Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bezoek aan Nederlandse films in 2024 met 20 procent gestegen

Bezoek aan Nederlandse films in 2024 met 20 procent gestegen

AMSTERDAM (ANP) - Hoewel het totale aantal bioscoopbezoekers vorig jaar met 7 procent afnam ten opzichte van 2023, steeg het aantal bezoekers van Nederlandse films met 20 procent. In totaal werden vorig jaar ruim 29,3 miljoen bioscoopkaartjes verkocht. De Nederlandse Vereniging van Bioscopen en Filmtheaters (NVBF) presenteerde deze cijfers dinsdag.

Nederlandse films trokken vorig jaar bijna 840.000 bezoekers meer dan het jaar ervoor, wat neerkomt op ruim 5,1 miljoen bezoekers. Het was daarmee voor het eerst in negen jaar dat er zoveel mensen naar een Nederlandse film gingen. "Het eerste halfjaar was echt een 'bumpy road', want in 2023 was er een grote staking in Amerika en daardoor werden veel Hollywoodfilms vertraagd. Dat had toch wel enorme effecten op het bioscoopbezoek in Nederland, want Amerikaanse films zijn gewoon een heel belangrijk onderdeel daarvan. Maar de Nederlandse films waren wel echt heel belangrijk om die 'bumpy road' positief af te vlakken", zegt NVBF-voorzitter Boris van der Ham.

De best bezochte bioscooptitel was afgelopen jaar de animatiefilm Inside Out 2 met bijna 1,4 miljoen bezoekers. Ook de animatiefilm Despicable Me 4 trok een miljoenenpubliek. Loverboy: Emoties Uit was met bijna 377.000 bezoekers de best bezochte film van eigen bodem, gevolgd door Bon Bini: Bangkok Nights met bijna 322.000 verkochte kaartjes. Op de derde plaats volgt Verliefd op Bali met bijna 273.000 bezoekers.

De NVBF-voorzitter pleit ervoor om meer te blijven investeren in de Nederlandse filmtheaters en bioscoopsector. "We blijven onverstoord investeren in aantrekkelijke zalen en concepten. We leunen niet achterover", meent Van der Ham. "En zorg ervoor dat de Nederlandse film sterk blijft en nog sterker wordt. Zelfs films met een zwaar onderwerp als dementie, zoals De Terugreis, blijken het dan hartstikke goed te doen. Dat is alleen maar een mooie oproep voor het komend jaar en de jaren hierna dat de Nederlandse film ook echt in de lift moet blijven zitten om ervoor te zorgen dat we als bioscoopsector minder kwetsbaar zijn voor de grillen uit Hollywood."

Meer uit Binnenland

Klöpping: Amsterdam stelt dat beloftes juridisch niks waard zijn

AMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam stelt bij de rechter dat "beloftes aan bewoners juridisch niets waard zijn". Dat concludeert Alexander Klöpping via LinkedIn op basis van een schriftelijk verweer van de gemeente in een zaak over massatoerisme. Het Parool berichtte eerder al over het verweer. Vorig jaar stapte Stichting Amsterdam Heeft Een Keuze, met steun van Klöpping, naar de rechter omdat er ondanks een verordening te veel toeristen overnachten in de hoofdstad.

4 uur geleden
Premier Sint Maarten feliciteert kabinet van ambtsgenoot Jetten

PHILIPSBURG (ANP) - Luc Mercelina, minister-president van Sint Maarten, heeft de regering van Nederland gefeliciteerd met de succesvolle totstandkoming van een nieuwe regering onder leiding van minister-president Rob Jetten. Mercelina zegt uit te kijken naar samenwerking met de regering van minister-president Jetten in een geest van wederzijds respect en gedeelde verantwoordelijkheid.

5 uur geleden
NOS te spreken over kijkcijfers Winterspelen

HILVERSUM (ANP) - De Nederlandse tv-kijker heeft de uitzendingen rond de Olympische Winterspelen van Milaan-Cortina 2026 goed weten te vinden. Dat meldt de NOS, waar het mondiale sportevenement de afgelopen weken te volgen was.

5 uur geleden
Oud-advocaat Weski vraagt opnieuw extra onderzoek naar detentie

ROTTERDAM (ANP) - Ex-advocaat Inez Weski en haar advocaten hebben maandag in een extra ingelaste zitting in haar strafzaak opnieuw gevraagd om extra onderzoek naar de detentieomstandigheden van Weski na haar arrestatie. Weski (71) wordt verdacht van deelname aan de criminele organisatie van haar voormalige cliënt Ridouan Taghi.

6 uur geleden
OM mag Rico de Chileen vervolgen voor voorbereiden liquidaties

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie mag Richard R., alias Rico de Chileen, vervolgen voor het voorbereiden van liquidaties. Dat is de uitkomst van een procedure in het geboorteland van R., Chili. Zijn advocaat bevestigt maandag berichtgeving hierover van De Telegraaf.

7 uur geleden
Jaarlijkse paddentrek van start, vrijwilligers blijven nodig

DEN HAAG (ANP) - De jaarlijkse paddentrek gaat van start. Dat schrijft RAVON (Reptielen Amfibieën Vissen Onderzoek Nederland) op zijn website. In heel Nederland trekken de komende tijd amfibieën naar het water om zich voort te planten.

9 uur geleden
Celstraf voor oproepen tot grenscontroles door burgers

ASSEN (ANP) - De politierechter in Assen heeft activist Jan H. (54) een celstraf van zes weken opgelegd, waarvan een maand voorwaardelijk, voor het oproepen tot grenscontroles door burgers. Deze controles hebben daarna ook daadwerkelijk plaatsgevonden. "Ik vind dat u hier over de grens bent gegaan", zei de rechter.

11 uur geleden