Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bezoekers van Poetin moeten door 'desinfectietunnel'

Bezoekers van Poetin moeten door 'desinfectietunnel'

MOSKOU (ANP/RTR) - Mensen die op bezoek gaan bij de Russische president Vladimir Poetin moeten door een "desinfectietunnel" waar ze van boven tot onder worden bespoten met desinfectiemiddel. Zo moet worden voorkomen dat Poetin besmet wordt met het coronavirus. Dat meldt het staatspersbureau RIA.

De tunnel is geïnstalleerd in de officiële presidentiële woning in Novo-Ogarjovo, net buiten Moskou. Daar verblijft Poetin momenteel en daar ontvangt hij bezoekers. Mensen die de president spreken zijn ook verplicht om een mondkapje te dragen.

Eerder werd al bekend dat iedereen die een afspraak heeft met Poetin van tevoren getest wordt op het coronavirus. Onder meer zijn woordvoerder Dmitri Peskov en minister-president Michail Misjoestin raakten besmet met het longvirus.

Rusland is een van de zwaarst getroffen landen met ruim 545.000 besmettingen en 7284 geregistreerde doden. Critici beweren dat het werkelijke dodental vele malen hoger ligt dan de regering beweert.

Meer uit Buitenland

Macron: VS onttrekken zich aan internationale regels

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron waarschuwt dat de Verenigde Staten zich afwenden van bondgenoten en zich onttrekken aan de internationale regels. "Multilaterale instellingen functioneren steeds minder effectief", verklaarde hij in een toespraak voor Franse ambassadeurs.

48 minuten geleden
Zelensky: veiligheidsgaranties klaar om met Trump te bezegelen

KYIV (ANP) - De veiligheidsgaranties die de Verenigde Staten Oekraïne zouden willen bieden, zijn volgens Kyiv in principe klaar om te worden bezegeld. Het voorwerk is af en de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky kunnen het nu samen afronden, zegt de laatste.

1 uur geleden
Bronnen: eigenaren afgebrande Zwitserse bar vrijdag ondervraagd

CRANS-MONTANA (ANP/AFP) - De Franse eigenaren van de bar in Zwitserland, die in de nieuwjaarsnacht afbrandde, worden vrijdag ondervraagd, melden bronnen dicht bij het onderzoek. Het echtpaar wordt verdacht van nalatigheid. Dinsdag maakte burgemeester Nicolas Féraud bekend dat de bar al sinds 2019 niet meer was geïnspecteerd.

1 uur geleden
Europese landen waarschuwen voor storm Goretti

PARIJS (ANP/BELGA) - Meerdere Europese landen waarschuwen voor de naderende storm Goretti, die sneeuw, regen en wind met zich meebrengt. Voor een klein deel van Frankrijk, in het noordwesten, geldt alvast code rood.

3 uur geleden
Zelensky na stroomuitval: hier is geen militaire logica voor

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft verontwaardigd gereageerd op de Russische aanvallen die in Oekraïne geleid zouden hebben tot grootschalige stroomuitval. "Er is absoluut geen militaire logica voor dergelijke aanvallen op de energiesector en infrastructuur die mensen midden in de winter zonder elektriciteit en verwarming achterlaten", stelt hij op X.

3 uur geleden
Israël meldt mislukte raketlancering in de Gazastrook

JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht meldt een mislukte raketlancering richting Israël te hebben waargenomen in de Gazastrook. "Hamas heeft voor de tweede keer in 24 uur het bestand geschonden", aldus de strijdkrachten op X.

3 uur geleden
Turkije wil Syrië helpen bij strijd tegen Koerdische strijders

ANKARA (ANP/AFP) - Turkije zegt Syrië te willen helpen bij de strijd tegen Koerdische strijders in de stad Aleppo. Het land "steunt de Syrische strijd tegen terroristische organisaties" en houdt de situatie goed in de gaten, zegt het ministerie van Defensie.

4 uur geleden