Bewoners zorgcentrum Zuidland kunnen niet terug na grote brand
ZUIDLAND (ANP) - De bewoners van een woonzorgcomplex in Zuidland (Zuid-Holland) die zaterdagmiddag werden geëvacueerd wegens een brand, kunnen nog niet naar huis. De brand was rond 20.00 uur onder controle, maar ze moeten de nacht elders doorbrengen, zegt een woordvoerster van de veiligheidsregio.
Het gaat in totaal om 28 bewoners die hun woning in het complex aan de Driesprong moesten verlaten wegens de brand. Voor achttien mensen die minder zelfredzaam zijn, wordt opvang geregeld. Het Rode Kruis heeft hierbij met drie busjes voor vervoer gezorgd naar de opvang, aldus een woordvoerster van de organisatie. De overige tien kunnen bij familie of vrienden terecht, aldus de woordvoerster. Hun woningen hebben brand-, water- en rookschade opgelopen, waardoor ze niet naar hun huis kunnen.
De brand was van de tweede verdieping overgeslagen naar het dak van het complex. Er zijn geen gewonden gevallen. Bij de brand kwam veel rook vrij. De oorzaak van de brand is nog niet bekend.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Merel Westrik is de winnaar van het jubileumseizoen van Wie is de Mol?. Zij wist Nathan Rutjes te onthullen als de mol, de saboteur in het spel. De ontknoping vond zaterdagavond live plaats vanuit De Hallen in Amsterdam.
4 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De teller van de actie Serious Request van 3FM staat na twee dagen op 5.931.644 euro. Dat is zaterdag gemeld door de NPO. Nog nooit eerder was er na twee dagen al zoveel geld ingezameld bij de jaarlijkse actie van de zender. Het goede doel is dit jaar Spieren voor Spieren, een stichting die zich inzet voor kinderen met een spierziekte.
5 uur geledenLEIDEN (ANP) - Manosfeer is dit jaar het 'verschijnwoord' en graaiflatie het 'verdwijnwoord', volgens het Instituut voor de Nederlandse Taal (INT). Dat instituut volgt continu hoe het Nederlands zich ontwikkelt, welke woorden winnen aan populariteit en welke stilaan verdwijnen.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Blankenburgverbinding levert veel minder geld op dan verwacht. De tunnel die de A20 bij Vlaardingen verbindt met de A15 bij Rozenburg zou dit jaar naar schatting ongeveer 75 miljoen euro opleveren, maar dat bedrag is bijgesteld naar 25 miljoen. Dat bevestigt het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat na berichtgeving door RTL Nieuws.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vorig jaar liepen Nederlanders 5,6 miljoen sportblessures op, ongeveer 300.000 meer dan in het jaar daarvoor. Dat meldt VeiligheidNL, een kenniscentrum voor letselpreventie. Volgens het centrum is het 'blessurerisico' toch gedaald, omdat meer Nederlanders zijn gaan sporten.
16 uur geledenHOUTEN (ANP) - 2025 was een uitzonderlijk droog jaar. Tot dusver viel er 672 millimeter regen, terwijl er gemiddeld 869 millimeter valt over een heel jaar. "De laatste keer dat een jaar zo droog verliep was in 2018 en het is pas de derde keer deze eeuw dat gemiddeld over het land minder dan 700 millimeter viel", meldt Weeronline.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Haagse politiechef Karin Krukkert verwacht dat agenten van haar eenheid gewond zullen raken tijdens de komende jaarwisseling. Daarvoor waarschuwt ze op Omroep West. "Het is niet de vraag óf we gewonde collega's hebben aan het eind van de jaarwisseling. Maar, hoe treurig ook, dat het een gegeven is", aldus Krukkert.
17 uur geleden