
Bewoonster komt om bij gasexplosie in appartement in Groningen
GRONINGEN (ANP) - Bij de gasexplosie in een appartement aan de Nijensteinheerd in de stad Groningen, is de bewoonster van het pand om het leven gekomen. Dat maakte de politie dinsdagavond bekend. Verder details over de identiteit van de vrouw zijn nog niet naar buiten gebracht.
Wegens de explosie rukte de brandweer dinsdagmiddag met meerdere voertuigen uit naar het appartementencomplex in de wijk Beijum, dat bestaat uit drie woonlagen. De politie ontving kort ervoor een melding dat iemand een gaskraan zou hebben opengezet in het appartement.
De gasexplosie vond plaats toen de hulpdiensten al aanwezig waren. Daarbij is volgens de brandweer de pui van de woning flink beschadigd. De constructie van de rest van het pand lijkt volgens de brandweer nog intact. Bij het arriveren van de brandweer was de politie al bezig met het ontruimen van omliggende woningen.
De meeste omwonenden konden dinsdagavond weer terugkeren naar hun eigen woningen, zegt een politiewoordvoerster. De bewoners van de twee woningen boven het ontplofte appartement kunnen nog niet terug. Hun woningen zijn momenteel onbewoonbaar door de schade. Voor deze bovenburen wordt tijdelijke opvang geregeld.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Een Europees onderzoek naar schending van het humanitair recht door Israël is "een welkome eerste stap" maar wel een die "verwoestend laat" komt, vindt Eve Geddie van Amnesty International. Zeventien EU-lidstaten steunden dinsdag het verzoek van minister Caspar Veldkamp (Buitenlandse Zaken) tot een dergelijk onderzoek. Daarop besloot EU-buitenlandchef Kaja Kallas het onderzoek uit te voeren.
34 minuten geledenFINSTERWOLDE (ANP) - De politie merkt dat burgers graag willen helpen zoeken naar de vermiste Jeffrey (10) en Emma (8). Dinsdagmiddag meldden tientallen mensen zich bij het buurthuis in Finsterwolde, van waaruit de zoektocht wordt gecoördineerd. Onder hen ook veel inwoners van de omliggende dorpen. "Dat waarderen we zeer."
2 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Israël meldt dat dinsdag 93 vrachtwagens van de Verenigde Naties zijn toegelaten tot de Gazastrook. De wagens vervoerden humanitaire hulp, waaronder meel voor bakkerijen, babyvoeding, medische apparatuur en medicijnen.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Er is voldoende steun voor het verzoek van minister Caspar Veldkamp (Buitenlandse Zaken) tot EU-onderzoek naar schending van het humanitair recht door Israël. EU-buitenlandchef Kaja Kallas heeft besloten het onderzoek uit te voeren.
4 uur geledenDELFZIJL (ANP) - "We hopen op een goede afloop, maar we bevinden ons tussen hoop en vrees", verwoordde burgemeester Ben Visser de gevoelens in Delfzijl over de vermissing van Jeffrey (10) en Emma (8). In navolging van de oproep van de familie van de kinderen bij het gemeentehuis vroeg ook hij te blijven zoeken naar de kinderen, die zaterdagmiddag werden meegenomen door hun vader.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De NAVO vraagt Nederland om minstens 16 tot 19 miljard euro extra in defensie te steken. Nederland komt dan uit op 3,5 procent van het bruto binnenlands product (bbp), schrijft defensieminister Ruben Brekelmans (VVD) aan de Tweede Kamer. De forse verhoging is volgens het bondgenootschap nodig om de verdediging van de alliantie op peil te houden. Het is nog wel aan het kabinet om erover te beslissen.
4 uur geledenLEER (ANP) - De Duitse politie vraagt mensen die in de buurt van de grens met Groningen wonen om ook uit te kijken naar de vermiste kinderen Jeffrey (10) en Emma (8). Mogelijk zijn ze door hun vader meegenomen richting Duitsland, meldt de politie van de plaatsen Leer en Emden dinsdag.
4 uur geleden