Bezoekers van Poetin moeten door 'desinfectietunnel'
MOSKOU (ANP/RTR) - Mensen die op bezoek gaan bij de Russische president Vladimir Poetin moeten door een "desinfectietunnel" waar ze van boven tot onder worden bespoten met desinfectiemiddel. Zo moet worden voorkomen dat Poetin besmet wordt met het coronavirus. Dat meldt het staatspersbureau RIA.
De tunnel is geïnstalleerd in de officiële presidentiële woning in Novo-Ogarjovo, net buiten Moskou. Daar verblijft Poetin momenteel en daar ontvangt hij bezoekers. Mensen die de president spreken zijn ook verplicht om een mondkapje te dragen.
Eerder werd al bekend dat iedereen die een afspraak heeft met Poetin van tevoren getest wordt op het coronavirus. Onder meer zijn woordvoerder Dmitri Peskov en minister-president Michail Misjoestin raakten besmet met het longvirus.
Rusland is een van de zwaarst getroffen landen met ruim 545.000 besmettingen en 7284 geregistreerde doden. Critici beweren dat het werkelijke dodental vele malen hoger ligt dan de regering beweert.
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP/DPA/RTR) - Om te proberen de oorlog in Iran te bezweren overleggen zondag en maandag de ministers van Buitenlandse Zaken van Egypte, Pakistan, Saudi-Arabië en Turkije in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad. Dat heeft de Pakistaanse minister Ishaq Dar bekendgemaakt. De bewindslieden spreken naar verwachting ook met de premier van het land, Shehbaz Sharif.
2 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR/AFP) - Oekraïne en de Verenigde Arabische Emiraten hebben afgesproken dat ze gaan samenwerken op defensiegebied. Dat maakte de Oekraïense president Volodymyr Zelensky bekend na een ontmoeting met president Mohammed bin Zayed Al Nahyan van de Golfstaat.
3 uur geledenMONTE CARLO (ANP/AFP) - Paus Leo is zaterdagochtend in Monaco gearriveerd voor het eerste pauselijke bezoek van de moderne tijd aan het ministaatje. Hij kwam aan in een helikopter en is ontvangen door prins Albert en prinses Charlene.
4 uur geledenSANAA (ANP/RTR/AFP/DPA) - De Jemenitische Houthi's hebben voor het eerst sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten de verantwoordelijkheid opgeëist voor een raketaanval op Israël. De groep liet weten dat de operaties doorgaan tot de "agressie" op alle fronten wordt beëindigd.
5 uur geledenBANGKOK (ANP/AFP) - Thailand heeft een overeenkomst met Iran bereikt over de doorgang van Thaise olietankers door de Straat van Hormuz. Dat maakte de premier van Thailand zaterdagochtend bekend.
6 uur geledenKRALENDIJK (ANP) - Het Bestuurscollege (BC) van Bonaire vraagt de Nederlandse regering om snel in te grijpen. Door onrust in het Midden-Oosten en problemen in de scheepvaart worden vrachtkosten steeds hoger. Daardoor dreigen boodschappen en brandstof op Bonaire veel te duur te worden en wordt het voor veel inwoners steeds moeilijker om rond te komen, aldus de overheid van de bijzondere gemeente in het Caribisch gebied.
9 uur geledenAL-KHARJ (ANP/RTR/DPA) - Bij een Iraanse aanval op luchtmachtbasis Prince Sultan in Saudi-Arabië zijn twaalf Amerikaanse militairen gewond geraakt. Twee van hen zijn er ernstig aan toe, melden Amerikaanse autoriteiten.
10 uur geleden