Bewoners azc Middelburg tijdelijk naar andere locatie door brand
MIDDELBURG (ANP) - De bewoners van het asielzoekerscentrum in Middelburg waar zaterdag brand heeft gewoed, moeten tijdelijk naar een andere opvanglocatie, meldt de Veiligheidsregio Zeeland. Door de brand is het gebouw niet meer toegankelijk. "We hadden de hoop en verwachting dat de helft van het gebouw toegankelijk zou zijn, maar dat is niet het geval", aldus een woordvoerder. Voor de brand zijn twee bewoners van het azc aangehouden, heeft de politie gemeld.
De verdachten zijn een man van 28 jaar en een man van 22 jaar. Ze zijn aangehouden op verdenking van brandstichting en worden gehoord door de politie. De politie is ook een onderzoek gestart naar de omstandigheden die tot de brand leidden. Rond 07.50 uur begon de brand op de vierde verdieping van de opvanglocatie aan de Laurens Stommesweg.
De 284 bewoners van het azc worden tijdelijk opgevangen in de nabijgelegen sporthal De Sprong, meldt de woordvoerder van de veiligheidsregio. Deze hal is ter beschikking gesteld door de gemeente Middelburg. Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) regelt de opvang en zoekt nog naar een andere opvanglocatie in het land.
Acht lichtgewonden
Bij de brand raakten acht mensen lichtgewond. Drie van hen moesten naar het ziekenhuis. De gewonden hadden vooral rook ingeademd. Een van de slachtoffers was een brandweerman. Hij werd behandeld in het ziekenhuis voor een verwonding aan zijn hand en kon na de behandeling weer naar huis.
De situatie in het pand was zaterdagmiddag rond 16.00 uur onder controle, aldus de veiligheidsregio. Deze meldt dat de brandweer en andere hulpdiensten nog werkzaamheden in het azc verrichten. Het gebouw is nog niet toegankelijk. Zondag wordt bepaald of mensen persoonlijke bezittingen kunnen ophalen.
Meer uit Binnenland
PARAMARIBO (ANP) - Het dodelijke ongeval waarbij zaterdagochtend in Paramaribo vier buspassagiers omkwamen, is veroorzaakt door een Nederlander, meldt de Surinaamse politie. De 36-jarige verdachte had geen geldig rijbewijs. Hij is aangehouden en zit in een politiecel.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De Popprijs 2025 gaat naar Suzan & Freek. Het tweetal kreeg de prestigieuze juryprijs zaterdagavond uitgereikt op het festival Eurosonic Noorderslag (ESNS) in Groningen.
3 uur geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Het Tata Steel schaaktoernooi in Wijk aan Zee kon zaterdag niet op tijd van start gaan door een protestactie van Extinction Rebellion (XR). Dat zei een woordvoerder van het schaaktoernooi, dat volgens de planning om 14.00 uur had moeten beginnen.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Sommige Utrechtse ondernemers moeten er rekening mee houden dat ze op korte termijn geen toegang krijgen tot hun beschadigde pand. Dat zegt Jeroen Roose-van Leijden van Centrummanagement Utrecht (CMU). Het gaat om een aantal mensen die een onderneming hebben in het deel van de historische binnenstad waar een grote explosie afgelopen donderdag voor flinke ravage zorgde.
12 uur geledenHARDERWIJK (ANP) - De oudste dolfijn van Nederland, Honey, is overleden. Het Dolfinarium in Harderwijk, waar het dier sinds 1994 in gevangenschap leefde, heeft haar laten inslapen.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er waren iets minder verkeersongelukken in 2025 dan een jaar eerder. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van nieuwe politiecijfers. De politie registreerde het afgelopen jaar ongeveer 75.800 wegongevallen, ruim 600 minder dan in 2024. Het aantal verkeersongelukken daalt daarmee voor de derde keer op rij.
19 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Een man in Eindhoven is in de nacht van vrijdag op zaterdag zwaargewond geraakt bij een steekincident. Dat meldt de politie op X. Er zijn twee verdachten aangehouden.
22 uur geleden