Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bewoners appartementencomplex Eibergen niet terug na brand

Bewoners appartementencomplex Eibergen niet terug na brand

EIBERGEN (ANP) - Bewoners van een appartementencomplex aan de Koningsbult in Eibergen in de Gelderse gemeente Berkelland kunnen de nacht niet thuis doorbrengen na een autobrand in een parkeergarage onder het complex vrijdagavond. Het gaat om zo'n twintig mensen, aldus een woordvoerder van de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland.

Voor de mensen die niet terecht kunnen bij vrienden of familie wordt een slaapplek geregeld. Bij de brand raakte niemand gewond. Een persoon is door de brandweer met een ladder van het balkon gehaald.

De garage heeft "behoorlijk" wat rookschade opgelopen, aldus de woordvoerder. "Die rook is ook op de galerij terechtgekomen, dat zijn we aan het ventileren." Ook voert de brandweer koolmonoxidemetingen uit. Behalve rookschade zijn ook water- en elektriciteitsleidingen die via de garage naar de woningen lopen beschadigd.

Een auto is volledig uitgebrand, drie anderen raakten beschadigd. Rond 21.15 uur meldde de veiligheidsregio dat de brand onder controle was. De oorzaak van de brand is nog onbekend.

Meer uit Binnenland

Provincie wil dat Limburgers vaker Limburgs praten

LANDGRAAF (ANP) - De provincie Limburg wil dat mensen vaker Limburgs in het openbaar praten. Met een campagne worden sprekers van de streektaal opgeroepen een L-gebaar te maken met hun rechterhand voordat ze een gesprek beginnen, om aan te geven dat ze het Limburgs machtig zijn.

21 minuten geleden
Recordopbrengst voor Nacht van de Vluchteling

DEN HAAG (ANP) - De Nacht van de Vluchteling heeft een recordbedrag van 2,1 miljoen euro opgeleverd, meldt de organisator van het wandelevenement Stichting Vluchteling. Eerder werd al bekend dat een recordaantal van 10.000 mensen mee zou lopen op de afstanden van 10 tot 50 kilometer. Onderweg stuitten de wandelaars wel op de slechte weersomstandigheden.

2 uur geleden
Curaçaose fans vieren gelijkspel tegen Ecuador

WILLEMSTAD (ANP) - Op Curaçao wordt het gelijkspel tegen Ecuador zaterdagavond (lokale tijd) uitgebreid gevierd. Een deel van de fans heeft zich verzameld in de uitgaanswijk Saliña, waar veel auto's toeterend rondrijden en mensen met vlaggen zwaaien.

4 uur geleden
KNMI: Code oranje Limburg voorbij, code geel voor hitte blijft

DE BILT (ANP) - Het KNMI heeft code oranje iets na 02.00 uur in de nacht van zaterdag op zondag beëindigd. De weerswaarschuwing was afgegeven voor de provincie Limburg vanwege de mogelijkheid op zware onweersbuien, hagel, regen en windstoten.

4 uur geleden
KNMI geeft opnieuw code oranje af voor Limburg

DE BILT (ANP) - Het KNMI heeft opnieuw code oranje afgegeven voor de provincie Limburg. Eerder op de dag waarschuwde het meteorologisch instituut al voor onder meer onweersbuien in het zuiden en zuidoosten van het land. In de provincies Zeeland, Noord-Brabant en Gelderland geldt code geel wegens de kans op onweer.

10 uur geleden
Noodverordening in Zandvoort om verwachte drukte

ZANDVOORT (ANP) - De gemeente Zandvoort heeft een noodverordening uitgevaardigd voor de komende dagen. Reden is de verwachting dat veel mensen de komende dagen de badplaats bezoeken vanwege het zomerweer en door een aantal evenementen.

17 uur geleden
Ruim 15.000 Oranjefans in optocht naar stadion in Houston

HOUSTON (ANP) - Ruim 15.000 mensen hebben zaterdag in Houston meegelopen in een optocht van supporters achter de Oranjebus aan naar het Houston Stadium, waar het Nederlands elftal op het WK om 19.00 uur tegen Zweden begint. Dat meldt een woordvoerder van de KNVB, op basis van cijfers van de lokale autoriteiten.

18 uur geleden