Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bezoeker eet de tot kunst verheven banaan

Bezoeker eet de tot kunst verheven banaan

MIAMI (ANP) - De banaan die als kunst met ducttape aan een muur was geplakt, is zaterdag opgegeten door een bezoeker van de beurs in Miami. Het werk 'Comedian' van Maurizio Cattelan werd onlangs meermaals verkocht voor 120.000 dollar.

De man die provocerend de overrijpe banaan van de muur haalde, hem pelde en opat, is beeldend kunstenaar David Datuna. Andere bezoekers keken vol verbazing toe hoe de banaan in zijn mond verdween. Vervolgens werd hij toegesproken door het personeel van de beurs.

Datuna noemt zijn eigen actie op Instagram 'Hungry Artist'. "Ik hou van de kunstwerken van Maurizio Cattelan en ik ben echt dol op deze installatie. Het is erg lekker", schrijft hij. Tegen website TMZ laat hij weten dat hij na het incident door de beveiliging is meegenomen naar een kamer, waar hij zijn gegevens moest achterlaten bij de politie. Daarna mocht hij gaan.

Of zijn actie onbestraft blijft, is niet duidelijk. Kopers van het kunstwerk, hebben er in ieder geval geen last van. Die kochten namelijk niet de in Miami tentoongestelde vrucht, maar het concept achter het kunstwerk en krijgen een certificaat van echtheid. Op de beurs zelf is inmiddels een nieuwe banaan op de muur geplakt.

Meer uit Buitenland

Natuurbrand België breidt niet verder uit naar Duitsland

LUIK (ANP) - De grote natuurbrand die woedt in het oosten van België, breidt zich niet verder uit richting Duitsland. Dat meldt omroep WDR. De brand naderde zondagavond opnieuw de grensstad Monschau, waarbij tientallen mensen ook geëvacueerd moesten worden.

1 uur geleden
Politico: Britse premier appte met imitator stafchef Witte Huis

LONDEN (ANP) - De Britse premier Andy Burnham heeft berichten uitgewisseld met iemand die zich voordeed als de stafchef van het Witte Huis, Susie Wiles. Dat melden functionarissen aan nieuwssite Politico. Binnen de Britse regering zou zijn gevreesd dat de telefoon van de stafchef opnieuw was gehackt.

1 uur geleden
Zes doden bij Oekraïense raketaanval in Rusland

BELGOROD (ANP/AFP) - Zes mensen zijn omgekomen door een Oekraïense raketaanval op de Russische grensregio Belgorod. Dat meldt waarnemend gouverneur Aleksandr Sjoevajev maandag op de Russische berichtendienst MAX. Volgens Sjoevajev raakten ook vier mensen gewond, onder wie een 14-jarig kind.

2 uur geleden
EU-buitenlandchef wil sanctielijst Rusland flink uitbreiden

BRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas wil dit najaar de sancties tegen Rusland fors uitbreiden. Ze zegt tegen de Duitse krant Die Welt met de omvangrijkste uitbreiding van de sanctielijst sinds het begin van de oorlog in Oekraïne te komen.

3 uur geleden
Vietnam wil scheve verhouding jongens en meisjes aanpakken

HANOI (ANP/RTR) - Vietnam wil het grote verschil tussen het aantal geboren jongens en meisjes terugdringen. In 2035 moeten er ongeveer 106 jongens per 100 meisjes worden geboren, wat geldt als de natuurlijke verhouding. Vorig jaar waren dat nog 110 jongens.

4 uur geleden
Actrice Hayden Panettiere (36) overleden

LOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse actrice Hayden Panettiere is op 36-jarige leeftijd overleden. Haar vertegenwoordiger heeft haar overlijden bevestigd aan ABC News. Over de doodsoorzaak is nog niets bekendgemaakt.

4 uur geleden
Zeker tien gewonden bij botsing boten voor Zuid-Franse kust

MANDELIEU-LA-NAPOULE (ANP) - Tien mensen zijn zondagavond gewond geraakt bij een botsing tussen twee boten voor de Zuid-Franse kust. Drie van hen raakten zwaargewond. Hulpdiensten zoeken naar iemand die mogelijk wordt vermist, melden lokale media, waaronder Nice-Matin.

4 uur geleden