Bezoek koning aan Indonesië gaat vooralsnog gewoon door
DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken in Den Haag bekijkt van dag tot dag of het staatsbezoek van koning Willem-Alexander aan Indonesië volgende maand door kan gaan. Dat meldt de Rijksvoorlichtingsdienst (RVD). Punt van zorg is vooral het coronavirus dat zich in snel tempo over de wereld verspreidt. De dienst gaat er voorlopig gewoon vanuit dat het bezoek van 10 tot en met 13 maart doorgaat.
Dat geldt ook voor de handelsmissie, onder leiding van minister Sigrid Kaag (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking) die gelijktijdig staat gepland. Ook andere ministers hebben de reis naar Indonesië in hun agenda staan.
Indonesië heeft nog geen besmettingen met het coronavirus gemeld en is daarmee een uitzondering in Zuidoost-Azië. Maleisië en Singapore bijvoorbeeld hebben samen tientallen besmette patiënten gemeld. Viroloog Ann Vossen van het Leidse ziekenhuis LUMC zette donderdagavond in een tv-programma over het coronavirus op NPO 1 vraagtekens bij de schone lei van Indonesië. Volgens haar is dat eerder een kwestie van gebrekkig detecteren dan dat er werkelijk geen besmettingsgevallen zijn.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse opvarenden van het cruiseschip Hondius gaan nadat zij gerepatrieerd zijn zes weken in thuisquarantaine. Dat meldt minister Sophie Hermans (Volksgezondheid, VVD) in een brief aan de Tweede Kamer. Onder de circa 150 bemanningsleden en passagiers van het schip, dat nu op weg is naar de Canarische Eilanden, zijn op dit moment geen mensen met symptomen van het hantavirus. Dat virus heeft al aan drie opvarenden het leven gekost.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bij het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS) zijn ongeveer 26.000 klachten binnengekomen over de centraal schriftelijke eindexamens die vrijdag zijn begonnen. Dat is meer dan de 21.000 die het LAKS vorig jaar ontving op de eerste examendag. In 2024 waren het nog 35.000 klachten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Als laatste provincie is ook in Zuid-Holland voor het eerst een wolf gezien. Drie weken geleden zag iemand het dier lopen in Barendrecht, een gemeente ten zuiden van Rotterdam. Op basis van filmbeelden daarvan bevestigen experts van de Zoogdiervereniging dat het gaat om een wolf.
5 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Peter Gillis gaat in hoger beroep tegen de gevangenisstraf en de boete die hij donderdag kreeg opgelegd wegens belastingontduiking. Dat laat zijn advocaat vrijdag aan het ANP weten. De rechtbank in Den Bosch veroordeelde de realityster, bekend van de tv-serie Massa is Kassa, tot een celstraf van anderhalf jaar, waarvan zes maanden voorwaardelijk. Ook moeten de ondernemingen van Gillis boetes van in totaal ruim 1,3 miljoen euro betalen.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink wil de regels voor grenscontroles versoepelen. De Koninklijke Marechaussee gaat na september niet meer aan de grens controleren als het aan de CDA-minister ligt, maar gaat gebruikmaken van mobiele controles.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De situatie rond de uitbraak van het hantavirus op een Nederlands cruiseschip is "totaal niet te vergelijken" met hoe de coronapandemie zes jaar geleden begon. Dat heeft minister-president Rob Jetten (D66) benadrukt tijdens zijn persconferentie na de wekelijkse ministerraad. Het gaat ditmaal om een bekend virus, "waarvan we weten hoe we het moeten beheersen", zei de premier.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er gaat een Nederlands vliegtuig naar Tenerife om de Nederlandse passagiers van cruiseschip m/v Hondius op te halen. Dat heeft buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) na afloop van de ministerraad gemeld. Het is nog niet bekend wanneer en waar deze mensen dan terugkeren in Nederland. De Nederlanders aan boord zijn hierover geïnformeerd.
8 uur geleden