Bewoners Los Angeles massaal op zoek naar huizen op krappe markt
LOS ANGELES (ANP) - Door het afbranden van duizenden huizen als gevolg van de razende bosbranden in en rondom de Amerikaanse stad Los Angeles zijn duizenden gezinnen in de stad op zoek naar een nieuw huis in de regio, aldus de Los Angeles Times. De krant schrijft dat mensen wanhopig op zoek zijn. "Hun huizen liggen in puin, ze zijn op zoek naar stabiliteit - een plek waar hun gezin naartoe kan."
Sommige verhuurders zouden de huren in de regio fors hebben verhoogd. Om kans te maken op een onderkomen zouden potentiële huurders overbieden of aanbieden de huur tot een jaar vooruit te betalen. "Tientallen en tientallen mensen zijn op zoek naar vergelijkbare panden", aldus David Berg, makelaar bij Smith & Berg Property Group. "Sinds dinsdagmiddag zijn onze telefoons honderden keren overgegaan." Een nieuw gebouwd huis dat vrijdag op de site van de makelaar verscheen, gelegen op korte afstand van de zwaarst getroffen wijk Pacific Palisades, was een uur later al tienduizend keer bekeken.
Hoewel verhuurders volgens officiële regels niet meer mogen rekenen dan 10 procent boven het bedrag dat ze vroegen voor de branden uitbraken, schat makelaar Michael Nourmand dat de advertentieprijzen voor eengezinswoningen ongeveer 20 procent hoger liggen dan voor de uitgebroken noodtoestand. "Ze krijgen het - en snel", zei hij over de verhuurders.
Door de branden zijn in totaal al meer dan 12.000 gebouwen verwoest of beschadigd. 153.000 mensen die zijn geëvacueerd mogen nog niet terug naar hun huizen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX van Elon Musk biedt zijn internetdienst Starlink gratis aan in Iran, zeggen bronnen tegen persbureau Bloomberg. De Iraanse autoriteiten hebben vorige week een internetblokkade ingevoerd wegens de aanhoudende demonstraties in het land.
22 minuten geledenMINNEAPOLIS (ANP) - Drie federale aanklagers in Minnesota hebben dinsdag ontslag genomen vanwege de schietpartij in Minneapolis waarbij Nicole Renee Good werd neergeschoten door de immigratiedienst (ICE), schrijft The New York Times. Volgens de krant stapten ze op vanwege een onderzoek naar de weduwe van Good en de terughoudendheid van het ministerie om de schutter te onderzoeken.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff heeft het afgelopen weekend in het geheim de voormalige kroonprins van Iran, Reza Pahlavi, ontmoet. Dat meldt een hoge Amerikaanse functionaris aan nieuwssite Axios. Ze zouden het hebben gehad over de aanhoudende protesten in Iran.
1 uur geledenWASHINGTON (AFP) - De Verenigde Staten hebben de Moslimbroederschap in Egypte, Libanon en Jordanië aangemerkt als een buitenlandse terroristische organisatie. Afgelopen november gaf de Amerikaanse president Donald Trump al aan hiervoor de eerste stappen te hebben gezet.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton is dinsdag niet verschenen bij een verhoor voor een commissie van het Huis van Afgevaardigden, die onderzoek doet naar de invloedrijke contacten van zedendelinquent Jeffrey Epstein. De commissie wil daarom volgende week een procedure beginnen voor minachting van het Congres.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde organisatie die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran, meldt meer dan 2000 geverifieerde doden bij de protesten in Iran. Door een internetblokkade is het moeilijk om informatie te krijgen over slachtoffers. Getallen hierover lopen tot nu toe erg uiteen.
4 uur geledenKAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese regering sluit het internet in het land af voorafgaand aan de presidentsverkiezingen van donderdag. Dat is volgens de Oegandese communicatiecommissie nodig om "de snelle verspreiding van onlinemisinformatie, desinformatie, verkiezingsfraude en aanverwante risico's tegen te gaan".
4 uur geleden