Bewoners Tarwekamp hoeven geen gemeentelijke heffing te betalen
DEN HAAG (ANP) - Bewoners en ondernemers van een gedeeltelijk ingestort huizenblok aan de Tarwekamp in Den Haag hoeven dit jaar geen erfpacht, onroerendezaakbelasting, afvalstoffenheffing en rioolheffing te betalen. De gemeente heeft dat besloten naar aanleiding van de dodelijke explosies in december.
Eerder was al besloten dat ze geen erfpacht hoefden te betalen voor de tweede helft van vorig jaar. Ook kregen ze geen factuur voor de plaatselijke heffingen over december. Na de zomer besluit de gemeente of de gedupeerden volgend jaar ook niet hoeven te betalen.
In december stortte een huizenblok aan de Tarwekamp grotendeels in na een aanslag op een bruidswinkel. Zes mensen kwamen om het leven. Na een landelijke inzameling kregen iets meer dan veertig huishoudens een bedrag van elk 15.572 euro om hun leven weer op te bouwen. Als ze een uitkering krijgen, telt dat gedoneerde bedrag niet mee voor hun vermogen, besloot Den Haag eerder. De gedupeerden hoeven dus niet bang te zijn dat ze worden gekort op hun uitkering.
Deel overeind
Een deel van het blok staat nog overeind, maar de bewoners daarvan zijn nog niet teruggekeerd. Zes van de achttien huishoudens verblijven in een tijdelijke woning van een corporatie. Daar mogen ze tot half juni blijven. Omdat ze een koopwoning hadden, moeten ze zelf met hun verzekering een vast onderkomen vinden. In maart is wel een tandartspraktijk in het huizenblok heropend. De gemeente noemt dat hoopvol.
Over herbouw van het blok is nog niets besloten. Dat is aan de verzekeraars en de vereniging van eigenaren.
Na de explosie konden sommige spullen van bewoners uit het puin worden gehaald. De meeste bezittingen zijn inmiddels weer bij hen terug. Ze moesten worden gereinigd, omdat er mogelijk asbest op was gekomen.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De rechtbank in Utrecht heeft een moeder en een vriendin van haar veroordeeld tot celstraffen voor ernstige kindermishandeling in Utrecht. Moeder Karlijn van R. (37) kreeg de hoogste straf, namelijk veertien maanden waarvan vier voorwaardelijk. Haar vriendin Chantal S. (42) moet twaalf maanden de cel in, waarvan zes voorwaardelijk. Volgens de rechter is zij verminderd toerekeningsvatbaar. Beide vrouwen moeten de twee kinderen van destijds 6 en 9 jaar ook een schadevergoeding betalen.
7 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtbank heeft Oskar van der V. uit Zoetermeer veroordeeld tot zeven jaar cel en tbs met dwangverpleging voor ontucht met zeven jonge kinderen en het maken en bezitten van beeldmateriaal van seksueel kindermisbruik. De 58-jarige man werkte tussen 2019 en 2025 als conciërge op een basisschool in Zoetermeer. De rechtbank stelde vast dat hij achttien meisjes heimelijk filmde, in een enkel geval verspreidde hij de beelden ook. De straf is gelijk aan de eis van het OM. De man moet aan de ouders van zes van de slachtoffers van ontucht 2000 euro schadevergoeding per persoon betalen.
45 minuten geledenBOLOGNA (ANP) - De Nederlandse schrijfster Frida Vogels is overleden. Haar uitgeverij Van Oorschot meldt dinsdag dat Vogels maandag op 96-jarige leeftijd is overleden in Bologna, de Italiaanse stad waar ze sinds de jaren 50 woonde. Vogels is onder meer bekend van de boekenserie De harde kern.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het gerechtshof in Amsterdam heeft twee mannen in hoger beroep veroordeeld tot een levenslange gevangenisstraf voor hun betrokkenheid bij zeven gewelddadige overvallen in 2020 en 2021 in West-Friesland en Gelderland. Bij een overval in Berkhout viel een dodelijk slachtoffer, bij andere overvallen raakten twee mensen zwaargewond.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De man die op 16 augustus 2025 het Nationaal Monument op de Dam bekladde, is door de rechter schuldig bevonden aan het beschadigen van het monument, maar krijgt geen straf opgelegd. Hij heeft de kosten van 895 euro voor het verwijderen van de verf al betaald, blijkt uit de uitspraak van de rechter.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De stroomstoring waardoor het treinverkeer tussen Rotterdam en het zuiden ruim een week lang stillag, is verholpen. Rond 04.45 uur meldde NS dat de beperkingen voorbij waren. Volgens ProRail is de treindienst rond 05.00 uur weer volledig opgestart.
8 uur geledenANKARA (ANP) - Nederland zal bij de NAVO-top meer dan 3 miljard euro aan defensiecontracten en plannen daartoe aankondigen, meldt defensieminister Dilan Yeşilgöz (VVD). Zo trekt ze samen op met België om de luchtverdediging te versterken en met het Verenigd Koninkrijk voor de marine. Ook met Duitsland staan investeringsplannen op stapel, bevestigt het ministerie van Defensie na berichtgeving van persbureau Reuters.
17 uur geleden