Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bezorgdheid in China na melding eerste coronadode in 8 maanden

Bezorgdheid in China na melding eerste coronadode in 8 maanden

PEKING (ANP/AFP/RTR) - China heeft voor het eerst sinds mei melding gemaakt van de dood van een coronapatiënt. Dat veroorzaakte direct bezorgde reacties. De autoriteiten registreerden ook de grootste stijging van het aantal coronabesmettingen in tien maanden. Bij nog eens 138 mensen is vastgesteld dat ze het virus hebben opgelopen.

Hoewel de stijging van het aantal besmettingen volgens officiële cijfers fors lager ligt dan in Europese landen, laat het wel zien dat het virus nog niet is verdwenen uit China. Daar begint komende maand het Chinees Nieuwjaar en dan gaan normaliter honderden miljoenen mensen op reis.

Dat het dodental in China voor het eerst in maanden weer stijgt, zorgde voor onrust op sociale media. Op berichtensite Weibo ging de hashtag "nieuwe virusdode in Hebei" als een lopend vuurtje rond. "Ik heb het woord 'virusdode' al zo lang niet meer gezien. Het is een beetje schokkend", schreef een gebruiker.

Agressieve maatregelen

De Chinese autoriteiten hebben agressieve maatregelen genomen om de verspreiding tegen te gaan van het virus. Dat dook voor het eerst op in de metropool Wuhan en verspreidde zich daarna over de wereld. De Chinese regering sloot onder meer steden af van de buitenwereld en liet op grote schaal mensen testen.

Het officiële dodental door de pandemie staat in China op 4635 en er zijn 87.844 besmettingen gemeld. Wereldwijd raakten zeker 91 miljoen mensen besmet en overleden ongeveer 2 miljoen patiënten aan het virus. Het daadwerkelijke aantal doden en besmettingen ligt waarschijnlijk veel hoger dan naar voren komt uit cijfers van overheden.

Meer uit Buitenland

Palestijns comité om Gaza te besturen voor het eerst bijeen

CAÏRO (ANP/AFP) - Een Palestijns comité dat als technocraten de Gazastrook moet gaan besturen en herbouwen is voor het eerst bijeengekomen. De bijeenkomst van de vijftien leden van het comité was in Caïro, meldden Egyptische media.

46 minuten geleden
Uitnodiging Iran voor veiligheidsconferentie München ingetrokken

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Iraanse functionarissen zijn niet langer welkom op de veiligheidsconferentie in München volgende maand. Ze hebben wel een uitnodiging ontvangen, maar die is weer ingetrokken na het harde optreden van het Iraanse regime tegen de protesten in dat land.

1 uur geleden
Trump-gezant van plan in maart naar Groenland te reizen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Jeff Landry, de door president Donald Trump aangestelde Groenland-gezant, is van plan om dat arctische eiland in maart te bezoeken. Hij zei tegen Fox News dat hij denkt dat er een deal kan worden gesloten over het betwiste gebied.

2 uur geleden
Berlijn: mogelijk fregat of vliegtuigen naar Groenland

BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - De militaire verkenners die in Groenland aan de slag gaan, onderzoeken onder meer of er fregatten en gevechtsvliegtuigen naartoe kunnen worden gestuurd, zegt Duitsland. Dat land maakt, samen met Nederland en een aantal andere Europese bondgenoten, deel uit van de verkenningsmissie onder Deense leiding.

2 uur geleden
Congresleden VS solidair met Denemarken bij bezoek Kopenhagen

KOPENHAGEN (ANP) - Een delegatie van Amerikaanse parlementariërs is afgereisd naar Kopenhagen om te praten over de spanningen rond Groenland. Bij aankomst bij het overleg spraken enkelen van hen al hun solidariteit met Denemarken uit.

3 uur geleden
CIA-directeur spreekt in Caracas met Venezolaanse interim-leider

CARACAS (ANP) - CIA-directeur John Ratcliffe is afgereisd naar de Venezolaanse hoofdstad Caracas voor een ontmoeting met interim-leider Delcy Rodríguez, meldt The New York Times. Volgens de krant is dat een teken dat de Amerikaanse regering verder wil met haar als machthebber na het gevangennemen van president Nicolás Maduro, en dus niet met de oppositie.

3 uur geleden
Poetin spreekt met leiders Israël en Iran, biedt bemiddeling aan

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft vrijdag gebeld met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en de Iraanse president Masoud Pezeshkian, meldt Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov. Hij bood hierbij aan te bemiddelen in de regio. "Poetin zal zijn inspanningen voortzetten om de situatie in de regio te de-escaleren", aldus Peskov.

3 uur geleden