Bewoners Los Angeles massaal op zoek naar huizen op krappe markt
LOS ANGELES (ANP) - Door het afbranden van duizenden huizen als gevolg van de razende bosbranden in en rondom de Amerikaanse stad Los Angeles zijn duizenden gezinnen in de stad op zoek naar een nieuw huis in de regio, aldus de Los Angeles Times. De krant schrijft dat mensen wanhopig op zoek zijn. "Hun huizen liggen in puin, ze zijn op zoek naar stabiliteit - een plek waar hun gezin naartoe kan."
Sommige verhuurders zouden de huren in de regio fors hebben verhoogd. Om kans te maken op een onderkomen zouden potentiële huurders overbieden of aanbieden de huur tot een jaar vooruit te betalen. "Tientallen en tientallen mensen zijn op zoek naar vergelijkbare panden", aldus David Berg, makelaar bij Smith & Berg Property Group. "Sinds dinsdagmiddag zijn onze telefoons honderden keren overgegaan." Een nieuw gebouwd huis dat vrijdag op de site van de makelaar verscheen, gelegen op korte afstand van de zwaarst getroffen wijk Pacific Palisades, was een uur later al tienduizend keer bekeken.
Hoewel verhuurders volgens officiële regels niet meer mogen rekenen dan 10 procent boven het bedrag dat ze vroegen voor de branden uitbraken, schat makelaar Michael Nourmand dat de advertentieprijzen voor eengezinswoningen ongeveer 20 procent hoger liggen dan voor de uitgebroken noodtoestand. "Ze krijgen het - en snel", zei hij over de verhuurders.
Door de branden zijn in totaal al meer dan 12.000 gebouwen verwoest of beschadigd. 153.000 mensen die zijn geëvacueerd mogen nog niet terug naar hun huizen.
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP/DPA/RTR) - Om te proberen de oorlog in Iran te bezweren overleggen zondag en maandag de ministers van Buitenlandse Zaken van Egypte, Pakistan, Saudi-Arabië en Turkije in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad. Dat heeft de Pakistaanse minister Ishaq Dar bekendgemaakt. De bewindslieden spreken naar verwachting ook met de premier van het land, Shehbaz Sharif.
1 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR/AFP) - Oekraïne en de Verenigde Arabische Emiraten hebben afgesproken dat ze gaan samenwerken op defensiegebied. Dat maakte de Oekraïense president Volodymyr Zelensky bekend na een ontmoeting met president Mohammed bin Zayed Al Nahyan van de Golfstaat.
3 uur geledenMONTE CARLO (ANP/AFP) - Paus Leo is zaterdagochtend in Monaco gearriveerd voor het eerste pauselijke bezoek van de moderne tijd aan het ministaatje. Hij kwam aan in een helikopter en is ontvangen door prins Albert en prinses Charlene.
3 uur geledenSANAA (ANP/RTR/AFP/DPA) - De Jemenitische Houthi's hebben voor het eerst sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten de verantwoordelijkheid opgeëist voor een raketaanval op Israël. De groep liet weten dat de operaties doorgaan tot de "agressie" op alle fronten wordt beëindigd.
5 uur geledenBANGKOK (ANP/AFP) - Thailand heeft een overeenkomst met Iran bereikt over de doorgang van Thaise olietankers door de Straat van Hormuz. Dat maakte de premier van Thailand zaterdagochtend bekend.
6 uur geledenKRALENDIJK (ANP) - Het Bestuurscollege (BC) van Bonaire vraagt de Nederlandse regering om snel in te grijpen. Door onrust in het Midden-Oosten en problemen in de scheepvaart worden vrachtkosten steeds hoger. Daardoor dreigen boodschappen en brandstof op Bonaire veel te duur te worden en wordt het voor veel inwoners steeds moeilijker om rond te komen, aldus de overheid van de bijzondere gemeente in het Caribisch gebied.
8 uur geledenAL-KHARJ (ANP/RTR/DPA) - Bij een Iraanse aanval op luchtmachtbasis Prince Sultan in Saudi-Arabië zijn twaalf Amerikaanse militairen gewond geraakt. Twee van hen zijn er ernstig aan toe, melden Amerikaanse autoriteiten.
10 uur geleden