Bezoek Grapperhaus en Halsema geeft redactie RTL Boulevard kracht
AMSTERDAM (ANP) - Demissionair minister van Justitie Ferd Grapperhaus en de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema hebben woensdagavond een bezoek gebracht aan de studio van RTL Boulevard. In de studio aan het Leidseplein kregen ze te horen dat het team na de aanslag op Peter R. de Vries "leeft tussen hoop en vrees", zei programmadirecteur Peter van der Vorst van RTL Nederland na afloop. Van der Vorst vindt dat de steunbetuiging van de minister en burgemeester "enorm veel kracht geeft".
De misdaadjournalist werd dinsdagavond vlak na afloop van de uitzending van RTL Boulevard neergeschoten in de nabijgelegen Lange Leidsedwarsstraat. Zijn zwaar aangeslagen collega's wijdden woensdag daarom de gehele uitzending aan de gebeurtenissen.
Grapperhaus en Halsema bleven ruim een uur in de studio om met de programmamakers te praten. "De gebeurtenissen hebben een enorme impact op de redactie", zei Grapperhaus na afloop. De minister benadrukte na zijn bezoek dat het politieonderzoek nog loopt en hij waarschuwde buitenlandse media niet te snel conclusies te trekken. Ook complimenteerde hij de politie, die dinsdagavond al arrestaties kon verrichten.
Halsema vatte de stemming in de studio samen met de woorden verdriet en angstig, omdat de collega's van Peter R. de Vries "niet zeker weten hoe het met hem gaat". Over het politie-onderzoek deed de burgemeester geen uitspraken. Wel prees ze "het ongelooflijk goede recherchewerk". Halsema merkt in deze zaak dat de politie "een ongelooflijk sterke relatie heeft met Peter R. de Vries".
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - In Den Haag vieren ADO-fans dat hun club vrijdagavond kampioen is geworden in de eerste divisie. Er wordt vuurwerk afgestoken en automobilisten en scooterrijders claxonneren. Bij het stadion van ADO Den Haag zijn tientallen mensen samengekomen, ziet een ANP-verslaggever. Daar is vuurwerk te horen en groene rook te zien.
8 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Frank van Leeuwen heeft het 27e seizoen van De Slimste Mens gewonnen. De presentator van Goedemorgen Nederland versloeg in de finale van de kennisquiz van KRO-NCRV actrice Delilah Warcup-Van Eyck en theatermaker Bibi Roos.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De eerste NS-conducteurs krijgen eind deze maand een bodycam uitgereikt. Het kan nog tot eind dit jaar duren voordat alle treinbeambten er een kunnen dragen tijdens hun werk. Dat meldt staatssecretaris Annet Bertram (Openbaar Vervoer, CDA) aan de Tweede Kamer.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Strafrechtadvocaten (NVSA) roept staatssecretaris van Justitie en Veiligheid Claudia van Bruggen op de strenge communicatiemaatregelen op de zwaarst bewaakte afdelingen van gevangenissen te schrappen. In november werd het toezicht in zwaarbeveiligde inrichtingen zoals de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught aangescherpt als gevolg van een nieuwe gevangeniswet.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Politici en inwoners van het Groene Hart hebben zich op het provinciehuis in Den Haag urenlang uitgesproken tegen de komst van windturbines in het open polderlandschap. Vele tientallen insprekers vertelden Provinciale Staten hoe ze denken over de plannen van de provincie Zuid-Holland. De boodschap was veelal hetzelfde: zet geen windturbines in het Groene Hart.
9 uur geledenVALBURG (ANP) - De politie heeft de demonstranten die bij Valburg op de Betuwelijn zaten van het spoor gehaald. De activisten van Geef Tegengas zijn door de politie afgevoerd naar een arrestantencomplex. Volgens een woordvoerder zijn er tientallen aanhoudingen verricht.
10 uur geledenROERMOND (ANP) - Kamil E., die een celstraf uitzit voor betrokkenheid bij de moord op Peter R. de Vries, is gewond geraakt bij een steekpartij in de gevangenis van Roermond. Dat bevestigt zijn advocaat Ayse Çimen, na berichtgeving door het AD.
12 uur geleden