Bezorgde EU wil Britten zo snel mogelijk spreken over brexitwet
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil de Britse regering zo snel mogelijk spreken over nieuwe wetgeving die gevolgen zou hebben voor het scheidingsverdrag met de Britten. Verantwoordelijk EU-commissaris Maroš Šefčovič staat klaar om zijn Britse tegenvoeter onmiddellijk te ontmoeten, zegt hij.
De aangekondigde nieuwe wetgeving, die onder meer de zwaarbevochten afspraken over de Ierse grens zouden raken, "beschouwen we als een heel ernstige zaak", zei Šefčovič in Brussel. De Britten "weten heel goed wat gebrek aan respect van het verdrag zou betekenen voor de toekomstige relatie". Maar de vicevoorzitter van de commissie "wil niet speculeren over hoe dit uitpakt" en Gove eerst de gelegenheid geven om aan te tonen dat Londen het terugtrekkingsverdrag wel degelijk respecteert.
Het eerbiedigen van dat verdrag is een kwestie van vertrouwen, zei EU-hoofdonderhandelaar Michel Barnier eerder. "Er is vertrouwen vereist om onze besprekingen voort te zetten over de uitvoering" van de scheidingsakte, onderstreepte Šefčovič woensdag. Šefčovič en Gove zien samen toe op de uitvoering van het terugtrekkingsverdrag.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is van plan om een importheffing in te stellen op polysilicium. Dat melden ingewijden aan Bloomberg en Reuters. Polysilicium is een belangrijke grondstof voor zonnepanelen die in zijn zuiverste vorm ook een grondstof is voor de productie van chips.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag gemengd gesloten. Beleggers verwerkten de kwartaalresultaten van onder meer SpaceX en Walt Disney. Daarnaast is hun hoop op een heropening van de Straat van Hormuz toegenomen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/DPA) - De Verenigde Staten hebben de terrorismesancties tegen de Iraakse luchtvaartmaatschappij Fly Baghdad opgeheven. Die werden in 2024 opgelegd vanwege banden met de Iraanse Revolutionaire Garde. Het Amerikaanse ministerie van Financiën meldt woensdag dat Fly Baghdad van de sanctielijst is gehaald.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Fietsfabrikant Accell, bekend van merken als Babboe, Batavus en Sparta, blijft kampen met financiële problemen. Het bedrijf meldt woensdag dat voorlopig uitstel van betaling is verleend aan zijn Nederlandse entiteiten.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag iets lager geëindigd. Na het slotrecord van een dag eerder verwerkten beleggers opnieuw bedrijfsresultaten, waaronder die van Heineken. De bierbrouwer eindigde bij de winnaars in de hoofdindex.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Webwinkel Bol waarschuwt klanten voor een datalek bij een logistiek partner. Volgens het bedrijf hebben onbevoegden toegang gekregen tot systemen en gegevens van deze partner. Bol benadrukt dat er geen systemen van het bedrijf zelf zijn geraakt. Wel zijn gegevens van klanten mogelijk bekeken of gekopieerd, aldus de webwinkel in een verklaring.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandeelhouders van verfconcern AkzoNobel hebben ingestemd met de geplande fusie met de Amerikaanse branchegenoot Axalta Coating Systems. Het bedrijf achter verfmerken als Flexa, Dulux en Sikkens hield hierover woensdag een aandeelhoudersvergadering.
7 uur geleden