Bewoners azc Middelburg tijdelijk naar andere locatie door brand
MIDDELBURG (ANP) - De bewoners van het asielzoekerscentrum in Middelburg waar zaterdag brand heeft gewoed, moeten tijdelijk naar een andere opvanglocatie, meldt de Veiligheidsregio Zeeland. Door de brand is het gebouw niet meer toegankelijk. "We hadden de hoop en verwachting dat de helft van het gebouw toegankelijk zou zijn, maar dat is niet het geval", aldus een woordvoerder. Voor de brand zijn twee bewoners van het azc aangehouden, heeft de politie gemeld.
De verdachten zijn een man van 28 jaar en een man van 22 jaar. Ze zijn aangehouden op verdenking van brandstichting en worden gehoord door de politie. De politie is ook een onderzoek gestart naar de omstandigheden die tot de brand leidden. Rond 07.50 uur begon de brand op de vierde verdieping van de opvanglocatie aan de Laurens Stommesweg.
De 284 bewoners van het azc worden tijdelijk opgevangen in de nabijgelegen sporthal De Sprong, meldt de woordvoerder van de veiligheidsregio. Deze hal is ter beschikking gesteld door de gemeente Middelburg. Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) regelt de opvang en zoekt nog naar een andere opvanglocatie in het land.
Acht lichtgewonden
Bij de brand raakten acht mensen lichtgewond. Drie van hen moesten naar het ziekenhuis. De gewonden hadden vooral rook ingeademd. Een van de slachtoffers was een brandweerman. Hij werd behandeld in het ziekenhuis voor een verwonding aan zijn hand en kon na de behandeling weer naar huis.
De situatie in het pand was zaterdagmiddag rond 16.00 uur onder controle, aldus de veiligheidsregio. Deze meldt dat de brandweer en andere hulpdiensten nog werkzaamheden in het azc verrichten. Het gebouw is nog niet toegankelijk. Zondag wordt bepaald of mensen persoonlijke bezittingen kunnen ophalen.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De twee jongens van 16 en 17 jaar uit Schiedam, die vorige week maandag betrokken waren bij een incident in Schiedam waarbij een 60-jarige man om het leven kwam, komen weer op vrije voeten. Het Openbaar Ministerie verdenkt hen van mishandeling en openlijk geweld met de dood tot gevolg.
22 minuten geledenAMERSFOORT (ANP) - Het advies om drinkwater voor gebruik te koken in Amersfoort en omliggende gemeenten als Bunschoten-Spakenburg, Leusden en Soest geldt in ieder geval tot woensdagmiddag. De "lichte verontreiniging" met de bacterie enterokokken die vorige week maandag werd gevonden, is nog niet weg, meldt drinkwaterbedrijf Vitens.
23 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De NS gaat dinsdag grotendeels weer de reguliere dienstregeling rijden. De vervoerder kampte sinds begin januari met grote problemen door sneeuw en bevroren wissels. Anderhalve week lang konden treinen daardoor niet het normale rooster rijden.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft geen vertrouwen meer in de rechters in de mondkapjeszaak. Dit heeft het OM maandag gezegd in de rechtbank in Rotterdam. Het OM vroeg de wrakingskamer van de rechtbank daarom de drie rechters te vervangen.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag zes jaar cel geƫist tegen Faissal T. De oudste zoon van Ridouan Taghi wordt verdacht van deelname aan een criminele organisatie die zich bezighoudt met internationale drugshandel, witwassen en het voorbereiden van de gewelddadige uitbraak van zijn vader Ridouan uit de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught. De 25-jarige T. heeft procesafspraken gemaakt met het Openbaar Ministerie.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De schade die particulieren hebben geleden door vuurwerk tijdens oud en nieuw bedraagt ten minste 9 miljoen euro. Dat meldt het Verbond van Verzekeraars maandag in een eerste schatting. Het schadebedrag door vuurwerk rond de jaarwisseling is fors lager dan een jaar geleden, toen het ging om ongeveer 15,5 miljoen euro.
3 uur geledenBREDA (ANP) - De rechtbank in Breda heeft maandag geen uitspraak gedaan in de zaak tegen Werner de R. uit Tilburg, die terechtstaat voor het doodsteken van de Tilburgse Hennie de Laat (58). De rechtbank heeft nog vragen aan de DNA-deskundige.
5 uur geleden