Beyond Meat heeft last van gesloten restaurants
LOS ANGELES (ANP) - Producent van plantaardige vleesvervangers Beyond Meat heeft zijn omzet minder hard zien groeien dan analisten hadden verwacht. Het bedrijf verkocht weliswaar voor ruim een tiende meer, maar had wel last van het feit dat restaurants, stadions en universiteitscampussen nog altijd dicht of slechts beperkt geopend zijn. Beyond Meat verdient normaal gesproken veel geld door verkopen op dat soort locaties.
Waar concurrenten van Beyond Meat volop profiteerden van de toegenomen verkopen in supermarkten tijdens de coronacrisis, ging dat voor het bedrijf uit Los Angeles minder op. Beyond Meat verkoopt zijn vleesvervangers wel in supermarkten en heeft ook meer producten geïntroduceerd in het supermarktschap, maar leunt sterker dan de rest van de branche op horeca- en cateringklanten.
De omzet kwam uit op 108,2 miljoen dollar. Die stijging kwam onder meer door het feit dat Beyond Meat meer vleesvervangers verkocht. Daar stond echter tegenover dat dit gemiddeld voor lagere prijzen gebeurde omdat de onderneming kortingsacties had en meer voordeelverpakkingen verkocht. Met die prijsverlaging wil Beyond Meat beter kunnen concurreren met echt vlees. Ook reageerde het op lagere prijzen van rivaal Impossible Foods. Beyond Meat leed een nettoverlies van 27,3 miljoen dollar.
Voor de komende tijd wil Beyond Meat een nieuwe burger op de markt brengen en in meer Europese winkels verkocht worden. Ook gaat het bedrijf een eigen fabriek in China openen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group is vrijdag flink hoger gesloten in de AEX-index op het Damrak. Het muziekconcern, dat artiesten als Harry Styles en Billie Eilish vertegenwoordigt, heeft in het afgelopen kwartaal een hogere omzet behaald. Een grote opsteker was dat de inkomsten uit streamingabonnementen harder waren gestegen. UMG won bijna 8 procent.
8 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV en CNV zijn zeer teleurgesteld over het eindbod dat werkgevers in het streekvervoer vrijdag hebben neergelegd. De bonden gaan het eindbod voorleggen aan hun leden, maar verwachten niet dat die akkoord gaan. FNV noemt de gesprekken "zonde van de tijd". Beide vakbonden verwachten dat er opnieuw stakingen in het streekvervoer zullen volgen. Die waren opgeschort, omdat er weer onderhandeld werd over een nieuwe cao.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Een Franse toezichthouder roept 7 miljoen condooms in de Europese Unie terug, omdat het gevaar bestaat dat ze kunnen scheuren. De ingreep volgt op een terugroepactie van enkele honderdduizenden condooms afgelopen zomer. De Franse autoriteiten hebben nu de Maleisische fabrikant van de defecte voorbehoedsmiddelen achterhaald en alarm geslagen over een grotere hoeveelheid condooms.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Intel en Amazon gingen vrijdag hard onderuit op de beurzen in New York na tegenvallende kwartaalberichten. Chipproducent Intel, een belangrijke klant van de chipmachines van ASML, raakte ruim een kwart aan beurswaarde kwijt. Het bedrijf kampt met een vertraging in de markt voor pc's en gaf een zwakke verwachting af voor het huidige kwartaal. Intel waarschuwde ook dat het dit jaar meer geld zal uitgeven dan er binnenkomt.
3 uur geledenESSEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Duitse chemieconcern Evonik Industries heeft een nieuw overnamebod van zijn grotere Duitse branchegenoot verworpen. BASF bood 11,2 miljard euro voor Evonik. Evonik zegt zich te willen richten op zijn strategie als zelfstandig bedrijf.
4 uur geledenABU DHABI (ANP) - Binance heeft al meer dan 6,3 miljard dollar aan bedrijfsmiddelen apart gezet om de gevolgen op te vangen van de aanval waar de grootste cryptobeurs ter wereld door is getroffen. Van het bedrag wordt 5 miljard dollar aangehouden in precies de digitale munten die zijn getroffen, meldt het bedrijf.
4 uur geledenHOUSTON (ANP) - De grote Amerikaanse olie- en gasbedrijven ExxonMobil en Chevron hebben in het afgelopen kwartaal de winsten sterk zien stijgen door de hoge energieprijzen vanwege de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. Bij ExxonMobil, de grootste oliemaatschappij van de Verenigde Staten, verdubbelde de winst op jaarbasis ruimschoots naar 15,4 miljard dollar, omgerekend 13,8 miljard euro.
5 uur geleden