Bewoner zorginstelling in Wilp overleden bij aangestoken brand
WILP (ANP) - Bij een brand in een woonlocatie voor mensen met een verstandelijke beperking van Zozijn in het Gelderse Wilp is één persoon overleden. Er raakte niemand gewond meldt de woordvoerder van Zozijn. Verschillende medewerkers en cliënten zijn ter plaatse onderzocht door de hulpdiensten en één persoon werd ter controle overgebracht naar het ziekenhuis. De politie gaat uit van brandstichting.
De brand brak na 02.00 uur uit in een kamer van een bewoner op de begane grond van het gebouw aan de Kasteelweg in Wilp. De brandweer ging er met twee blusvoertuigen op af en gaf ongeveer een half uur later het sein brand meester. Ook heeft de brandweer nog verschillende personen uit het gebouw geholpen, meldt de veiligheidsregio.
De politie heeft inmiddels het onderzoek naar de brand afgerond. "We gaan uit van brandstichting in een van de kamers. Hierbij is de bewoner van de kamer overleden", aldus de politie.
In het gebouw wonen volwassenen met een verstandelijke beperking. Er waren negen cliënten aanwezig toen de brand uitbrak. "We hebben de cliënten geëvacueerd, maar helaas is één bewoner overleden", laat zorgorganisatie Zozijn weten. "De bewoners worden op dit moment zo goed mogelijk begeleid en opgevangen." De helft van de geëvacueerde bewoners is inmiddels terug in hun woning en de andere helft verblijft in een vervangende woonruimte.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Twee keer zoveel mensen als normaal hebben de afgelopen dagen een aanvraag ingediend bij NS om hun geld terug te krijgen. "Maar voor dagen met dit soort heftige weersomstandigheden, zien we geen gekke aantallen", aldus een woordvoerster. Zij kan niet toelichten hoeveel aanvragen er op een gemiddelde dag worden gedaan.
39 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De NS rijdt ook na 12.00 uur nog met een uitgeklede versie van de winterdienstregeling, meldt een woordvoerster. Eerder zei de spooronderneming dat de treinen mogelijk in de loop van de ochtend weer volgens de winterdienstregeling konden rijden. De woordvoerster weet niet wanneer dit wel lukt.
49 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - De vloeistof waarmee vliegtuigen ijsvrij worden gemaakt is weer geleverd, meldt KLM op haar website. De voorraad van de de-icingvloeistof dreigde dinsdag op te raken. KLM besloot vervolgens het spul met trucks uit Duitsland te halen om de voorraden aan te vullen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Na een zeer drukke ochtendspits blijven op veel plaatsen in het land files staan. Rond 10.00 uur stond er woensdagochtend nog steeds zo'n 275 kilometer file op de grote wegen. "Dat is fors meer dan het gemiddelde op dit tijdstip (40 kilometer)", meldt Rijkswaterstaat.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - Ook voor Limburg geeft het KNMI code oranje af om de sneeuw en de gevolgen daarvan. Tot dusver gold in de zuidelijke provincie code geel, maar vanaf 10.00 uur geldt daar net als in de rest van het land de hogere waarschuwingscode oranje.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De NS ziet de problemen op het spoor door het winterse weer toenemen en adviseert reizigers die niet per se op pad hoeven hun reis uit te stellen. Een NS-woordvoerder raadt reizigers aan om in de loop van de ochtend te kijken hoe de situatie op het spoor er dan voorstaat.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Rond Rotterdam Centraal en Breda is er woensdagochtend geen treinverkeer mogelijk door meerdere verstoringen, meldt de NS. Het is niet bekend hoe lang dit gaat duren.
3 uur geleden