Bezoekersaantal openingsceremonie Spelen beperkt tot zo'n 300.000
PARIJS (ANP/AFP) - Bij de openingsceremonie van de Olympische Spelen op de Seine in Parijs zijn ongeveer 300.000 toeschouwers welkom. Dat is aanzienlijk minder dan de eerder gesuggereerde 600.000. De beperking heeft te maken met organisatorische en veiligheidsredenen, meldde de Franse minister van Binnenlandse Zaken Gérald Darmanin op de zender France2.
De Spelen worden voor het eerst niet geopend in een stadion. De deelnemers worden in bootjes aan het publiek gepresenteerd. Darmanin sprak eerder in 2022 van een verwachte opkomst van zo'n 600.000 kijkers. Recent werd dat in de Franse media al bijgesteld naar 400.000 tot 500.000 bezoekers langs de 6 kilometer lange route over de Seine.
"Ik weet dat we de beste veiligheidstroepen ter wereld hebben. We zullen erin slagen om niet alleen te laten zien dat onze sporters medailles kunnen winnen, maar ook dat we de wereld zonder problemen kunnen ontvangen", vertelde Darmanin. De parade van honderden boten bezorgden de Franse veiligheidsdiensten veel kopzorgen door het risico op terreuraanslagen. De organisatoren van de Spelen en het stadsbestuur van Parijs hadden eerder zelfs een toeschouwersaantal van 2 miljoen in gedachten, meldde een bron aan het persbureau AFP.
Darmanin vertelde dat er inmiddels 100.000 tickets zijn verkocht voor de beste plaatsen laag aan het water. Voor 200.000 toeschouwers zijn minder goede plaatsen beschikbaar waarvoor de kaartjes gratis zijn.
De Olympische Spelen beginnen op 26 juli en duren ruim twee weken.
Meer uit Sport
BRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League de finale bereikt. De Nederlander knokte zich in de halve finale in Brighton tegen de Engelsman Stephen Bunting terug van een achterstand van 4-2 en won met 6-5.
7 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League Gian van Veen verslagen. De 36-jarige Brabander zette zijn landgenoot in Brighton met 6-4 aan de kant.
8 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is er bij het Kandidatentoernooi op Cyprus niet in geslaagd voor de derde keer op rij te winnen. Na zeges op Rameshbabu Praggnanandhaa uit India en de Amerikaan Fabiano Caruana, moest de 31-jarige Nederlander donderdag in de tiende speelronde tegen de Amerikaan Hikaru Nakamura genoegen nemen met een remise.
11 uur geledenMONACO (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz (22) heeft zich met enige moeite bij de laatste acht van de Monte Carlo Masters geschaard. De nummer 1 van de wereldranglijst won op het gravel van de Country Club in de achtste finales in drie sets van de 26-jarige Argentijn Tomás Etcheverry: 6-1 4-6 6-3. Alcaraz stuit nu op Aleksandr Boeblik uit Kazachstan.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Trans vrouwen mogen vanaf donderdag niet meer meedoen aan vrouwentoernooien van dartsbond PDC. Dat staat in een verklaring op de site van de PDC. Het besluit heeft onder anderen gevolgen voor de Nederlandse Noa-Lynn van Leuven.
12 uur geledenROUBAIX (ANP/AFP/BELGA) - Mathieu van der Poel vindt zichzelf "meer favoriet" in Parijs-Roubaix dan in de Ronde van Vlaanderen. Dat zei hij donderdag op een persconferentie. Van der Poel werd afgelopen zondag in Vlaanderen tweede achter Tadej Pogacar. In Roubaix was de Nederlander de afgelopen drie jaar de beste.
13 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich teruggetrokken van het WTA-toernooi van Stuttgart vanwege een blessure. Dat heeft de Belarussische nummer 1 van de wereld donderdag via Instagram bekendgemaakt. Ze schrijft dat ze de blessure opliep na het masterstoernooi van Miami, dat ze eind maart winnend afsloot.
13 uur geleden