Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bezoekersaantal Horecava niet zo hoog als voor corona

Bezoekersaantal Horecava niet zo hoog als voor corona

AMSTERDAM (ANP) - De grote horecavakbeurs Horecava in de RAI in Amsterdam heeft deze week meer bezoekers getrokken dan vorig jaar. Maar het waren er niet zoveel als tijdens de laatste editie voor de coronapandemie. Volgens de organisatie kwamen er meer dan 67.000 bezoekers af op het evenement. Een jaar geleden ging het om ruim 64.000 mensen.

De organisatie van de beurs spreekt van "een groot succes". Sommige horecaprofessionals die op het evenement afkwamen, bezochten de beurs zelfs meerdere keren. Dat leverde in totaal meer dan 70.000 bezoeken op. Ook dat aantal is evenwel lager dan de editie van januari 2020, vlak voor de virusuitbraak. Destijds telde de Horecava nog 75.000 bezoekers uit de horecawereld.

Op de beurs noemde Koninklijke Horeca Nederland (KHN) 2024 eerder deze week een "uitdagend" jaar. De omzet van de horecasector groeide weliswaar, maar de hoeveelheid verkochte gerechten, drank en hotelboekingen daalde over de gehele linie licht. De brancheorganisatie verwees ook naar personeelstekorten en stijgende kosten voor onder meer restaurant-, hotel- en caféhouders. Dit jaar lijkt er weer volumegroei aan te komen, maar er wordt tevens een stevige toename van het aantal faillissementen in de sector verwacht.

Meer uit Financieel

ECB beoordeelt effect wisselkoers euro op prijzen in maart

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) beoordeelt de effecten van de recente stijging van de euro op de groei van de consumentenprijzen in haar kwartaalprognoses die in maart worden verwacht. Dat zei ECB-bestuurslid Piero Cipollone tegen het Cypriotische nieuwsagentschap CNA.

15 uur geleden
Concurrent Novo Nordisk stopt met verkoop namaakversie afslankpil

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Het bedrijf Hims & Hers stopt met de verkoop van een imitatieversie van de nieuwe afslankpil van Novo Nordisk. De aankondiging komt kort na een besluit van de Amerikaanse toezichthouder FDA om strenger op te treden tegen namaakversies van afslankmiddelen.

18 uur geleden
Topman Washington Post vertrekt na groot banenverlies bij krant

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Topman Will Lewis van The Washington Post verlaat de Amerikaanse krant, enkele dagen nadat honderden medewerkers zijn ontslagen. Na twee jaar aan het roer vindt hij nu het juiste moment om een stap opzij te doen, schrijft hij in een bericht aan personeel dat online werd gedeeld.

20 uur geleden
Batterijbedrijf ACC schrapt plannen voor bouw Europese fabrieken

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Batterijenfabrikant Automotive Cells Company (ACC), waar autofabrikanten Stellantis en Mercedes-Benz een belang in hebben, schrapt de plannen voor de bouw van grote batterijfabrieken in Duitsland en Italië. Eerder werd de bouw al gepauzeerd, maar nu wordt een definitieve streep gezet door de plannen.

1 dag geleden
Recordaantal passagiers op Belgische luchthavens in 2025

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Belgische luchthavens hebben in 2025 een recordaantal passagiers verwelkomd. Volgens het Belgische persbureau Belga ging het in totaal om bijna 36,4 miljoen reizigers op de luchthavens van Brussel-Zaventem, Charleroi, Oostende, Antwerpen en Luik. Dat is een stijging van 4,5 procent vergeleken met een jaar eerder.

1 dag geleden
Saudische delegatie in Syrië om te praten over economie

DAMASCUS (ANP/RTR/AFP) - Een delegatie uit Saudi-Arabië is in de Syrische hoofdstad Damascus om te praten over economische samenwerking bij de wederopbouw van het land. De delegatie wordt geleid door de Saudische investeringsminister Khalid al-Falih, aldus het Syrische staatspersbureau SANA.

1 dag geleden
Duitse metaalelektro-industrie: 2025 was verschrikkelijk jaar

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse metaalelektro-industrie heeft in 2025 een "verschrikkelijk jaar" gehad, met een zwakke orderontvangst en grootschalig banenverlies. Dat heeft voorzitter Oliver Zander van de industriële werkgeversorganisatie Gesamtmetall gezegd. Het sentiment onder werkgevers blijft volgens de organisatie zeer negatief door de moeilijke marktomstandigheden.

1 dag geleden