Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bewoners en sekswerkers Wallen lopen mars tegen erotisch centrum

Bewoners en sekswerkers Wallen lopen mars tegen erotisch centrum

AMSTERDAM (ANP) - Sekswerkers, ondernemers en bewoners van het Wallengebied lopen donderdagavond een protestmars tegen het verplaatsen van raambordelen. Met de mars willen de drie groepen duidelijk maken dat ze zich niet kunnen vinden in de plannen van de gemeente om raambordelen te verplaatsen naar een erotisch centrum buiten de binnenstad.

De stoet van voornamelijk sekswerkers begint om 18.00 uur op het Oudekerksplein. Op de Oudezijds Achterburgwal zullen bewoners en ondernemers van de Wallen aansluiten. Op de Nieuwmarkt sluiten ook bezoekers van de Wallen en bewoners uit andere stadsdelen zich aan bij de demonstratie. "De sekswerkers willen hun raambordelen op de Wallen behouden, in de rest van de stad wíllen ze geen bordelen. En dus strijden ze hier samen", aldus de organisatie.

De groep eindigt hun mars bij het stadhuis. Bij de zogenoemde Stopera zullen de demonstranten een manifest aanbieden aan de aanwezige gemeenteraadsleden. Ook zal het lied 'Geef mij maar Amsterdam' worden gezongen. De organisatie hoopt op een opkomst van een paar honderd mensen.

Het erotisch centrum moet een werkplek voor ongeveer honderd sekswerkers worden in stadsdeel Noord of Zuid. Hiermee zou een deel van de ramen op de Wallen vervangen worden. Het doel is volgens het college om de positie van sekswerkers te verbeteren, de drukte en overlast op de Wallen te verminderen en criminaliteit tegen te gaan.

"Wonen op de Wallen is niet altijd even relaxed. Maar problemen zijn er om opgelost te worden", aldus initiatiefnemer van de mars Mariska Majoor, oprichter van het Prostitutie Informatie Centrum. "Op de Wallen wordt van oudsher gewerkt, gewoond, gewipt en gebeden. Elke groep hoort erbij en heeft hier bestaansrecht. Je moet er samen uitkomen en dat is wat we nu meer dan ooit willen uitdragen."

Meer uit Binnenland

Tweede minderjarige opgepakt voor steken jongen van 14 in Breda

BREDA (ANP) - Voor het steken van een 14-jarige jongen in Breda is vrijdagochtend een tweede verdachte aangehouden. Het gaat, net als bij de eerste verdachte, om een minderjarige jongen uit Breda.

11 minuten geleden
Politie: vluchtauto na schietpartij Schoonhoven richting Lopik

SCHOONHOVEN (ANP) - De politie zegt beelden te hebben van de auto waarin de vermoedelijke dader van het neerschieten van een uit Iran afkomstige politiemedewerker is gevlucht. Het gaat om een Toyota Yaris, die wegreed richting Lopik.

12 minuten geleden
Verdachten ontkennen betrokkenheid bij MDMA-dode

UTRECHT (ANP) - Twee mannen die worden verdacht van twee ernstige incidenten met het per ongeluk consumeren van vloeibare MDMA ontkennen iedere betrokkenheid bij de zaak. Bij een van de incidenten dronken twee treinschoonmakers in Utrecht uit flesjes die zij hadden gevonden in een in de trein achtergelaten tas. Een 49-jarige schoonmaker overleed daardoor. De ander belandde op de intensive care en kampt nog steeds met de gevolgen.

13 minuten geleden
Jongens aangehouden in gebied extra toezicht om joodse instelling

HEEMSTEDE (ANP) - De politie heeft in de nacht van donderdag op vrijdag twee jongens van 14 en 17 jaar aangehouden op de Adriaan Pauwlaan in Heemstede wegens "een verdachte situatie". Ze werden opgemerkt door de politie, die in dat gebied extra toezicht houdt omdat er in de buurt een joodse instelling is.

24 minuten geleden
Aanhouding voor mishandeling Amsterdamse fractievoorzitter JA21

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een man aangehouden voor de mishandeling van de Amsterdamse JA21-fractievoorzitter Kevin Kreuger. Hij wordt verdacht van openlijke geweldpleging, poging tot doodslag en diefstal met geweld in vereniging. Naar drie andere verdachten wordt nog gezocht.

27 minuten geleden
Hoge Veluwe opent jarenlang afgesloten ecoduct voor edelherten

OTTERLO (ANP) - Nationaal Park De Hoge Veluwe heeft een ecoduct dat jaren was afgesloten met een hoog hek recent weer geopend. Dierenorganisaties vroegen de provincie Gelderland herhaaldelijk om het park te dwingen het "ijzeren gordijn" weg te halen, maar de provincie weigerde op te treden. De Hoge Veluwe heeft nu zelf besloten om de natuurbrug over een provinciale weg in de buurt van Otterlo weer te openen. Volgens een woordvoerder heeft dat "helemaal niets" te maken met de handhavingsverzoeken.

39 minuten geleden
Voortvluchtige man in Utrecht heeft een vuurwapen

UTRECHT (ANP) - De man die vrijdag aan zijn begeleiders is ontsnapt in het Diakonessenhuis in Utrecht heeft een vuurwapen. De politie heeft dat bevestigd. Ze herhaalt de oproep om de man niet zelf te benaderen, maar 112 te bellen.

56 minuten geleden