Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bezoekers banenmarkt Schiphol moeten zich vooraf aanmelden

Bezoekers banenmarkt Schiphol moeten zich vooraf aanmelden

SCHIPHOL (ANP) - Bezoekers van de banenmarkt op Schiphol zaterdag moeten zich vooraf aanmelden. Volgens een woordvoerder van Schiphol hebben al zeker duizend mensen dat gedaan. Mogelijk worden dat er nog meer. Bij sommige deelnemende bedrijven aan de banenmarkt ligt het contract zelfs al klaar.

Schiphol is naarstig op zoek naar nieuwe mensen om de zomerdrukte aan te kunnen. Hoeveel vacatures er precies openstaan, is niet bekend. Schiphol meldde eerder zeker 500 beveiligers te zoeken. Daarnaast gaat het om schoonmakers, buschauffeurs, platformmedewerkers of grondstewardessen en -stewards.

De reden dat mensen zich vooraf moeten aanmelden is dat bedrijven dan weten hoeveel geïnteresseerden ze kunnen verwachten, geeft een woordvoerster van de luchthaven aan. Ook kunnen mensen dan verdeeld worden over de dag zodat de bedrijven geïnteresseerden allemaal voldoende tijd en aandacht kunnen geven. Schiphol geeft aan dat er nog steeds ruimte is voor meer mensen om zich aan te melden.

Afgrond

Voordat de coronacrisis de reiswereld aan de rand van de afgrond bracht, was Schiphol goed voor zo'n 68.000 directe banen. In de loop van de crisis waren dat er nog zo'n 35.000. Om personeel warm te krijgen voor het werk op de luchthaven, maakte Schiphol onlangs bekend een extraatje aan personeel uit te delen. Het gaat onder andere om een zomertoeslag van 5,25 euro per uur bovenop het gewone salaris.

De vraag is wel of nieuw personeel op tijd gescreend en opgeleid kan worden om de werkdruk deze zomer te verlichten. Dat proces kan weken zo niet maanden duren, afhankelijk van de functie.

Meer uit Financieel

Problemen met pinnen bij ING en Triodos

AMSTERDAM (ANP) - Klanten van ING en Triodos hebben zaterdagochtend moeilijker kunnen pinnen. Volgens ING lag het probleem bij een externe partij die pintransacties afhandelt, maar is de storing nu voorbij.

19 minuten geleden
Spirit Airlines heft zichzelf op na uitblijven staatssteun VS

DANIA BEACH (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines staakt per direct alle activiteiten. De budgetvlieger kwam in financiële problemen toen de Iranoorlog een sterke stijging van de brandstofkosten veroorzaakte. Gesprekken met de Amerikaanse regering over noodsteun liepen op niets uit.

4 uur geleden
Nuenense vleesverwerker vraagt faillissement aan na ingreep NVWA

NUENEN (ANP) - Vleesverwerker Esro Vlees uit Nuenen heeft faillissement aangevraagd na een ingreep van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). De toezichthouder verdenkt het bedrijf ervan onveilig vlees te verhandelen en heeft de vergunning ingetrokken. De directie van Esro Vlees stelt dat dit "onvermijdelijk" heeft geleid tot het faillissement.

4 uur geleden
Bloomberg: geen akkoord Spirit Airlines en Amerikaanse regering

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De gesprekken tussen de Amerikaanse regering en luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines zijn beëindigd zonder een akkoord om de in moeilijkheden verkerende luchtvaartmaatschappij te redden. Dat melden bronnen die op de hoogte zijn van de gesprekken aan persbureau Bloomberg.

6 uur geleden
Nederlander voorzichtig met boeken zomervakantie, maar gaat wel

DEN HAAG (ANP) - Nederlanders blijven voorzichtig met het boeken van hun zomervakantie. Reisbranchevereniging ANVR ziet dat mensen wel op vakantie willen, maar door wat onrust rondom vliegen meer voor zekerheid gaan.

6 uur geleden
Wall Street sluit gemengd na vredesvoorstel Iran en reactie Trump

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met een gemengd beeld gesloten. Beleggers hielden onder meer de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten in de gaten en hoopten op een akkoord om het conflict te beëindigen. De olieprijzen gingen verder omlaag.

15 uur geleden
WSJ: luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt sluiting voor

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt zich voor om de activiteiten te staken. Dat melden ingewijden aan The Wall Street Journal.

16 uur geleden