Bezorgde landen bijeen over Turkije
ATHENE (ANP/DPA) - Zes landen in het oostelijke Middellandse Zeegebied en in het Midden-Oosten zijn in Athene voor het eerst samengekomen als het Forum voor Vriendschap. Alle zes hebben problemen met het beleid van de Turkse regering van president Erdogan. Het zijn Bahrein, Cyprus, Egypte, Griekenland, Saudi-Arabië en de Verenigde Arabische Emiraten.
De gastheer, de Griekse premier Kyriakos Mitsotakis, opende de bijeenkomst en zei dat het forum zich niet speciaal tegen andere staten richt. Het wil internationaal recht en zeerecht dienen en is op samenwerking gericht bij conflictoplossing, veiligheid, gezondheidszorg, energiewinning en milieuvraagstukken. De Franse minister van Buitenlandse Zaken Jean-Yves Le Drian heeft via een beeldscherm meegekeken.
De verzameling Europese en Arabische landen hebben niet allemaal dezelfde conflicten met Turkije. Ze gaan onder meer over de rechten op de exploitatie van bodemschatten in de oostelijke Middellandse Zee en over de ambities van Erdogan om Turkije een toonaangevende rol te geven in de islam.
Meer uit Buitenland
ATHENE (ANP/AFP) - Zeker twaalf migranten zijn om het leven gekomen bij twee afzonderlijke pogingen de Egeïsche Zee over te steken, melden de Griekse autoriteiten. Bij Lesbos kwam een speedboot in botsing met een schip van de kustwacht; bij Samos kapseisde een ander bootje met migranten.
19 minuten geledenGENÈVE (ANP/AFP) - Het Wereldvoedselprogramma (WFP) meldt dat het de steun voor de inwoners van de Gazastrook drastisch moet verminderen. Dat komt door financieringsproblemen en raakt een half miljoen mensen in het gebied.
35 minuten geledenSOFIA (ANP/RTR) - Vliegtuigmaatschappij Austrian Airlines meldt dat doorzoekingen van een naar Bulgarije uitgeweken vliegtuig, de passagiers en de bemanning niets verdachts hebben opgeleverd. De vlucht van Tel Aviv naar Wenen moest zondag uitwijken vanwege een dreiging.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft het ontslag van minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez afgewezen. Nuñez bood zijn ontslag aan na een weekend vol hevige protesten, die gepaard gingen met rellen en plunderingen.
2 uur geledenBRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse presidentskandidaten Luiz Inácio Lula da Silva en Flávio Bolsonaro zijn flink tegen elkaar uitgevallen in het eerste van twee debatten. De zittende president Lula en de zoon van oud-president Jair Bolsonaro noemden elkaar onder meer leugenaars en corrupt.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een top voorgesteld waarop hij met de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese president Xi Jinping wil spreken over het beëindigen van de oorlog in Oekraïne. Dat meldt The Wall Street Journal.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Bij nieuwe onrust in Parijs zijn zondag 108 arrestaties verricht, meldt de politie. In het eerste uur van de nacht van zondag op maandag kwamen daar negen aanhoudingen bij. De politie spreekt van "jongeren met opportunistische, criminele intenties" die winkels plunderen.
6 uur geleden