Bezoekersaantal openingsceremonie Spelen beperkt tot zo'n 300.000
PARIJS (ANP/AFP) - Bij de openingsceremonie van de Olympische Spelen op de Seine in Parijs zijn ongeveer 300.000 toeschouwers welkom. Dat is aanzienlijk minder dan de eerder gesuggereerde 600.000. De beperking heeft te maken met organisatorische en veiligheidsredenen, meldde de Franse minister van Binnenlandse Zaken Gérald Darmanin op de zender France2.
De Spelen worden voor het eerst niet geopend in een stadion. De deelnemers worden in bootjes aan het publiek gepresenteerd. Darmanin sprak eerder in 2022 van een verwachte opkomst van zo'n 600.000 kijkers. Recent werd dat in de Franse media al bijgesteld naar 400.000 tot 500.000 bezoekers langs de 6 kilometer lange route over de Seine.
"Ik weet dat we de beste veiligheidstroepen ter wereld hebben. We zullen erin slagen om niet alleen te laten zien dat onze sporters medailles kunnen winnen, maar ook dat we de wereld zonder problemen kunnen ontvangen", vertelde Darmanin. De parade van honderden boten bezorgden de Franse veiligheidsdiensten veel kopzorgen door het risico op terreuraanslagen. De organisatoren van de Spelen en het stadsbestuur van Parijs hadden eerder zelfs een toeschouwersaantal van 2 miljoen in gedachten, meldde een bron aan het persbureau AFP.
Darmanin vertelde dat er inmiddels 100.000 tickets zijn verkocht voor de beste plaatsen laag aan het water. Voor 200.000 toeschouwers zijn minder goede plaatsen beschikbaar waarvoor de kaartjes gratis zijn.
De Olympische Spelen beginnen op 26 juli en duren ruim twee weken.
Meer uit Sport
LAS VEGAS (ANP/RTR) - De Amerikaan Floyd Mayweather en Filipijn Manny Pacquiao treffen elkaar in september voor een professionele bokswedstrijd in Las Vegas. Dat maakte Netflix maandag bekend.
7 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Skilegende Lindsey Vonn heeft dokter Tom Hackett van de Amerikaanse ploeg voor de Winterspelen bedankt voor het redden van haar been. "Hij heeft voorkomen dat mijn been geamputeerd moest worden", zegt de Amerikaanse in een video op Instagram.
12 uur geledenARNHEM (ANP) - NOC*NSF betreurt het als Russische en Belarussische sporters onder hun eigen vlag meedoen aan de Paralympische Spelen. Dat heeft een woordvoerder van de Nederlandse sportkoepel aan het ANP laten weten. NOC*NSF wacht vooralsnog verdere besluitvorming over de kwestie af voordat ze een eventuele bestuurlijke boycot aankondigen. "Tegen deelname onder een neutrale vlag hebben wij geen bezwaar", aldus een woordvoerster. "Maar dan wel onder voorwaarden die ook golden bij de Olympische Spelen. Dus zonder deelname van ex-militairen."
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jorrit Bergsma vindt het een mooie kans voor Nederland om het olympisch schaatstoernooi van 2030 in Thialf te organiseren. Dat zei de 40-jarige schaatser na aankomst op Schiphol. Samen met een groot deel van de Nederlandse olympische ploeg arriveerde hij daar maandagmiddag vanuit Milaan, waar hij op de Olympische Spelen goud op de massastart en brons op de 10 kilometer veroverde.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout was na zijn aankomst op Schiphol verbaasd door de ontvangst. "Volgens mij heeft het hier heel erg geleefd", zei de 24-jarige shorttracker in een aankomsthal van Schiphol waar de Nederlandse olympische sporters maandagmiddag juichend werden onthaald door zeker honderd mensen.
15 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP) - Tomás Martín Etcheverry heeft op het tennistoernooi van Rio de Janeiro zijn eerste ATP-titel veroverd. De 26-jarige Argentijn versloeg in de finale de Chileen Alejandro Tabilo met 3-6 7-6 (3) 6-4.
21 uur geledenVERONA (ANP) - De 25e editie van de Winterspelen van Milaan is voorbij. De olympische vlam in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater, werd even voor 23.00 uur gedoofd.
1 dag geleden