Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bezoekers van Artis kunnen uitrusten op bankje van olifantenpoep

Bezoekers van Artis kunnen uitrusten op bankje van olifantenpoep

AMSTERDAM (ANP) - Bezoekers van Artis kunnen sinds deze week in de dierentuin uitrusten op een bankje van olifantenpoep. Het duurzame bankje staat tegenover het verblijf van de "producenten": de Aziatische olifanten. Als blijkt dat de grondstof kwalitatief goed blijft gaat Artis alle parkbankjes op den duur vervangen door exemplaren van olifantenpoep, laat de Amsterdamse dierentuin weten.

De olifanten zorgen voor het grootste volume aan organisch afval in de dierentuin. Dagelijks scheppen de dierenverzorgers ongeveer 300 kilo mest uit het olifantenverblijf. Olifanten eten planten en daarvan poepen ze ongeveer de helft onverteerd weer uit. Voor Artis was dat reden om te kijken of er niet meer gedaan kon worden met de poep vol voedingsstoffen.

Studenten van het Amsterdamse wetenschappelijke AMS Institute hebben vier maanden geëxperimenteerd met nieuwe producten, gemaakt van olifantenpoep. Het bankje is ontstaan door de mest te drogen en te persen in een hittepers. Door 65 procent poep te mengen met 35 procent gerecycled plastic bleek het mogelijk een meubelstuk te maken. Het poepbankje is donkerbruin van kleur. In de onderdelen is de grove structuur van de poep terug te zien, aldus Artis.

Duurzaam dienstenbedrijf Circulus, dat in diverse gemeenten de openbare ruimte beheert, zorgt ervoor dat het bankje in goede staat blijft. Als het bankje bezwijkt zorgt Circulus ook voor hergebruik van het materiaal. Artis levert al enkele jaren ook olifantenpoep voor de productie van bokashi, een bodemverbeteraar van Japanse oorsprong.

Meer uit Binnenland

RvS: Politieke partijen uitsluiten van verkiezingen gaat te ver

DEN HAAG (ANP) - Politieke partijen zonder leden uitsluiten van deelname aan verkiezingen gaat te ver, zegt de Raad van State. De belangrijkste overheidsadviseur vraagt D66 en GroenLinks-PvdA die regel in het voorstel voor de wet politieke partijen, eventueel weg te laten. Tweede Kamerleden Joost Sneller en Mikal Tseggai van die respectievelijke partijen moeten bovendien hun wetswijziging op een aantal punten beter uitleggen.

15 minuten geleden
Cruiseschip Hondius meert aan in haven Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius is aangemeerd in de haven van Rotterdam. Het door het hantavirus getroffen schip meerde rond 10.30 uur aan bij de Calandsteiger nummer 7. Daar gaan de bemanning en een arts en verpleegkundige aan wal.

20 minuten geleden
Nederlands cruiseschip Hondius komt aan bij Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius vaart de haven van Rotterdam binnen. Het schip kwam tegen 10.00 uur aan en moet nog een klein half uur varen naar de aanlegplek aan de Calandsteiger nummer 7, meldt het Havenbedrijf.

1 uur geleden
Havenmeester: Hondius komt rond 10.00 uur aan in haven Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius komt naar verwachting rond 10.00 uur aan in de haven van Rotterdam. Dat zei havenmeester René de Vries vanaf een persboot. Vanaf daar duurt het nog ongeveer twintig minuten naar de afmeerplek.

1 uur geleden
Ondernemers vragen kabinet om crisisaanpak netcongestie

DEN HAAG (ANP) - De ondernemersorganisaties VNO-NCW Brabant Zeeland en VNO-NCW Midden (Flevoland, Gelderland, Overijssel en Utrecht) roepen het kabinet op netcongestie als een nationale crisis te behandelen. In een brief aan staatssecretaris Jo-Annes de Bat (Klimaat en Groene Groei) staan voorstellen voor de aanpak van de overbelasting van het stroomnet. Ook de gemeente Eindhoven en regionale ondernemingsverenigingen hebben hun handtekening onder de oproep gezet.

4 uur geleden
Identiteit van 74 verdachten van oplichting bekend

DEN HAAG (ANP) - Van 74 van de 100 verdachten van wie de politie beelden heeft getoond in een actie tegen oplichting is de identiteit bekend. Inmiddels zijn 38 verdachten verhoord, bij de rest is een verhoor gepland of is het onderzoek nog gaande, laat de politie weten.

5 uur geleden
Positieve test Canadese passagier Hondius bevestigd

VICTORIA (ANP/AFP) - Een Canadese passagier van het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius heeft wel degelijk positief getest op het hantavirus. Dat hebben de Canadese gezondheidsdiensten zondag bekendgemaakt. Zaterdag werd al bekend dat de Canadese opvarende positief had getest, maar met de toevoeging dat het een "voorlopig" resultaat betrof. Een laboratorium heeft de positieve testuitslag nu bevestigd.

12 uur geleden