Bewoners zorgcentrum Zuidland kunnen niet terug na grote brand
ZUIDLAND (ANP) - De bewoners van een woonzorgcomplex in Zuidland (Zuid-Holland) die zaterdagmiddag werden geëvacueerd wegens een brand, kunnen nog niet naar huis. De brand was rond 20.00 uur onder controle, maar ze moeten de nacht elders doorbrengen, zegt een woordvoerster van de veiligheidsregio.
Het gaat in totaal om 28 bewoners die hun woning in het complex aan de Driesprong moesten verlaten wegens de brand. Voor achttien mensen die minder zelfredzaam zijn, wordt opvang geregeld. Het Rode Kruis heeft hierbij met drie busjes voor vervoer gezorgd naar de opvang, aldus een woordvoerster van de organisatie. De overige tien kunnen bij familie of vrienden terecht, aldus de woordvoerster. Hun woningen hebben brand-, water- en rookschade opgelopen, waardoor ze niet naar hun huis kunnen.
De brand was van de tweede verdieping overgeslagen naar het dak van het complex. Er zijn geen gewonden gevallen. Bij de brand kwam veel rook vrij. De oorzaak van de brand is nog niet bekend.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet maakt in eerste instantie 700 miljoen euro extra vrij voor Oekraïne. Dat is een reactie op de aangenomen motie van GroenLinks-PvdA om volgend jaar 2 miljard extra uit te trekken voor de regering in Kyiv. Begin volgend jaar bekijkt het kabinet waar de rest van het geld vandaan moet komen.
3 minuten geledenTER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum in Ter Apel verbleven het gehele weekeinde meer dan 2000 asielzoekers. Dat is boven de afgesproken grens, en daarom moet opvangorgaan COA weer dwangsommen betalen. De drukte op het terrein was zo'n twee weken onder de limiet gebleven.
39 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - In de eerste drie kwartalen van dit jaar zijn er 54.100 woningen bijgekomen. Als het laatste kwartaal hetzelfde verloopt als vorig jaar, komt het totaal dit jaar op 77.600 woningen. Dat is minder dan de 82.400 gerealiseerde woningen van vorig jaar, staat in een jaarlijks rapport van het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening.
1 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De politie Oost-Nederland gaat ongeveer driehonderd mensen benaderen die mogelijk zijn gedupeerd door beleggingsfraude. De politie wil ze informeren dat ze cryptogeld overmaken naar vermoedelijke oplichters, en adviseert ze daarmee te stoppen. Dat meldt de politie.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat maakt zich grote zorgen over de Nederlandse infrastructuur. Wegen, vaarwegen, bruggen en sluizen zijn toenemend beschadigd en versleten. De infrastructuur is "de ruggengraat van onze samenleving en economie", meent directeur Martin Wijnen, en om die veilig te houden is volgens hem meer geld nodig.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ziekenhuizen willen dat de politiek maatregelen neemt tegen privéklinieken. Een deel daarvan werkt "met een op productie en winst gericht verdienmodel, met behulp van een agressieve mediacampagne", stelt de Nederlandse Vereniging van Ziekenhuizen (NVZ).
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In twee jaar tijd zijn 15,4 miljoen mensen in Turkije en Syrië geholpen met het door Giro555 opgehaalde geld na de aardbevingen in februari 2023. Meer dan 50.000 mensen kwamen toen om het leven. In Nederland werd nadien ruim 128 miljoen euro opgehaald, wat inmiddels allemaal is uitgegeven, meldt Giro555.
8 uur geleden