Bewoners appartementencomplex Eibergen niet terug na brand
EIBERGEN (ANP) - Bewoners van een appartementencomplex aan de Koningsbult in Eibergen in de Gelderse gemeente Berkelland kunnen de nacht niet thuis doorbrengen na een autobrand in een parkeergarage onder het complex vrijdagavond. Het gaat om zo'n twintig mensen, aldus een woordvoerder van de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland.
Voor de mensen die niet terecht kunnen bij vrienden of familie wordt een slaapplek geregeld. Bij de brand raakte niemand gewond. Een persoon is door de brandweer met een ladder van het balkon gehaald.
De garage heeft "behoorlijk" wat rookschade opgelopen, aldus de woordvoerder. "Die rook is ook op de galerij terechtgekomen, dat zijn we aan het ventileren." Ook voert de brandweer koolmonoxidemetingen uit. Behalve rookschade zijn ook water- en elektriciteitsleidingen die via de garage naar de woningen lopen beschadigd.
Een auto is volledig uitgebrand, drie anderen raakten beschadigd. Rond 21.15 uur meldde de veiligheidsregio dat de brand onder controle was. De oorzaak van de brand is nog onbekend.
Meer uit Binnenland
RUCPHEN (ANP) - De PVV gaat mogelijk ook in de Brabantse gemeente Rucphen meebesturen. De partij zegt in gesprek te zijn over deelname aan een nieuw college van burgemeester en wethouders en dat "als een belangrijke stap én als waardering voor onze inspanningen" te beschouwen.
44 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Meerdere revalidatiecentra laten donderdag weten getroffen te zijn door de hack bij softwareleverancier ChipSoft. Ook de Van der Hoeven Kliniek, een centrum voor klinische forensische psychiatrie, geeft aan dat er patiëntgegevens zijn gestolen. "We staan continu in contact met ChipSoft. Zodra er meer informatie is, horen we dit direct van hen", aldus de tbs-kliniek.
47 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Zo'n honderd mensen lopen donderdagavond een mars van Utrecht Centraal naar het Domplein voor de slachtoffers van de Israëlische aanvallen op Libanon. Op het Domplein wordt een wake gehouden.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hackers hebben bij de aanval op ChipSoft, een belangrijk softwarebedrijf voor de zorg, patiëntgegevens gestolen, waaronder medische gegevens. Dat laat het bedrijf donderdag weten.
7 uur geledenASSEN (ANP) - De advocaten van de 37-jarige Douglas Chesley W. hebben de rechtbank in Assen donderdag gevraagd akkoord te gaan met procesafspraken. W. is een van de verdachten in de zaak over de roof van Roemeense kunstschatten uit het Drents Museum. Hij heeft de afspraken met het Openbaar Ministerie gemaakt.
11 uur geledenBOEKAREST (ANP) - De Roemeense kunstschatten die begin 2025 werden gestolen uit het Drents Museum in Assen zullen snel weer te zien zijn in Roemenië. Het Roemeense ministerie van Cultuur heeft aangekondigd dat de gouden helm van Cotofenesti en de twee Dacische armbanden dinsdag worden gepresenteerd in het Nationaal Historisch Museum in Boekarest.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rotterdam Airport en Eindhoven Airport hebben toch natuurvergunningen nodig, heeft de rechter bepaald. Het kabinet vond enkele jaren geleden dat dat niet nodig was, maar natuurorganisaties en omwonenden hebben dat aangevochten.
12 uur geleden