Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bewoners azc Middelburg tijdelijk naar andere locatie door brand

Bewoners azc Middelburg tijdelijk naar andere locatie door brand

MIDDELBURG (ANP) - De bewoners van het asielzoekerscentrum in Middelburg waar zaterdag brand heeft gewoed, moeten tijdelijk naar een andere opvanglocatie, meldt de Veiligheidsregio Zeeland. Door de brand is het gebouw niet meer toegankelijk. "We hadden de hoop en verwachting dat de helft van het gebouw toegankelijk zou zijn, maar dat is niet het geval", aldus een woordvoerder. Voor de brand zijn twee bewoners van het azc aangehouden, heeft de politie gemeld.

De verdachten zijn een man van 28 jaar en een man van 22 jaar. Ze zijn aangehouden op verdenking van brandstichting en worden gehoord door de politie. De politie is ook een onderzoek gestart naar de omstandigheden die tot de brand leidden. Rond 07.50 uur begon de brand op de vierde verdieping van de opvanglocatie aan de Laurens Stommesweg.

De 284 bewoners van het azc worden tijdelijk opgevangen in de nabijgelegen sporthal De Sprong, meldt de woordvoerder van de veiligheidsregio. Deze hal is ter beschikking gesteld door de gemeente Middelburg. Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) regelt de opvang en zoekt nog naar een andere opvanglocatie in het land.

Acht lichtgewonden

Bij de brand raakten acht mensen lichtgewond. Drie van hen moesten naar het ziekenhuis. De gewonden hadden vooral rook ingeademd. Een van de slachtoffers was een brandweerman. Hij werd behandeld in het ziekenhuis voor een verwonding aan zijn hand en kon na de behandeling weer naar huis.

De situatie in het pand was zaterdagmiddag rond 16.00 uur onder controle, aldus de veiligheidsregio. Deze meldt dat de brandweer en andere hulpdiensten nog werkzaamheden in het azc verrichten. Het gebouw is nog niet toegankelijk. Zondag wordt bepaald of mensen persoonlijke bezittingen kunnen ophalen.

Meer uit Binnenland

Verdachte uit Beverwijk ontkent geweld tegen Haarlemmer

HAARLEM (ANP) - De 22-jarige Adam el B. uit Beverwijk ontkent dat hij in september vorig jaar tegen het hoofd en het lichaam van een 17-jarige Haarlemmer heeft geschopt. Beelden van het geweld werden online gedeeld, waarop een vergeldingsactie volgde van een groep Haarlemmers en vijf middelbare scholen in de regio een dag de deuren sloten. Het Openbaar Ministerie denkt dat een conflict tussen twee jeugdgroepen uit Haarlem en Beverwijk de oorzaak van de incidenten was.

4 minuten geleden
Leraar krijgt celstraf en beroepsverbod om ontucht met leerlingen

UTRECHT (ANP) - Een voormalige leraar moet vier jaar de gevangenis in omdat hij ontucht heeft gepleegd met leerlingen op middelbare scholen waar hij heeft gewerkt. Ook mag hij negen jaar lang niet als leraar werken. De rechtbank in Utrecht heeft hem maandag veroordeeld.

42 minuten geleden
Beveiliging afgezet gebied explosie Utrecht verlengd

UTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht verlengt de beveiliging van de Visschersteeg, het afgezette gebied waar vorige week de explosie in Utrecht plaatsvond. Dat meldt de gemeente in het liveblog. De beveiliging blijft in ieder geval in stand tot en met vrijdag.

51 minuten geleden
Luchtmacht traint volgende week met F-35's op Schiphol

DEN HAAG (ANP) - De Koninklijke Luchtmacht traint volgende week dinsdag en woensdag met vier F-35-gevechtsvliegtuigen en een transport- en tankvliegtuig vanaf Schiphol, meldt de luchthaven. "De training is zorgvuldig gepland en geïntegreerd in de dagelijkse operatie van de luchthaven, zodat het reguliere vliegverkeer gewoon door kan gaan", verzekert Schiphol.

1 uur geleden
Vito Shukrula mag weer aan de slag als advocaat

AMSTERDAM (ANP) - De voormalige advocaat van Ridouan Taghi, Vito Shukrula, mag onder voorwaarden weer aan de slag als advocaat. Dat meldt zijn verdediging na een beslissing van de Raad van Discipline maandag. Shukrula werd afgelopen april aangehouden. Hij wordt verdacht van deelname aan de criminele organisatie van Taghi. Volgens justitie heeft Shukrula berichten doorgespeeld van zijn voormalige cliënt.

1 uur geleden
Freek de Jonge zwijgt over WK 2026: Ik hou me erbuiten

DEN HAAG (ANP) - Freek de Jonge gaat zich niet bemoeien met het WK voetbal in 2026. De cabaretier was in het verleden meermaals kritisch op de gastlanden van het eindtoernooi en riep op tot boycots. Inmiddels komen er wel andere stemmen op om het WK in de Verenigde Staten te boycotten om de acties van president Donald Trump.

3 uur geleden
Schutter gevangenis Alphen nog voortvluchtig

ALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - De persoon die vrijdagochtend iemand heeft beschoten op het parkeerterrein van de gevangenis in Alphen aan den Rijn is nog altijd voortvluchtig. Er is nog niemand aangehouden, laat de politie maandag weten. Een woordvoerder wil niets zeggen over een motief voor het schietincident en op wie er is geschoten. "Er waren meerdere personen op de locatie, we kunnen nog niet duiden wie het beoogde doelwit was", zegt een woordvoerster.

3 uur geleden