Bezoek van Rutte trekt 1,1 miljoen kijkers naar Vandaag Inside
HILVERSUM (ANP) - Het bezoek van minister-president Mark Rutte maandagavond heeft de SBS-talkshow Vandaag Inside bijna 1,1 miljoen kijkers opgeleverd. Dat meldt Stichting KijkOnderzoek (SKO). Daarmee staat het programma op de derde plek van best bekeken programma's van maandag.
Het was de tweede keer dat Rutte aanschoof bij Vandaag Inside. In maart leverde zijn komst het programma met 1,5 miljoen kijkers een kijkcijferrecord op. Zijn tweede bezoek is dus door ongeveer 400.000 mensen minder bekeken. Op 5 april zou hij opnieuw te gast zijn, maar hij zegde dat een dag van tevoren af vanwege het debat over de uitslag van de Provinciale Statenverkiezingen. In de uitzending van maandag liet Rutte doorschemeren dat hij graag nog een keer aanschuift als gast. Een maandelijks optreden in het praatprogramma ziet hij echter niet zitten.
Na Vandaag Inside was Jinek de best bekeken talkshow van maandagavond. Eva Jinek wist 632.000 kijkers te boeien op RTL 4. Op1 trok 587.000 kijkers naar NPO 1.
Het best bekeken programma van de avond was traditiegetrouw het NOS Journaal van 20.00 uur. Daar stemden bijna 1,7 miljoen mensen op af. De NPO-show Droomhuis Gezocht staat op de tweede plek. Daar keken net geen 1,1 miljoen mensen naar.
Meer uit Binnenland
LEIDEN (ANP) - De opvarende van het cruiseschip Hondius die woensdagavond is overgebracht naar het Leids Universitair Medisch Centrum (LUMC) is geïnfecteerd met het hantavirus. "De patiënt is hiervan op de hoogte gesteld en heeft toestemming gegeven om deze informatie te delen", meldt het Leidse ziekenhuis.
12 minuten geledenGENÈVE (ANP) - Op het cruiseschip Hondius zijn voorzorgsmaatregelen getroffen om de kans op verspreiding van het hantavirus zo klein mogelijk te houden. Zo worden de kamers aan boord gedesinfecteerd, blijven opvarenden zoveel mogelijk in hun hut waar ze eten en water krijgen en er is gevraagd een mondmasker te dragen. Dat zei de Amerikaanse epidemioloog Maria Van Kerkhove tijdens een persconferentie van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO).
1 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De opvarende van het cruiseschip de m/v Hondius die donderdag is opgenomen in het Radboudumc, is positief getest op het hantavirus. Dat bevestigt het ziekenhuis in Nijmegen op basis van informatie van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). De patiënt ligt in isolatie.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De natuurbrand die op 29 april uitbrak op het Artillerie Schietkamp (ASK) in 't Harde is veroorzaakt door een oefening met springstoffen. Dat meldt de Koninklijke Marechaussee (KMAR) op basis van feitenonderzoek naar de brand. Er zijn geen aanwijzingen gevonden voor strafbare feiten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de zaak rond de doodgestoken 16-jarige Giannini uit Delft zal een reconstructie worden gehouden, om zo nauwkeurig mogelijk te onderzoeken wat er zich op 22 januari op de plaats van het misdrijf in Den Hoorn heeft afgespeeld. Dat bleek donderdag op een voorbereidende zitting in de zaak tegen de 18-jarige jongen die wordt verdacht van de dodelijke steekpartij.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De rechtbank in Den Bosch heeft Peter Gillis, bekend van de tv-serie Massa is Kassa, een gevangenisstraf opgelegd van anderhalf jaar, waarvan zes maanden voorwaardelijk. Ook moeten ondernemingen van Gillis boetes van in totaal ruim 1,3 miljoen euro betalen. De vastgoedondernemer en realityster heeft volgens de rechters over de jaren 2020 en 2021 te laat aangifte van vennootschapsbelasting ingediend voor onder meer de Oostappen Groep.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Aan boord van de KLM-vlucht waar de Nederlandse vrouw die aan het hantavirus is overleden kort aan boord is geweest, zaten 388 mensen. Dat meldt een woordvoerster van de luchtvaartmaatschappij. De vlucht vertrok op 25 april uit de Zuid-Afrikaanse stad Johannesburg naar Amsterdam.
3 uur geleden