Bewoners Los Angeles massaal op zoek naar huizen op krappe markt
LOS ANGELES (ANP) - Door het afbranden van duizenden huizen als gevolg van de razende bosbranden in en rondom de Amerikaanse stad Los Angeles zijn duizenden gezinnen in de stad op zoek naar een nieuw huis in de regio, aldus de Los Angeles Times. De krant schrijft dat mensen wanhopig op zoek zijn. "Hun huizen liggen in puin, ze zijn op zoek naar stabiliteit - een plek waar hun gezin naartoe kan."
Sommige verhuurders zouden de huren in de regio fors hebben verhoogd. Om kans te maken op een onderkomen zouden potentiële huurders overbieden of aanbieden de huur tot een jaar vooruit te betalen. "Tientallen en tientallen mensen zijn op zoek naar vergelijkbare panden", aldus David Berg, makelaar bij Smith & Berg Property Group. "Sinds dinsdagmiddag zijn onze telefoons honderden keren overgegaan." Een nieuw gebouwd huis dat vrijdag op de site van de makelaar verscheen, gelegen op korte afstand van de zwaarst getroffen wijk Pacific Palisades, was een uur later al tienduizend keer bekeken.
Hoewel verhuurders volgens officiële regels niet meer mogen rekenen dan 10 procent boven het bedrag dat ze vroegen voor de branden uitbraken, schat makelaar Michael Nourmand dat de advertentieprijzen voor eengezinswoningen ongeveer 20 procent hoger liggen dan voor de uitgebroken noodtoestand. "Ze krijgen het - en snel", zei hij over de verhuurders.
Door de branden zijn in totaal al meer dan 12.000 gebouwen verwoest of beschadigd. 153.000 mensen die zijn geëvacueerd mogen nog niet terug naar hun huizen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben aangekondigd hun sancties tegen de Iraanse oliesector aan te scherpen. Dat verklaarde de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent in een persbericht.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben woensdag gedreigd sancties op te leggen aan kopers van Iraanse olie. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent tegen verslaggevers in het Witte Huis.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De vergadering van het Israëlische veiligheidskabinet is zonder besluit over een mogelijk staakt-het-vuren in Libanon geëindigd. Volgens The Times of Israel hebben twee Israëlische functionarissen die op de hoogte zijn van de zaak dit Channel 12 laten weten.
2 uur geledenMOSKOU (ANP) - Europese plannen om Oekraïne aan meer drones te helpen, brengen oorlog met Rusland dichterbij, zegt het Russische ministerie van Defensie. Het ministerie heeft een lijst met bedrijven online gezet die een rol zouden spelen en zegt mensen te waarschuwen dat die "een bedreiging voor hun veiligheid" zijn. Het bedrijf Destinus staat ook op de lijst met twee adressen in het Twentse Hengelo.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Woordvoerder van het Witte Huis Karoline Leavitt ontkent dat de Verenigde Staten hebben gevraagd om een verlenging van het staakt-het-vuren met Iran. Volgens Leavitt zijn de Amerikanen optimistisch over het sluiten van een deal en vinden binnenkort waarschijnlijk weer onderhandelingen plaats in Islamabad.
7 uur geledenYAOUNDÉ (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo XIV is aangekomen in Kameroen, waar duizenden mensen hem feestelijk hebben onthaald. Het is na Algerije het tweede land dat de paus aandoet tijdens een reis naar het Afrikaanse continent.
9 uur geledenJERUZALEM/BEIROET (ANP/RTR) - Het Israëlische veiligheidskabinet komt om 19.00 uur bijeen, volgens een topfunctionaris. Het bespreekt naar verluidt de mogelijkheden om te komen tot een bestand in Libanon.
11 uur geleden