
Bezoekers banenmarkt Schiphol moeten zich vooraf aanmelden
SCHIPHOL (ANP) - Bezoekers van de banenmarkt op Schiphol zaterdag moeten zich vooraf aanmelden. Volgens een woordvoerder van Schiphol hebben al zeker duizend mensen dat gedaan. Mogelijk worden dat er nog meer. Bij sommige deelnemende bedrijven aan de banenmarkt ligt het contract zelfs al klaar.
Schiphol is naarstig op zoek naar nieuwe mensen om de zomerdrukte aan te kunnen. Hoeveel vacatures er precies openstaan, is niet bekend. Schiphol meldde eerder zeker 500 beveiligers te zoeken. Daarnaast gaat het om schoonmakers, buschauffeurs, platformmedewerkers of grondstewardessen en -stewards.
De reden dat mensen zich vooraf moeten aanmelden is dat bedrijven dan weten hoeveel geïnteresseerden ze kunnen verwachten, geeft een woordvoerster van de luchthaven aan. Ook kunnen mensen dan verdeeld worden over de dag zodat de bedrijven geïnteresseerden allemaal voldoende tijd en aandacht kunnen geven. Schiphol geeft aan dat er nog steeds ruimte is voor meer mensen om zich aan te melden.
Afgrond
Voordat de coronacrisis de reiswereld aan de rand van de afgrond bracht, was Schiphol goed voor zo'n 68.000 directe banen. In de loop van de crisis waren dat er nog zo'n 35.000. Om personeel warm te krijgen voor het werk op de luchthaven, maakte Schiphol onlangs bekend een extraatje aan personeel uit te delen. Het gaat onder andere om een zomertoeslag van 5,25 euro per uur bovenop het gewone salaris.
De vraag is wel of nieuw personeel op tijd gescreend en opgeleid kan worden om de werkdruk deze zomer te verlichten. Dat proces kan weken zo niet maanden duren, afhankelijk van de functie.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering focust bij de eerste onderhandelingen over handelsakkoorden over importheffingen op ongeveer twintig handelspartners. De Verenigde Staten hebben een lijst van deze partners opgesteld. Dit zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg.
45 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten vrijdag weinig beweging zien. Beleggers deden het rustig aan in aanloop naar de handelsgesprekken tussen de Verenigde Staten en China over hun importheffingen op elkaars goederen.
51 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zal de importheffing op Chinese goederen niet eenzijdig verlagen. Dit heeft Witte Huis-woordvoerster Karoline Leavitt gezegd.
2 uur geledenOAKLAND (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Google heeft ingestemd met het schikken van een rechtszaak in de Verenigde Staten over beschuldigingen van discriminatie. Zo'n 4000 werknemers van het techconcern krijgen met de voorgestelde deal 50 miljoen dollar, omgerekend ongeveer 44,4 miljoen euro.
3 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR) - Zwitserland en de Verenigde Staten zijn overeengekomen hun handelsgesprekken te versnellen en zijn vastbesloten snel tot een akkoord te komen. Dat heeft de Zwitserse bondspresident Karin Keller-Sutter vrijdag gezegd, zonder een specifiek tijdspad te noemen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is vrijdag iets hoger geëindigd, nadat de hoofdgraadmeter op het Damrak donderdag voor het eerst sinds begin april weer boven de 900 punten uitkwam. Beleggers hebben hoop geput uit de handelsovereenkomst die de Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk donderdag bekendmaakten. President Donald Trump zei dat "meerdere deals" zullen volgen.
5 uur geledenVELSEN (ANP) - Vakbond FNV overlegt maandag met het personeel van Tata Steel over een mogelijke staking op het hoogovencomplex bij IJmuiden. Omdat de directie van het staalconcern blijft vasthouden aan het schrappen van 1600 arbeidsplaatsen, bereiden de werknemers en bonden zich voor op acties.
6 uur geleden