Bezet gebouw Universiteit Utrecht ontruimd door politie
UTRECHT (ANP) - Het pand van de Universiteit Utrecht dat sinds vrijdagmiddag werd bezet door pro-Palestijnse activisten, wordt door de politie ontruimd. Zo'n twintig actievoerders zijn uit het pand gehaald en in een stadsbus gezet, ziet een verslaggever van het ANP. Een andere groep demonstranten kijkt van een afstandje toe en roept 'Politie, schande, bloed aan je handen'.
De activisten eisen dat de universiteit alle banden met instituten in Israël verbreekt. Margot van der Starre, vicevoorzitter van het bestuur van de universiteit, heeft vrijdagmiddag met de demonstranten gesproken. "Daarbij heeft ook zij weer benadrukt dat vreedzaam demonstreren altijd mogelijk is, maar dat het bezetten van een pand van de UU - inclusief barricades en demonstranten die onherkenbaar zijn door gezichtsbedekking - daar niet onder valt", aldus de universiteit.
Zelf spreken de activisten van een "teleurstellend gesprek" waarna zij hebben besloten het pand niet vrijwillig om sluitingstijd te verlaten. "Ga de straat op en laat je stem horen. De universiteit mag niet weer zinloos geweld plegen tegen haar eigen studenten!" stellen zij in een statement op Instagram.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Een onbekend schilderij van Carel Willink, Portret van Rik, is het topstuk van de nieuwe tentoonstelling 'Queer Amsterdam, de roze stad'. Het werk is dinsdag uitgepakt en opgehangen in de tentoonstellingsruimte in De Nieuwe Kerk in Amsterdam.
18 minuten geledenVALGA/VALKA (ANP) - Het Nederlands-Duitse hoofdkwartier dat de verdediging van Estland en Letland gaat leiden, heeft het bevel officieel overgenomen. In een Ests-Lets grensplaatsje op hooguit 100 kilometer van Rusland is het commando aan het zogeheten 1GNC overgedragen. Nederland zal het Estse en Letse grondgebied beschermen alsof het om eigen grondgebied gaat, verzekerde minister Dilan Yeşilgöz bij de overdracht.
25 minuten geledenTER APEL (ANP) - Het Rode Kruis vindt het "heel fijn" dat de gemeente Pekela de komende drie maanden nachtopvang verzorgt voor mensen voor wie geen plek is in het aanmeldcentrum in Ter Apel. Het scheelt "constante op- en afbouw" voor de hulporganisatie. Tot nu toe werden nachtopvanglocaties telkens voor slechts enkele dagen ingericht.
28 minuten geledenGENEMUIDEN (ANP) - Bij het vrijkomen van een gevaarlijke stof bij een bedrijf in het Overijsselse Genemuiden zijn veertien gewonden gevallen. Dat meldt de veiligheidsregio. Het gaat om dertien medewerkers en een brandweerman die ter plaatse gezondheidsklachten kreeg. De woordvoerster van de veiligheidsregio dacht in eerste instantie dat er elf gewonden waren, maar dat aantal ligt toch hoger.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft dinsdagochtend dertien mensen aangehouden bij ongeregeldheden in Den Haag. In de Schilderswijk werd de overwinning van Marokko op Nederland gevierd en gingen honderden mensen de straat op. Na enige tijd sloeg de sfeer om.
1 uur geledenLISSERBROEK (ANP) - De politie heeft na bijna 24 jaar een man aangehouden in een verkrachtingszaak. Hij wordt ervan verdacht in 2002 een toen 16-jarig meisje te hebben verkracht in Lisserbroek. De verdachte is een 64-jarige man uit de gemeente Haarlemmermeer, meldt de politie.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag excuses aangeboden voor de lange duur van het onderzoek naar de dodelijke aanrijding van Tamar (14) uit Marken op 25 juli 2020. "Het tijdverloop is niet goed te praten en heeft te lang geduurd", zei de officier van justitie bij aanvang van de drukbezochte strafzaak in de rechtbank op Schiphol. De excuses waren gericht aan verdachte Jamal T. (33) en de nabestaanden.
2 uur geleden