Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bewoners Albergen verliezen vertrouwen in college

Bewoners Albergen verliezen vertrouwen in college

ALBERGEN (ANP) - "Het vertrouwen in de gemeente is weg", zei woordvoerder Hennie de Haan namens inwoners van Albergen maandagavond na afloop van een besloten bijeenkomst over het omstreden 'asielhotel' in het Twentse dorp. Die bijeenkomst verliep tumultueus, zei ze.

"Een avond van niks, we zijn geen stap verder", zegt een vrouw die boos zalencentrum Morshuis in Albergen uitloopt. Ruim 2,5 uur praatten de burgemeester en verantwoordelijk wethouder de inwoners van Albergen bij. De bewoners, die veel vragen hadden, willen niet "voor eeuwig" met een asielzoekerscentrum in de achtertuin, zeiden enkelen. "En de gemeente zegt: het is niet anders", aldus De Haan.

De gemeente Tubbergen sloot met het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) en het Rijk de overeenkomst dat er geen 300 maar 150 asielzoekers naar het hotel komen, zo werd vrijdag bekend. Bij die overeenkomst zijn de bewoners niet betrokken. "Eerst kwam de staatssecretaris met zijn dwang en nu zijn we door de gemeente verkocht", aldus De Haan.

Teleurgesteld

Meerdere bewoners reageerden na afloop teleurgesteld. Enkelen verzetten zich tegen het beeld dat Albergen racistisch zou zijn. "Ons is niets gevraagd, alles was al overlegd en besloten", zei een boze bewoner. Volgens woordvoerder De Haan is "al het gevoel van democratie" weg in het dorp. Bewoners hopen nu dat de gemeenteraad het plan nog kan dwarsbomen.

Voordat de bijeenkomst begon hielden de aanwezige bewoners een stil protest. Toen de wethouder en burgemeester aankwamen, keerden ze hun ruggen naar de bestuurders. "Zij negeren ons, dan negeren wij hen", legde een dorpsbewoonster uit.

Burgemeester Wilmien Haverkamp en verantwoordelijk wethouder Ursula Bekhuis-Groothuis wilden na afloop niet reageren.

Meer uit Binnenland

Musicus en componist Tonny Eyk overleden op 85-jarige leeftijd

BADHOEVEDORP (ANP) - De musicus en componist Tonny Eyk is overleden, meldt zijn dochter. Eyk overleed afgelopen zaterdag op 85-jarige leeftijd na een kort ziekbed. Zijn uitvaart was donderdag in besloten kring.

6 uur geleden
Burgemeester Halsema over Van Manen: dans verliest een icoon

AMSTERDAM (ANP) - "Met het overlijden van Hans van Manen verliest de dans een icoon", reageert de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema op het overlijden van choreograaf Van Manen. Hij overleed woensdagavond op 93-jarige leeftijd, aldus Nationale Opera & Ballet.

8 uur geleden
Eis 20 jaar cel en tbs voor verkrachten en doden 75-jarige vrouw

BREDA (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag bij de rechtbank in Breda twintig jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 33-jarige Elias M. voor het verkrachten en doden van de 75-jarige Yvonne uit Halsteren.

9 uur geleden
Meer meldingen van misstanden in het onderwijs

DEN HAAG (ANP) - Vertrouwensinspecteurs hebben vorig jaar fors meer meldingen gekregen over misstanden in het onderwijs, zoals misbruik of mishandeling. Afgelopen schooljaar kwamen 2916 dossiers binnen, 599 meer dan het schooljaar daarvoor. Alleen in het hoger onderwijs was geen stijging zichtbaar, meldt de Inspectie van het Onderwijs.

9 uur geleden
Quincy Promes blijft in cel, hof wijst verzoek om vrijlating af

AMSTERDAM (ANP) - Voetballer Quincy Promes (33) blijft voorlopig vastzitten. Verzoeken om zijn voorlopige hechtenis te beëindigen zijn door het gerechtshof in Amsterdam afgewezen.

11 uur geleden
Kindertelefoon meest gebeld over vrije tijd en seksualiteit

UTRECHT (ANP) - De Kindertelefoon is dit jaar het meest gebeld over vrije tijd, seksualiteit, pesten, thuis en familie en emotionele problemen. Dat meldt de organisatie, die dit jaar 320.000 gesprekken voerde met kinderen tussen de 8 en 18 jaar. Gemiddeld kwamen er per dag meer dan negenhonderd telefoontjes en chats binnen.

11 uur geleden
Promes vraagt hof om vrijlating om voor kinderen te kunnen zorgen

AMSTERDAM (ANP) - Voetballer Quincy Promes (33) vraagt het gerechtshof in Amsterdam zijn voorarrest op te heffen, zodat hij voor zijn vijf kinderen kan zorgen. Promes zit nu zes maanden in voorlopige hechtenis en wil de inhoudelijke behandeling van zijn strafzaak in hoger beroep in vrijheid afwachten.

12 uur geleden