Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bewoners flat Bilthoven voorlopig nog niet terug naar huis

Bewoners flat Bilthoven voorlopig nog niet terug naar huis

BILTHOVEN (ANP) - De bewoners van de 28 woningen van de flat aan de Weegschaal in Bilthoven die donderdag deels werd verwoest door twee explosies kunnen voorlopig niet terug naar huis. Er is een onderzoek opgestart naar de technische staat van de flat, en zolang dat onderzoek loopt, kunnen de bewoners in ieder geval niet terugkeren, meldt een woordvoerder van de gemeente De Bilt, waaronder Bilthoven valt.

De gemeente hoopt dat in de loop van volgende week meer te zeggen is over de technische staat van het pand. De bewoners zijn opgevangen bij vrienden, familie of "elders", wat bijvoorbeeld een hotel zou kunnen zijn, aldus de woordvoerder.

Volgens een woordvoerster van de woningbouwvereniging van het pand, woonstichting SSW, betreft het in totaal 52 mensen die de 28 woningen bewonen. Het is een gevarieerd gezelschap met daartussen singles en gezinnen. "Zij werden donderdag opgevangen in ons kantoor. Laat in de avond was het iedereen gelukt om onderdak te vinden. Sommigen mochten onder begeleiding nog even hun woning in om noodzakelijke spullen te pakken", aldus de woordvoerster.

Donderdagochtend vonden twee explosies plaats in het flatgebouw. Bij rioleringswerkzaamheden werd een gasleiding geraakt, waarna een deel van de 28 woningen in het gebouw werd ontruimd. Daarop volgde een kleine explosie, gevolgd door een grotere tweede. Die laatste gebeurde op het moment dat hulpverleners het pand ingingen. Bij de explosies zijn geen bewoners gewond geraakt, maar wel vijf brandweermannen en twee agenten. Zij maken het naar omstandigheden allemaal goed, melden de Veiligheidsregio Utrecht en de politie.

Inmiddels zijn volgens de gemeente "betrokken instanties", waaronder de Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV), gestart met onderzoeken naar de oorzaak en omstandigheden van de explosies.

Meer uit Binnenland

Opnieuw protest in Loosdrecht tegen asielopvang

LOOSDRECHT (ANP) - In Loosdrecht wordt opnieuw gedemonstreerd tegen de komst van een noodopvanglocatie voor asielzoekers. Aan het begin van de avond hebben tientallen mensen zich verzameld bij het gemeentehuis. In de buurt staat ook een giertank en uit een speaker klinkt een anti-azc-lied.

43 minuten geleden
Heinen staat open voor belasten van overwinsten, maar nu nog niet

DEN HAAG (ANP) - VVD-minister Eelco Heinen (Financiën) staat in principe open voor het belasten van overwinsten bij bedrijven die profiteren van de oorlogen in het Midden-Oosten, zoals oliebedrijven. Maar nu wil hij daar nog niet aan: eerst moet er nog een aantal stappen voor worden doorlopen.

1 uur geleden
Asielopvang weegt volgens rechter zwaarder dan belang omwonenden

LELYSTAD (ANP) - De rechter heeft woensdag vastgesteld dat het maatschappelijk belang om humanitaire opvang voor asielzoekers te regelen zwaarder weegt dan het belang van omwonenden om inspraak te hebben in die beslissing. Dat is de conclusie nadat dertien omwonenden en ondernemers de tijdelijke opvang van 110 asielzoekers in het leegstaande gemeentehuis in Loosdrecht probeerden te voorkomen.

1 uur geleden
Eis: 30 jaar cel tegen Drutense Syriër voor ernstig militiegeweld

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag dertig jaar cel geëist tegen Rafik A. voor foltering, marteling, seksueel geweld en verkrachting in zijn vaderland Syrië in 2013 en 2014. "Het is niet te bevatten wat voor impact deze gruwelijkheden op de slachtoffers hebben", zei de officier van justitie.

2 uur geleden
Kabinet wil goedkopere trein in zomermaanden

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat zich inzetten voor goedkopere treintickets buiten de spits. Dat wil premier Rob Jetten "voor de komende zomermaanden", zei hij in het debat over compenserende maatregelen voor de hoge energieprijzen. Het voorstel voor zo'n lager tarief werd eerder in het debat gedaan door GroenLinks-PvdA. Bronnen zeiden eerder al tegen diverse media dat het kabinet welwillend tegenover het idee stond.

2 uur geleden
Wijdemeren stelt asielopvang Loosdrecht uit om veiligheidszorgen

LELYSTAD (ANP) - De gemeente Wijdemeren stelt de opvang van asielzoekers in het leegstaande gemeentehuis in Loosdrecht uit omdat er niet genoeg politiecapaciteit is. Eerder woensdag zei opvangorgaan COA nog dat de eerste van 110 mensen er nog dezelfde dag naartoe zouden worden gebracht. Maar na nieuw overleg tussen gemeente, politie en Openbaar Ministerie werd geconcludeerd dat de politie de veiligheid niet kan garanderen.

3 uur geleden
Dwangsom voor COA gaat in: nog ruim 200 asielzoekers in hotel Epe

EPE (ANP) - In het Fletcher Hotel in Epe zitten nog altijd ruim tweehonderd asielzoekers gehuisvest, zegt directeur Rob Hermans van de hotelketen. Woensdag is de deadline verstreken die de gemeente Epe heeft gesteld aan het opvangorgaan COA. De organisatie moet 63.480 euro per dag betalen zolang er nog asielzoekers in het hotel zitten.

4 uur geleden