Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bezoekersaantal openingsceremonie Spelen beperkt tot zo'n 300.000

Bezoekersaantal openingsceremonie Spelen beperkt tot zo'n 300.000

PARIJS (ANP/AFP) - Bij de openingsceremonie van de Olympische Spelen op de Seine in Parijs zijn ongeveer 300.000 toeschouwers welkom. Dat is aanzienlijk minder dan de eerder gesuggereerde 600.000. De beperking heeft te maken met organisatorische en veiligheidsredenen, meldde de Franse minister van Binnenlandse Zaken Gérald Darmanin op de zender France2.

De Spelen worden voor het eerst niet geopend in een stadion. De deelnemers worden in bootjes aan het publiek gepresenteerd. Darmanin sprak eerder in 2022 van een verwachte opkomst van zo'n 600.000 kijkers. Recent werd dat in de Franse media al bijgesteld naar 400.000 tot 500.000 bezoekers langs de 6 kilometer lange route over de Seine.

"Ik weet dat we de beste veiligheidstroepen ter wereld hebben. We zullen erin slagen om niet alleen te laten zien dat onze sporters medailles kunnen winnen, maar ook dat we de wereld zonder problemen kunnen ontvangen", vertelde Darmanin. De parade van honderden boten bezorgden de Franse veiligheidsdiensten veel kopzorgen door het risico op terreuraanslagen. De organisatoren van de Spelen en het stadsbestuur van Parijs hadden eerder zelfs een toeschouwersaantal van 2 miljoen in gedachten, meldde een bron aan het persbureau AFP.

Darmanin vertelde dat er inmiddels 100.000 tickets zijn verkocht voor de beste plaatsen laag aan het water. Voor 200.000 toeschouwers zijn minder goede plaatsen beschikbaar waarvoor de kaartjes gratis zijn.

De Olympische Spelen beginnen op 26 juli en duren ruim twee weken.

Meer uit Sport

Tennisser Sinner eenvoudig naar derde ronde in Rome

ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft eenvoudig de derde ronde bereikt van het tennistoernooi in Rome. De als eerste geplaatste Italiaan was in twee sets te sterk voor Sebastian Ofner (6-3 6-4). De Oostenrijker staat op de 82e positie van de wereldranglijst.

6 uur geleden
Martín wint sprintrace MotoGP op Le Mans na bliksemstart

LE MANS (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín heeft op spectaculaire wijze de sprintrace gewonnen van de MotoGP bij de Grote Prijs van Frankrijk. Hij startte op het circuit van Le Mans als achtste, maar wist zijn Aprilia in de eerste drie bochten naar de eerste plaats te sturen. De wereldkampioen van 2024 hield vervolgens stand tot aan de finish.

11 uur geleden
Wielrenster Blasi houdt Van der Breggen van eindzege in Vuelta

L'ANGLIRU (ANP) - Anna van der Breggen heeft naast de eindzege gegrepen in de Vuelta Femenina. De 36-jarige wielrenster van SD Worx - Protime moest haar leidende positie in de slotrit met aankomst op de beruchte Alto de l'Angliru afstaan aan de Spaanse Paula Blasi van UAE Team ADQ. De Zwitserse Petra Stiasny van Human Powered Health won de etappe.

12 uur geleden
Griekspoor uitgeschakeld in Rome door Belg Blockx

ROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.

1 dag geleden
Van der Breggen grijpt macht in voorlaatste rit Vuelta Femenina

LES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.

1 dag geleden
Tennisser Van de Zandschulp naar derde ronde in Rome

ROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.

1 dag geleden
Magnier pakt zege en roze trui in ontsierde eerste etappe Giro

BOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.

1 dag geleden