
Bezoekersrecord voor Watersnoodmuseum in herdenkingsjaar
OUWERKERK (ANP) - Het Watersnoodmuseum in het Zeeuwse Ouwerkerk heeft dit jaar 125.000 bezoekers ontvangen, wat het museum "ongekend en indrukwekkend" noemt. Nooit eerder kwamen zoveel mensen in een jaar naar het museum toe. Afgelopen jaar gold als herdenkingsjaar van de Watersnoodramp van 1953.
Ook kwamen 12.000 bezoekers naar de verschillende tijdelijke exposities op diverse locaties in het land. "Ik ben trots op het bereikte resultaat, maar bovenal op het feit dat zoveel betrokken mensen hieraan een bijdrage hebben geleverd. Vrijwilligers en teamleden hebben zich bijzonder ingespannen om van dit speciale jaar een succes te maken", zegt directeur van het museum Siemco Louwerse.
In de nacht van 31 januari op 1 februari 1953 braken tijdens een zware storm de dijken door, waardoor flinke delen van het land overstroomden. In totaal kwamen 1863 mensen en nog veel meer dieren om het leven.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Simone van der Vlugt viert deze week een bijzonder jubileum. Voor de 25e keer in haar carrière staat een nieuw boek van Van der Vlugt in de wekelijkse bestsellerlijst. Haar roman Kruistocht van een koningin komt deze week binnen op plek 5 in De Bestseller 60, meldt boekenkoepel CPNB.
28 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De ANWB verwacht vanaf komende vrijdag extra drukte op de weg vanwege het feest voor de 750e verjaardag van Amsterdam en de NAVO-top. Daarnaast zal recreatieverkeer ook voor extra files zorgen, verwacht de ANWB.
32 minuten geledenFUENTE DÉ (ANP) - Een 70-jarige Nederlander is in de Noord-Spaanse bergen van de Picos de Europa na een moeilijke zoekactie dood teruggevonden. De man vertrok volgens plaatselijke media dinsdag voor een afdaling in de beroemde bergen in Cantabrië nadat hij met een kabelbaan omhoog was gegaan. Toen hij echter niet terugkeerde, sloeg een metgezel alarm.
38 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De meeste basisscholen rondom het World Forum in Den Haag sluiten tijdens de NAVO-top. Leerlingen van onder meer de Annie M.G. Schmidtschool, de Duinoordschool en Basisschool Statenkwartier zijn maandag tot en met woensdag vrij, omdat de scholen moeilijk bereikbaar zijn.
44 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - BBB is van plan haar programma voor de Tweede Kamerverkiezingen ditmaal wel te laten doorrekenen door het Centraal Planbureau (CPB). Dat heeft Kamerlid Henk Vermeer gezegd tijdens het debat over de voorjaarsnota. Twee jaar geleden kreeg de partij veel kritiek omdat zij niet liet uitrekenen hoe haar plannen zouden uitpakken voor de economie en overheidsfinanciën.
52 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - De autoriteiten op Schiphol hebben drie Duitsers aangehouden voor het smokkelen van 79 eieren. Vermoedelijk zijn die onder meer gelegd door papegaaiduikers, een beschermde vogelsoort. Ook is een broedmachine in beslag genomen, meldt de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). "De meeste eieren waren al bijna uitgebroed", meldt de autoriteit. De NVWA kwam in actie nadat de douane de eieren had gevonden in de handbagage van de verdachten. De machine was mee in de ruimbagage.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Enkele onderwerpen die met luchtvaart te maken hebben, moeten wachten tot een volgend kabinet. Dat vindt de Kamercommissie die over Infrastructuur en Waterstaat gaat. Voordat de onderwerpen echt op pauze worden gezet, moet de Kamer er nog wel over stemmen. Dat gebeurt waarschijnlijk dinsdag.
1 uur geleden