Bewoners 9 woningen geëvacueerd in Venlo wegens brand
VENLO (ANP) - Als gevolg van de flatbrand in Venlo aan de Veestraat zijn bewoners van negen woningen geëvacueerd, meldt de gemeente. Vier mensen zijn ondergebracht in een hotel, de rest is bij familie of vrienden. Andere bewoners kunnen wel terugkeren naar hun appartement.
In de nacht van donderdag op vrijdag woedde in het flatgebouw kort een hevige brand. Uit voorzorg werd het hele complex ontruimd. Zes mensen werden door ambulancepersoneel nagekeken omdat ze rook hadden ingeademd.
De appartementen die onbewoonbaar zijn, hebben onder meer roet- en waterschade opgelopen, aldus een woordvoerder van de veiligheidsregio. Wanneer de herstelwerkzaamheden klaar zijn, is nog niet duidelijk.
Het vuur begon op het balkon van een woning op de begane grond. Omdat de balkons van kunststof zijn, klommen de vlammen snel langs de gevel omhoog. Vermoedelijk heeft een scooter vlam gevat, zei de veiligheidsregio eerder.
Meer uit Binnenland
TER APEL (ANP) - Ongeveer 130 asielzoekers sliepen in de nacht van woensdag op donderdag in de tijdelijke opvang in congrescentrum Hanzeplaza in Groningen, net iets minder dan de nacht ervoor. Omdat aanmeldcentrum Ter Apel volzit, konden zij daar niet overnachten. Tien mensen kozen ervoor om op het veld voor die opvang te slapen, zegt een woordvoerster van het Rode Kruis.
33 minuten geledenZWOLLE (ANP) - De ouders die vorig jaar maart hun kinderen vanuit Dalfsen (Overijssel) zouden hebben ontvoerd naar België, menen dat zij in hun recht stonden om hen mee te nemen. Ze waren bang dat ze op korte termijn het gezag over hun uit huis geplaatste dochter en zoon zouden kwijtraken. "We voelden enige tijdsdruk", zei Michaël van K. (55).
37 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse Patriots blijven maximaal een half jaar langer in Polen. Een ander deel van de inzet om een cruciaal knooppunt voor hulp aan Oekraïne te verdedigen, wordt wel teruggehaald. Het gaat daarbij om een Nasams-luchtafweersysteem en antidronesystemen, meldt het kabinet aan de Tweede Kamer.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er moet een nieuwe organisatie komen die toezicht houdt op onderzoeken naar (seksueel) grensoverschrijdend gedrag. Daarvoor pleit Mariëtte Hamer, regeringscommissaris seksueel grensoverschrijdend gedrag en seksueel geweld. Nu is het toezicht in handen van de politie en screeningsautoriteit Justis, maar zij hebben niet genoeg capaciteit en expertise, stelt Hamer.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bits of Freedom wil dat de overheid meer doet tegen apps waarmee vrouwen hun menstruatiecyclus bijhouden. Die apps schenden namelijk de rechten van gebruikers, zegt de privacyorganisatie. Die dient daarom bij de Autoriteit Persoonsgegevens een klacht in tegen een van zulke apps, Flo. Die wordt door meer dan 200.000 vrouwen in Nederland gebruikt.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De huidige landelijke bouwregels moeten "ingrijpend gemoderniseerd" worden om in de toekomst te kunnen bouwen, stellen gemeenten, provincies en Brandweer Nederland. Uit onderzoek van TNO blijkt dat de huidige regelgeving rond de bouw niet rijmt met "de maatschappelijke en technologische ontwikkelingen van deze tijd". Gezamenlijk roepen de organisaties het Rijk op de regelgeving te herzien. Donderdag debatteert de Tweede Kamer over woningbouw.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Pieterpad heeft vanaf donderdag een rolstoelvriendelijke variant. Het bekende wandelpad van ruim 500 kilometer is daarmee ook toegankelijk voor mensen met scootmobiels, rollators en kinderwagens. De rolstoelroute biedt ook toegang tot bospaadjes, heidevelden en heuvelachtig terrein voor rolstoelgebruikers met dikke profielbanden en elektrische ondersteuning.
5 uur geleden