Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bezoekers pretparken Disney kunnen tegen betaling langs wachtrij

Bezoekers pretparken Disney kunnen tegen betaling langs wachtrij

BURBANK (ANP/RTR) - Bezoekers van een Disney-pretpark in de Verenigde Staten kunnen straks tegen betaling sneller toegang krijgen tot de attracties. Het entertainmentconcern zei woensdag dat het deze optie bij een aantal van de populairste attracties, waar doorgaans lange wachtrijen staan, gaat aanbieden.

De optie maakt onderdeel uit van de uitrol van de digitale tool Disney Genie. Die moet bezoekers helpen hun tijd in het pretpark zo optimaal mogelijk te benutten. Vooralsnog is de tool niet nodig, omdat de parken vanwege corona voor een beperkter aantal bezoekers dan normaal open is.

Disney Genie is een gratis tool. Voor het uitgebreidere Disney Genie+, waarmee bezoekers zich toegang tot de zogeheten "Lightning Lanes" kunnen verschaffen, moet 15 dollar per parkbezoek worden betaald. De snellere wachtrijen gelden voor vijftien attracties in Disneyland Californië en meer dan veertig attracties in Walt Disney World in Florida.

Ook komt er een optie om per dag twee keer gebruik te maken van de snelle rij. De prijs daarvoor is nog niet bekend. De Lightning Lanes komen in de plaats van andere snellere wachtrij-opties.

Meer uit Financieel

Nieuwe Europese lening voor Noord-Hollands drinkwaterbedrijf

LUXEMBURG (ANP) - De Europese Investeringsbank (EIB) leent 100 miljoen euro aan het Noord-Hollandse drinkwaterbedrijf Puur Water & Natuur (PWN). Daarmee kan het bedrijf investeren om klimaatdoelen te halen en het leidingnetwerk verder te vernieuwen en uit te breiden. Het is de vijfde keer dat PWN een Europese lening krijgt.

11 minuten geleden
ABP krijgt goedkeuring voor overstap naar nieuw pensioenstelsel

HEERLEN/AMSTERDAM (ANP) - Ambtenarenpensioenfonds ABP heeft van toezichthouder De Nederlandsche Bank goedkeuring gekregen om het huidige pensioen over te zetten naar de vernieuwde pensioenregeling. Dat meldt het grootste pensioenfonds van Nederland vrijdag.

32 minuten geleden
Franse miljardair wordt grootste aandeelhouder Vodafone

BERKSHIRE (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Franse miljardair Xavier Niel wordt de grootste aandeelhouder van Vodafone. Niel neemt het belang van Emirates Telecommunications Group (e&) in het Britse telecombedrijf over voor ongeveer 5,1 miljard euro.

57 minuten geleden
Tientallen schepen varen door Straat van Hormuz ondanks aanvallen

PARIJS (ANP) - Het aantal schepen dat door de Straat van Hormuz vaart, is de afgelopen dagen niet stilgevallen, ondanks aanvallen op vaartuigen. Dat blijkt uit data van AXSMarine. Door de zeestraat voeren deze week iedere dag tientallen schepen. Het aantal ligt nog wel veel lager dan voor het begin van de oorlog in het Midden-Oosten.

1 uur geleden
Prijzen aan de pomp lopen verder op door spanningen VS en Iran

EINDHOVEN (ANP) - De prijzen aan de pomp zijn vrijdag verder opgelopen, nadat de adviesprijzen een dag eerder al met meerdere centen waren gestegen. Het geweld tussen de Verenigde Staten en Iran is weer opgelaaid, waardoor de olieprijzen eerder omhooggingen.

1 uur geleden
Weer meer passagiers voor Europese luchthavens na daling

BRUSSEL (ANP) - Meer passagiers hebben in mei via een Europese luchthaven gevlogen. Het aantal passagiers steeg met 3,2 procent vergeleken met dezelfde maand vorig jaar, meldt de koepelorganisatie van Europese luchthavens ACI Europe. Afgelopen april daalde het aantal nog voor het eerst sinds de luchtvaartsector herstelde van de coronapandemie.

2 uur geleden
AEX-index begint licht lager, focus op chipsector

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag met een klein verlies begonnen. De aandacht bleef uitgaan naar de chipbedrijven, die dit jaar sterk zijn gestegen door de grote vraag naar chips voor kunstmatige intelligentie (AI). Beleggers kijken onder meer uit naar het Amerikaanse beursdebuut van de Zuid-Koreaanse chipfabrikant SK Hynix. Ook kondigde de Amerikaanse chipmaker Micron Technology aan de komende tien jaar meer dan 250 miljard dollar te investeren in nieuwe fabrieken in de Verenigde Staten.

2 uur geleden