Bewoners appartementencomplex Eibergen niet terug na brand
EIBERGEN (ANP) - Bewoners van een appartementencomplex aan de Koningsbult in Eibergen in de Gelderse gemeente Berkelland kunnen de nacht niet thuis doorbrengen na een autobrand in een parkeergarage onder het complex vrijdagavond. Het gaat om zo'n twintig mensen, aldus een woordvoerder van de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland.
Voor de mensen die niet terecht kunnen bij vrienden of familie wordt een slaapplek geregeld. Bij de brand raakte niemand gewond. Een persoon is door de brandweer met een ladder van het balkon gehaald.
De garage heeft "behoorlijk" wat rookschade opgelopen, aldus de woordvoerder. "Die rook is ook op de galerij terechtgekomen, dat zijn we aan het ventileren." Ook voert de brandweer koolmonoxidemetingen uit. Behalve rookschade zijn ook water- en elektriciteitsleidingen die via de garage naar de woningen lopen beschadigd.
Een auto is volledig uitgebrand, drie anderen raakten beschadigd. Rond 21.15 uur meldde de veiligheidsregio dat de brand onder controle was. De oorzaak van de brand is nog onbekend.
Meer uit Binnenland
WAALWIJK (ANP) - Bij een ongeluk op de snelweg A59 bij Waalwijk is in de nacht van zaterdag op zondag een 81-jarige vrouw uit Oosterhout om het leven gekomen. Ze botste met haar auto tegen een ander voertuig. Uit onderzoek blijkt dat de vrouw aan het spookrijden was, meldt de politie.
27 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De snelweg A59 bij Waalwijk (richting knooppunt Zonzeel) is zondagochtend rond 07.30 uur weer opengegaan, meldt de ANWB. Eerder in de nacht werd het wegdeel afgesloten omdat er een verkeersongeluk was gebeurd. Ook toeritten gingen dicht.
54 minuten geledenHOUTEN (ANP) - Komende week krijgen we alvast een voorproefje van het lenteweer met op woensdag temperaturen rond de 18 graden. In een voorlopige weersvoorspelling van Weeronline zet die trend voor maart door met hogere temperaturen dan gebruikelijk.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De politie heeft in de nacht van zaterdag op zondag in Groningen een waarschuwingsschot gelost, nadat agenten te voet de achtervolging hadden ingezet op een verdachte. Volgens de politie was zij rond 02.30 uur afgekomen op een melding van een schietpartij in de Hagedisstraat in de stad, waarbij meerdere personen betrokken zouden zijn.
5 uur geledenLECH (ANP) - Nederlandse wintersporters op weg naar het Oostenrijkse Arlberg kunnen in de nacht van zaterdag op zondag niet in de populaire skigebieden Lech en Zürs arriveren. Door een lawine is de Arlbergpas sinds zaterdagmiddag 17.00 uur "tot nader order" afgesloten, meldt de website Lechzuers. De lawine heeft de toegangswegen tot de pas bedolven. De Arlbergpas "blijft naar verwachting ten minste tot zondagochtend dicht", schrijft de Oostenrijkse nieuwszender ORF op haar website.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Duizenden mensen hebben zaterdag in Den Haag het Chinees Nieuwjaar gevierd. In Chinatown was een optocht met Chinese leeuwen en draken en vuurwerk. Een woordvoerder schat dat daar zo'n 10.000 mensen op af zijn gekomen. Ook in theater Amare waren activiteiten, die door een paar duizend mensen werden bezocht.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zo'n honderd mensen hebben zaterdagmiddag actiegevoerd tegen de Amerikaanse immigratiedienst ICE op de Koekamp in Den Haag. Dat zegt een Dolle Mina ter plaatse. De actie werd door onder meer de Dolle Mina's Den Haag georganiseerd. In de aankondiging van de actie werden de door ICE doodgeschoten Amerikanen en gearresteerde kinderen aangehaald. "Ver-van-ons-bed-show? Nee!"
16 uur geleden