef een gebruiker.
Agressieve maatregelen
De Chinese autoriteiten hebben agressieve maatregelen genomen om de verspreiding tegen te gaan van het virus. Dat dook voor het eerst op in de metropool Wuhan en verspreidde zich daarna over de wereld. De Chinese regering sloot onder meer steden af van de buitenwereld en liet op grote schaal mensen testen.
Het officiële dodental door de pandemie staat in China op 4635 en er zijn 87.844 besmettingen gemeld. Wereldwijd raakten zeker 91 miljoen mensen besmet en overleden ongeveer 2 miljoen patiënten aan het virus. Het daadwerkelijke aantal doden en besmettingen ligt waarschijnlijk veel hoger dan naar voren komt uit cijfers van overheden.
Meer uit Buitenland
TAYRI (ANP/RTR) - Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon hebben aan zeker twee mensen het leven gekost. Volgens bronnen zijn ook journalisten en hulpverleners getroffen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het referendum over de kiesdistricten in de Amerikaanse staat Virginia was volgens president Donald Trump doorgestoken kaart. De kiezers stemden dinsdag in met een kieskaart die bij de volgende verkiezingen in november waarschijnlijk in het voordeel werkt van de Democraten. Trump stelde een dag later op Truth Social dat het briefstemmen verdacht verliep, zonder bewijs te leveren.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat acht vrouwen die in Iran geëxecuteerd dreigden te worden snel vrijkomen. Hij had gevraagd om ze te laten gaan als teken van goede wil in aanloop naar onderhandelingen. De Iraanse justitie ontkende dat er plannen lagen voor doodstraffen.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse toponderhandelaar en parlementsvoorzitter Mohammed Qalibaf heeft opnieuw geëist dat de VS hun blokkade van de scheepvaart van of naar Iraanse havens stopzetten. Hij noemde het bestand dat twee landen hebben en door president Donald Trump is verlengd "zinloos" door de blokkade. "De zeeblokkade, de gijzeling van de wereldeconomie en de zionistische oorlogszucht moeten overal stoppen" om een echte wapenstilstand mogelijk te maken, aldus Qalibaf.
2 uur geledenATHENE (ANP/RTR/AFP) - Het Griekse parlement heeft ingestemd met het opheffen van de onschendbaarheid van dertien politici die worden beschuldigd van betrokkenheid bij een fraudeschandaal. Tientallen mensen zouden hebben gedaan alsof ze stukken land bezaten om zo subsidies te kunnen krijgen van de EU. Leden van regeringspartij Néa Dimokratía zouden daarbij hebben geholpen.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - President Donald Trump acht het mogelijk dat er vrijdag een tweede ronde van de gesprekken met Iran in de Pakistaanse hoofdstad komt. Hij zei dit tegen de New York Post. Hij meent dat in Iran aan een voorstel wordt gewerkt om de onderhandelingen mee te voeren, maar de leiding van het land zou nog verdeeld zijn.
6 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Zelensky is blij dat het Europese steunpakket van 90 miljard euro voor Oekraïne steeds dichterbij komt. Hij noemt het opheffen van de Hongaarse blokkade op X "het juiste signaal onder de huidige omstandigheden".
6 uur geleden