Bewoners Albergen verliezen vertrouwen in college
ALBERGEN (ANP) - "Het vertrouwen in de gemeente is weg", zei woordvoerder Hennie de Haan namens inwoners van Albergen maandagavond na afloop van een besloten bijeenkomst over het omstreden 'asielhotel' in het Twentse dorp. Die bijeenkomst verliep tumultueus, zei ze.
"Een avond van niks, we zijn geen stap verder", zegt een vrouw die boos zalencentrum Morshuis in Albergen uitloopt. Ruim 2,5 uur praatten de burgemeester en verantwoordelijk wethouder de inwoners van Albergen bij. De bewoners, die veel vragen hadden, willen niet "voor eeuwig" met een asielzoekerscentrum in de achtertuin, zeiden enkelen. "En de gemeente zegt: het is niet anders", aldus De Haan.
De gemeente Tubbergen sloot met het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) en het Rijk de overeenkomst dat er geen 300 maar 150 asielzoekers naar het hotel komen, zo werd vrijdag bekend. Bij die overeenkomst zijn de bewoners niet betrokken. "Eerst kwam de staatssecretaris met zijn dwang en nu zijn we door de gemeente verkocht", aldus De Haan.
Teleurgesteld
Meerdere bewoners reageerden na afloop teleurgesteld. Enkelen verzetten zich tegen het beeld dat Albergen racistisch zou zijn. "Ons is niets gevraagd, alles was al overlegd en besloten", zei een boze bewoner. Volgens woordvoerder De Haan is "al het gevoel van democratie" weg in het dorp. Bewoners hopen nu dat de gemeenteraad het plan nog kan dwarsbomen.
Voordat de bijeenkomst begon hielden de aanwezige bewoners een stil protest. Toen de wethouder en burgemeester aankwamen, keerden ze hun ruggen naar de bestuurders. "Zij negeren ons, dan negeren wij hen", legde een dorpsbewoonster uit.
Burgemeester Wilmien Haverkamp en verantwoordelijk wethouder Ursula Bekhuis-Groothuis wilden na afloop niet reageren.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Renze Klamer stopt als presentator van het programma RTL Tonight. Dat maakte de zender vrijdag bekend. Volgens RTL gaat het om een gezamenlijke beslissing.
1 uur geledenZEERIJP (ANP) - Het aantal schademeldingen bij het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) na de aardbeving bij Zeerijp is opgelopen naar 3346, meldt de organisatie vrijdag. Deze update over het aantal schademeldingen is de laatste in een reeks. De aardbeving met een kracht van 3.4 vond vorige week plaats in de nacht van donderdag op vrijdag.
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De passagiers die in een trein zaten die vrijdagmiddag bij Hilversum werd stilgezet vanwege "een verdachte situatie", hebben het voertuig inmiddels verlaten. Dat meldt de politie. Er zijn drie mensen aangehouden.
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Er is een "verdachte situatie" in een trein op het traject Amersfoort-Amsterdam, meldt de politie. De trein staat momenteel stil voor station Hilversum, in de buurt van station Hilversum Sportpark, aldus een NS-woordvoerder. De politie meldt dat het treinverkeer in beide richtingen gestremd is.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinetsplan om de NPO meer tijd te laten inruimen voor reclame, moet jaarlijks ongeveer 12 miljoen euro opleveren. De ministerraad is vrijdag akkoord gegaan met dit plan van demissionair minister Gouke Moes (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, BBB), waar media donderdag al over berichtten.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Volkszanger René Karst is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn management via Instagram bekendgemaakt. Karst scoorde grote hits met nummers als Atje Voor De Sfeer en Liever Te Dik In De Kist.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland is gebaat bij een "gretig" kabinet dat voortvarend aan de slag wil met klimaatbeleid. Met die boodschap is voorzitter Kees Vendrik van het Nationaal Klimaat Platform aangeschoven bij informateur Sybrand Buma en de onderhandelaars over een nieuw kabinet namens D66 en CDA.
9 uur geleden