Bewoners Los Angeles massaal op zoek naar huizen op krappe markt
LOS ANGELES (ANP) - Door het afbranden van duizenden huizen als gevolg van de razende bosbranden in en rondom de Amerikaanse stad Los Angeles zijn duizenden gezinnen in de stad op zoek naar een nieuw huis in de regio, aldus de Los Angeles Times. De krant schrijft dat mensen wanhopig op zoek zijn. "Hun huizen liggen in puin, ze zijn op zoek naar stabiliteit - een plek waar hun gezin naartoe kan."
Sommige verhuurders zouden de huren in de regio fors hebben verhoogd. Om kans te maken op een onderkomen zouden potentiële huurders overbieden of aanbieden de huur tot een jaar vooruit te betalen. "Tientallen en tientallen mensen zijn op zoek naar vergelijkbare panden", aldus David Berg, makelaar bij Smith & Berg Property Group. "Sinds dinsdagmiddag zijn onze telefoons honderden keren overgegaan." Een nieuw gebouwd huis dat vrijdag op de site van de makelaar verscheen, gelegen op korte afstand van de zwaarst getroffen wijk Pacific Palisades, was een uur later al tienduizend keer bekeken.
Hoewel verhuurders volgens officiële regels niet meer mogen rekenen dan 10 procent boven het bedrag dat ze vroegen voor de branden uitbraken, schat makelaar Michael Nourmand dat de advertentieprijzen voor eengezinswoningen ongeveer 20 procent hoger liggen dan voor de uitgebroken noodtoestand. "Ze krijgen het - en snel", zei hij over de verhuurders.
Door de branden zijn in totaal al meer dan 12.000 gebouwen verwoest of beschadigd. 153.000 mensen die zijn geëvacueerd mogen nog niet terug naar hun huizen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Een strijder van de radicaalislamitische beweging Islamitische Staat (IS) heeft in Syrië twee Amerikaanse militairen doodgeschoten. Ook een Amerikaanse burgertolk kwam om het leven, aldus het Amerikaanse ministerie van Oorlog. Drie personen raakten gewond bij de aanval in Palmyra, meldt het Pentagon verder.
1 uur geledenTEL AVIV/GAZA (ANP/DPA/RTR) - Het Israëlische leger zegt een topfiguur van de Palestijnse beweging Hamas in Gaza te hebben gedood. Hij zou bezig zijn geweest de militaire kracht van de beweging weer op te bouwen. Een zegsman van het leger heeft bevestigd dat het om Raed Saed gaat, een van de planners van de bloedige aanval van Hamas op Israël in oktober 2023.
4 uur geledenSANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - De Canarische Eilanden kampen met flink onstuimig weer door storm Emilia. Op onder meer Tenerife, La Palma en Gran Canaria geldt op veel plaatsen code oranje. Plaatselijk komen stevige regen en onweersbuien voor met windstoten tot 90 kilometer per uur aan de kust, meldt Weeronline. In de berggebieden valt sneeuw vanaf 1400 meter.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft op het CDU-partijcongres opnieuw gewaarschuwd voor de Russische dreiging. "Poetin stopt niet", zei Merz zaterdag in München.
5 uur geledenPRAAG (ANP/RTR) - Tsjechië zal volgens de nieuwe premier Andrej Babiš op geen enkele manier geld uitgeven of garanties geven voor het EU-plan om Oekraïne financieel te steunen. De Europese Commissie moet volgens Babiš andere manieren vinden om Oekraïne bij te staan.
5 uur geledenMINSK (ANP/RTR) - De VS hebben opnieuw een van de sancties tegen Belarus opgeheven. De stap wordt gezien als een verdere toenadering tussen Washington en Minsk. De speciale Amerikaanse gezant voor Belarus John Coale heeft twee dagen gesprekken gevoerd in Minsk.
5 uur geledenPHNOM PENH (ANP/AFP) - Cambodja sluit tot nader order alle grenzen met Thailand vanwege de oplopende conflicten met dat land in de grensregio. Dat meldt het Cambodjaanse ministerie van Binnenlandse Zaken.
6 uur geleden