Bezoekers van Artis kunnen uitrusten op bankje van olifantenpoep
AMSTERDAM (ANP) - Bezoekers van Artis kunnen sinds deze week in de dierentuin uitrusten op een bankje van olifantenpoep. Het duurzame bankje staat tegenover het verblijf van de "producenten": de Aziatische olifanten. Als blijkt dat de grondstof kwalitatief goed blijft gaat Artis alle parkbankjes op den duur vervangen door exemplaren van olifantenpoep, laat de Amsterdamse dierentuin weten.
De olifanten zorgen voor het grootste volume aan organisch afval in de dierentuin. Dagelijks scheppen de dierenverzorgers ongeveer 300 kilo mest uit het olifantenverblijf. Olifanten eten planten en daarvan poepen ze ongeveer de helft onverteerd weer uit. Voor Artis was dat reden om te kijken of er niet meer gedaan kon worden met de poep vol voedingsstoffen.
Studenten van het Amsterdamse wetenschappelijke AMS Institute hebben vier maanden geƫxperimenteerd met nieuwe producten, gemaakt van olifantenpoep. Het bankje is ontstaan door de mest te drogen en te persen in een hittepers. Door 65 procent poep te mengen met 35 procent gerecycled plastic bleek het mogelijk een meubelstuk te maken. Het poepbankje is donkerbruin van kleur. In de onderdelen is de grove structuur van de poep terug te zien, aldus Artis.
Duurzaam dienstenbedrijf Circulus, dat in diverse gemeenten de openbare ruimte beheert, zorgt ervoor dat het bankje in goede staat blijft. Als het bankje bezwijkt zorgt Circulus ook voor hergebruik van het materiaal. Artis levert al enkele jaren ook olifantenpoep voor de productie van bokashi, een bodemverbeteraar van Japanse oorsprong.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - Ook in Zuid-Holland kan het in de nacht van zondag op maandag glad worden door ijzel. Het KNMI heeft ook voor die provincie code oranje afgegeven, die vanaf 23.00 uur ingaat. Eerder werd die waarschuwing al afgegeven voor alle andere provincies, behalve Zeeland.
36 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - In de provincies Groningen, Friesland en Drenthe rijden maandagochtend geen bussen van Qbuzz vanwege de verwachte gladheid. In Friesland blijven de bussen in elk geval tot 10.00 uur binnen, in Groningen en Drenthe tot zeker 12.00 uur. Op de Friese Waddeneilanden rijden de bussen wel.
47 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Studenten van de Universiteit Utrecht worden maandag weer in de collegezaal verwacht. Het onderwijs vindt dan weer op locatie plaats. Tentamens gaan ook door.
2 uur geledenWEESP/MAARSSEN (ANP) - Bij Weesp zijn zondag meerdere mensen door het ijs gezakt. "We willen u waarschuwen: ga het ijs niet op!", waarschuwt de politie, die een helikopter heeft ingezet in het gebied bij de Weespersluiskade. Het is niet bekend hoe het gaat met de mensen die door het ijs zijn gezakt.
2 uur geledenHOUTEN (ANP) - Komende nacht geldt voor een groot deel van het land nog code oranje, maar het koude winterweer gaat langzaam plaatsmaken voor warmere periodes, verwacht Weeronline. In het zuiden kan komende week de temperatuur oplopen naar maxima van 9 of 10 graden.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Mensen zouden in de nacht van zondag op maandag en maandagochtend niet de weg op moeten gaan als dat niet nodig is. Met dat advies komt Rijkswaterstaat, nu het KNMI opnieuw met code oranje komt vanwege verwachte ijzel.
2 uur geledenSTEENWIJK (ANP) - In Steenwijk is het lichaam gevonden van de 8-jarige jongen die sinds zaterdagavond vermist was. Dat meldt de politie.
3 uur geleden