Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bewoners mogen toch niet naar hun woonboten in Maastricht

Bewoners mogen toch niet naar hun woonboten in Maastricht

MAASTRICHT (ANP) - Anders dan vrijdag was beloofd mogen bewoners zaterdag niet hun spullen ophalen in hun woonboten aan de Stuwweg in Maastricht. Dat heeft alles te maken met de inzet van legerhelikopters bij het dichten van een doorgebroken dam in de waterloop waarlangs de woonboten voor anker liggen.

Vrijdag beloofden burgemeester Wim Hillenaar van Maastricht en Rijkswaterstaat de bewoners tijdens een bijeenkomst dat ze zaterdag even naar hun woonboot mochten. Dan zouden ze wat spullen kunnen ophalen, de planten water geven en de schade opnemen. Zaterdagochtend werd hen echter medegedeeld dat het niet doorgaat. Tot grote teleurstelling van de bewoners.

Medewerkers van aannemer Maurik houden de situatie rond de woonboten goed in de gaten, zei een woordvoerder van de Veiligheidsregio Zuid-Limburg. Door de aanleg van een nooddam kan het waterpeil zakken, waardoor de boten aan de grond kunnen lopen. Voorlopig is de nooddam die het vanuit de Maas binnenstromende water moet tegenhouden, nog niet klaar. De Chinook-helikopters vliegen een stuk stroomafwaarts heen en weer voor het dichten van de kapot geslagen dam.

Droppings stenen

"Zolang er gevlogen wordt, kunnen de bewoners zeker niet naar hun boot", zei een woordvoerder van de veiligheidsregio zaterdagmiddag. "De helikopters vliegen tot het donker wordt. Ze vliegen af en aan."

Een woordvoerder van Rijkswaterstaat zei dat rond 13.45 uur dertig netten met zware stenen gedropt zijn. In totaal moeten de helikopters zestig netten in de kapotte dam laten zakken.

Meer uit Binnenland

Doorbraak cold case: man (57) opgepakt voor verkrachting in 1994

SINT-MICHIELSGESTEL (ANP) - De politie heeft een 57-jarige man uit Helmond aangehouden die ervan wordt verdacht op de vroege avond van 30 mei 1994 een tienermeisje in de Brabantse gemeente Sint-Michielsgestel te hebben verkracht. Daarmee is er een doorbraak in een coldcaseonderzoek.

1 uur geleden
Stationsgebouw Vught verplaatst naar nieuwe plek

VUGHT (ANP) - Het stationsgebouw van Vught is verplaatst naar de nieuwe bestemming, 13,6 meter verder naar het oosten dan waar het gebouw en de kelder oorspronkelijk stonden. Het gebouw is over stalen sporen verschoven, om plaats te maken voor de perrons van het vernieuwde, deels verdiepte station. Dat moet in 2030 klaar zijn.

2 uur geleden
Bezoekster kerstshow Duiven overleden na roltrapincident

DUIVEN (ANP) - Een bezoekster van de kerstshow Santafia van de Intratuin in het Gelderse Duiven, die donderdagmiddag gewond raakte na een val bij de roltrap, is vrijdag overleden. Dat laat de politie weten. De politie gaat na onderzoek uit van een noodlottig ongeval.

2 uur geleden
Politiemedewerker Den Haag vast voor verkopen politie-informatie

DEN HAAG (ANP) - Een 36-jarige politiemedewerker in Den Haag is deze week aangehouden. De man wordt ervan verdacht ongeoorloofd het politiesysteem te hebben geraadpleegd. Hij zou de politie-informatie hebben verkocht aan anderen.

2 uur geleden
Provincies maken DNA-test minder leidend bij wolvenschade

DEN HAAG (ANP) - Provincies gaan een DNA-onderzoek na een wolvenaanval op (vee)dieren minder leidend maken om een schadevergoeding te krijgen. Zo'n onderzoek is nu verplicht om met zekerheid te kunnen zeggen dat een wolf de dader was. Deskundigen kunnen door opgedane ervaring in veel gevallen al eerder uitsluitsel geven, zegt een woordvoerder van het Interprovinciaal Overleg (IPO).

3 uur geleden
Berichten over jongerenprotest verontrusten ondernemersclubs

DEN HAAG (ANP) - Ondernemers zijn verontrust door berichten over jongerenprotesten die online circuleren, melden werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland. Ze zijn bang dat in meerdere Nederlandse steden ongeregeldheden zullen plaatsvinden, net zoals eerder deze maand in andere Europese landen.

3 uur geleden
Grondstof voor 6 miljoen xtc-pillen in drugslab in Haagse wijk

DEN HAAG (ANP) - In het drugslab dat in juli werd ontdekt in de Meidoornstraat in Den Haag zijn 8000 liter chemicaliën, 28 kilo harddrugs en grondstoffen voor 6 miljoen xtc-pillen aangetroffen, rekende de officier van justitie vrijdag voor tijdens een eerste inleidende zitting tegen vier verdachten. Na de vondst van het lab, dat volledig in werking was, werden tientallen omliggende huizen ontruimd.

3 uur geleden