Bezetting opvangplekken Oekraïners redelijk stabiel
DEN HAAG (ANP) - Het aantal beschikbare opvangplekken voor Oekraïense vluchtelingen is ten opzichte van donderdag redelijk gelijk gebleven. In totaal zijn er nu 51.469 bedden beschikbaar, 5382 daarvan zijn nog vrij.
Het aantal opvangplekken is het hoogst sinds gemeenten die beschikbaar stelden. Het kabinet streeft ernaar in de loop van de zomer 75.000 opvangplekken te realiseren. De bezettingsgraad is in vergelijking met donderdag gelijk: negen op de tien bedden zijn in gebruik.
In totaal hebben zich sinds het begin van de telling 66.870 Oekraïners bij Nederlandse gemeenten gemeld. Volgens de laatste cijfers hebben 46.087 van hen een slaapplaats bij de gemeentelijke opvangplekken. Ruim 20.000 Oekraïners hebben opvang elders, bijvoorbeeld bij gastgezinnen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Ook dit jaar zijn enkele gemeenten gestopt met het heffen van hondenbelasting. In 2026 betalen hondeneigenaren in 101 gemeenten een tarief, vorig jaar waren dat er nog 111. In negentien gemeenten kost een hond eigenaren meer dan 100 euro. Dat blijkt uit een telling van ANP.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft een Amber Alert uitgegeven voor een vermist kind. Het gaat om de 10-jarige Wendy uit Rotterdam.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In een opslagloods aan de Van Ostadestraat in de Schilderswijk in Den Haag is in de nacht van zaterdag op zondag een grote brand geweest. In de omgeving heeft de brandweer een tiental woningen ontruimd, laat een woordvoerder weten.
6 uur geledenLEIDERDORP (ANP) - In een woning aan de Bolderikkamp in Leiderdorp is zaterdagavond een vrouw om het leven gekomen na een geweldsincident. De politie heeft een man aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij haar dood.
8 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het duurt waarschijnlijk nog tot zaterdagavond voordat de problemen met het treinverkeer in het noorden van het land zijn verholpen. Het winterse weer veroorzaakt wisselstoringen en andere overlast.
16 uur geledenUTRECHT (ANP) - ProRail bereidt zich voor op herstelwerkzaamheden aan het spoor na een week vol problemen door het winterse weer. Een terugkeer naar de standaard dienstregeling is volgens de spoorbeheerder "complex" en een datum voor een volledige terugkeer naar normaal is "onzeker".
17 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De treinproblemen in het noorden van het land duren voort, is te zien op de website van de NS. In Groningen rijden op meerdere trajecten tot zeker 15.15 uur geen of veel minder treinen.
20 uur geleden