Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bezoekersaantal openingsceremonie Spelen beperkt tot zo'n 300.000

Bezoekersaantal openingsceremonie Spelen beperkt tot zo'n 300.000

PARIJS (ANP/AFP) - Bij de openingsceremonie van de Olympische Spelen op de Seine in Parijs zijn ongeveer 300.000 toeschouwers welkom. Dat is aanzienlijk minder dan de eerder gesuggereerde 600.000. De beperking heeft te maken met organisatorische en veiligheidsredenen, meldde de Franse minister van Binnenlandse Zaken Gérald Darmanin op de zender France2.

De Spelen worden voor het eerst niet geopend in een stadion. De deelnemers worden in bootjes aan het publiek gepresenteerd. Darmanin sprak eerder in 2022 van een verwachte opkomst van zo'n 600.000 kijkers. Recent werd dat in de Franse media al bijgesteld naar 400.000 tot 500.000 bezoekers langs de 6 kilometer lange route over de Seine.

"Ik weet dat we de beste veiligheidstroepen ter wereld hebben. We zullen erin slagen om niet alleen te laten zien dat onze sporters medailles kunnen winnen, maar ook dat we de wereld zonder problemen kunnen ontvangen", vertelde Darmanin. De parade van honderden boten bezorgden de Franse veiligheidsdiensten veel kopzorgen door het risico op terreuraanslagen. De organisatoren van de Spelen en het stadsbestuur van Parijs hadden eerder zelfs een toeschouwersaantal van 2 miljoen in gedachten, meldde een bron aan het persbureau AFP.

Darmanin vertelde dat er inmiddels 100.000 tickets zijn verkocht voor de beste plaatsen laag aan het water. Voor 200.000 toeschouwers zijn minder goede plaatsen beschikbaar waarvoor de kaartjes gratis zijn.

De Olympische Spelen beginnen op 26 juli en duren ruim twee weken.

Meer uit Sport

Van Gerwen moeizaam naar tweede ronde van WK darts

LONDEN (ANP) - Michael van Gerwen heeft na een moeizame partij de tweede ronde van het WK darts in Londen bereikt. De 36-jarige drievoudig wereldkampioen won in Alexandra Palace met 3-1 in sets van de Japanner Mitsuhiko Tatsunami.

7 uur geleden
Skeletonster Bos op vijfde plaats bij wereldbeker in Sigulda

SIGULDA (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Letse Sigulda genoegen moeten nemen met de vijfde plaats. De regerend wereldkampioene moest de zege na twee runs laten aan de Belgische Kim Meylemans.

10 uur geleden
Vijftigste wereldbekerzege voor Zwitserse skiër Odermatt

VAL GARDENA (ANP/AFP) - Skiër Marco Odermatt heeft voor de vijftigste keer een wereldbekerwedstrijd gewonnen. De 28-jarige Zwitser deed dat in Val Gardena, waar hij in de mist de snelste was op de afdaling.

15 uur geleden
Snowboardster Dekker zevende bij wereldbeker in Carezza

CAREZZA (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker is bij de wereldbekerwedstrijd in Carezza in Italië als zevende geëindigd op de parallelreuzenslalom. De 29-jarige Nederlandse strandde in de kwartfinales tegen de Tsjechische Zuzana Maderova, die 0,45 seconden sneller was.

15 uur geleden
Schulting houdt geloof dat ze zich kan kwalificeren voor Spelen

HEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting blijft er vertrouwen in hebben dat ze zich op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) kan plaatsen voor de Olympische Spelen van Milaan. De 28-jarige schaatsster van Team Essent slaagde er dit najaar niet in zich te kwalificeren voor de wereldbekerwedstrijden, maar denkt dat ze goed kan zijn als ze uitgerust is. "Het moet er alleen nog uitkomen in de wedstrijden."

17 uur geleden
Wennemars start op OKT op drie afstanden ondanks liesblessure

HEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars staat op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) op drie afstanden aan de start. De 23-jarige schaatser van Team Essent gaat ervan uit voldoende fit te zijn om in Thialf op de 500, 1000 en 1500 meter te starten in de laatste week van december.

18 uur geleden
Canadese wereldkampioen snowboarden mist Spelen door knieoperatie

OTTAWA (ANP/RTR) - Wereldkampioen snowboarden op de slopestyle Liam Brearley kan in februari niet meedoen aan de Olympische Spelen. De 22-jarige Canadees liep in november tijdens een training een knie- en enkelblessure op en laat zich nu opereren.

19 uur geleden