Bezoeker valt de Mona Lisa aan met een taart
PARIJS (ANP) - Een bezoeker heeft zondag het wereldberoemde schilderij de Mona Lisa in het Louvre in Parijs met taart aangevallen, meldt de Spaanse krant El País. Omdat het kunstwerk van Leonardo Da Vinci voorzien is van een glazen vitrine, bleef het onbeschadigd.
De man zou hebben geprobeerd de vitrine kapot te maken, maar dat lukte niet. Daarop gooide hij taart richting het doek en smeerde het gebak uit op het glazen paneel. Net voordat hij door bewakers werd overmeesterd strooide hij nog rozen uit. Wat het motief van de man is, die vermomd was als oude vrouw en in het museum rondreed in een rolstoel, is onduidelijk. Hij riep dingen over de bescherming van de aarde toen hij werd afgevoerd door museumwachters.
Het is niet de eerste keer dat de Mona Lisa werd aangevallen. In augustus 2009 gooide een toerist een kopje thee naar het doek, waardoor de vitrine werd verbrijzeld. In 1974, toen het te zien was in Tokio, viel een vrouw het aan met een roodgekleurde spray, maar het schilderij werd niet beschadigd. In 1956 waren er twee 'aanslagen'. Een man gooide zuur naar de Mona Lisa waardoor het onderste deel beschadigd raakte. Aan het eind van dat jaar gooide een Boliviaanse schilder een steen naar het doek en richtte lichte schade aan.
Meer uit Buitenland
SYDNEY (ANP) - Australië heeft het eerste geval van H5N1-vogelgriep op het vasteland bevestigd, in een afgelegen gebied in het zuidwesten van het land. Dit maakte minister van Landbouw Julie Collins zaterdag bekend.
1 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky geeft Belarus, een bondgenoot van Rusland, een week de tijd om zijn signaalversterkers in de buurt van de Oekraïense grens weg te halen. Volgens Zelensky gebruikt het buurland die apparatuur om Rusland te helpen bij het uitvoeren van aanvallen op doelwitten in zijn land. "Als ze de apparatuur niet weghalen, dan doen we het zelf."
4 uur geledenBEDFORD (ANP) - Het dodelijke slachtoffer bij het treinongeluk bij het Britse Bedford op vrijdag blijkt de machinist te zijn van een van de twee treinen die op elkaar botsten. Dat heeft de Britse vakbond voor de transportsector, RMT, bevestigd tegen de Britse zender Sky News.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op een luchtmachtbasis in de staat Maryland een speciaal voor hem gemodificeerde Boeing 747 bekeken. Het toestel, een geschenk van Qatar, zal deel uitmaken van de presidentiële vloot Air Force One.
4 uur geledenBEDFORD (ANP) - Bij een treinongeluk bij het Britse Bedford is één dode gevallen. Dat meldt de verkeerspolitie in een statement. Twee treinen botsten vrijdag op elkaar ten noorden van Londen. Meerdere andere mensen raakten gewond.
7 uur geledenBEDFORD (ANP) - Nabij het Britse Bedford, ten noorden van Londen, zijn twee treinen op elkaar gebotst. Dat meldt onder meer de Britse transportpolitie. Volgens de eerste berichten zouden enkele inzittenden ernstige verwondingen hebben opgelopen, schrijft The Telegraph op basis van een getuige.
9 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse president Karol Nawrocki ontneemt zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky de Orde van de Witte Adelaar, de hoogste civiele onderscheiding in Polen. Nawrocki had eerder al die intentie aangekondigd, nadat Polen en Oekraïne verzeild waren geraakt in een diplomatieke rel over een in Polen omstreden Oekraïense legereenheid.
10 uur geleden