Bewoonster aangehouden van pand in Den Bosch met explosieve stof
DEN BOSCH (ANP) - De bewoonster van het pand in Den Bosch waar zondag een explosieve stof werd aangetroffen, is maandag aangehouden. Zij meldde zich in de loop van maandag bij het politiebureau en zit vast, laat de politie weten.
Zondag startte de politie aan het einde van de middag een onderzoek nadat ze informatie had gekregen over de mogelijke aanwezigheid van een explosieve stof bij een wooncomplex aan de Schutskampstraat. Bewoners van 27 woningen werden geëvacueerd, de naastgelegen moskee werd ontruimd en de omgeving afgezet.
De explosieve opruimingsdienst (EOD) vond de stof uiteindelijk in een garagebox. De EOD heeft de stof afgevoerd naar een andere locatie en daar vernietigd. De garagebox hoort bij een woning waarvan de bewoonster op dat moment niet aanwezig was. Zij is degene die zich maandag heeft gemeld bij de politie en is aangehouden.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De zes bestuurders die nog vastzaten na de blokkade van de A12 op zaterdag, zijn maandag vrijgelaten. Dat laat de politie weten.
5 uur geledenDOKKUM (ANP) - Ongeveer 21.000 mensen waren maandag bij het bezoek van de koninklijke familie aan Dokkum. "Het was overal druk, gezellig druk, maar nergens te druk", zegt burgemeester Johannes Kramer van de gemeente Noardeast-Fryslân, waar de Friese vestingstad onder valt.
5 uur geledenGOES (ANP) - Asielzoekers kunnen vanaf dinsdag worden opgevangen in de Zeelandhallen in Goes. Het gebouw is goedgekeurd voor gebruik, laat opvangorgaan COA maandag weten.
6 uur geledenBREDA (ANP) - De Havermarkt in het centrum van Breda is vol. Dat meldt de gemeente Breda. Voor het plein geldt het principe: één persoon in, één persoon uit. Aan de Haven, Sint Janstraat, op het Kasteelplein en op het Kerkplein is nog wel ruimte om Koningsdag te vieren.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het Stadhuisplein en Oudkerkhof in de binnenstad van Utrecht zijn vol, meldt de gemeente. Er mogen geen nieuwe mensen de pleinen op. Ook op de Neude en het Janskerkhof wordt het erg druk.
6 uur geledenDOKKUM (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft de viering van Koningsdag in de Friese stad Dokkum afgesloten. Aan het einde van het programma sprak hij van een "onvergetelijke dag" en bedankte hij alle betrokkenen.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de treinen is het maandagmiddag "druk maar beheersbaar", meldt een woordvoerder van de NS. Het wordt langzaamaan drukker in de hoofdstad en andere grote steden, vooral op de plekken waar grote evenementen zijn rond Koningsdag.
8 uur geleden