Bewoner zorginstelling in Wilp overleden bij aangestoken brand
WILP (ANP) - Bij een brand in een woonlocatie voor mensen met een verstandelijke beperking van Zozijn in het Gelderse Wilp is één persoon overleden. Er raakte niemand gewond meldt de woordvoerder van Zozijn. Verschillende medewerkers en cliënten zijn ter plaatse onderzocht door de hulpdiensten en één persoon werd ter controle overgebracht naar het ziekenhuis. De politie gaat uit van brandstichting.
De brand brak na 02.00 uur uit in een kamer van een bewoner op de begane grond van het gebouw aan de Kasteelweg in Wilp. De brandweer ging er met twee blusvoertuigen op af en gaf ongeveer een half uur later het sein brand meester. Ook heeft de brandweer nog verschillende personen uit het gebouw geholpen, meldt de veiligheidsregio.
De politie heeft inmiddels het onderzoek naar de brand afgerond. "We gaan uit van brandstichting in een van de kamers. Hierbij is de bewoner van de kamer overleden", aldus de politie.
In het gebouw wonen volwassenen met een verstandelijke beperking. Er waren negen cliënten aanwezig toen de brand uitbrak. "We hebben de cliënten geëvacueerd, maar helaas is één bewoner overleden", laat zorgorganisatie Zozijn weten. "De bewoners worden op dit moment zo goed mogelijk begeleid en opgevangen." De helft van de geëvacueerde bewoners is inmiddels terug in hun woning en de andere helft verblijft in een vervangende woonruimte.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De zes bestuurders die nog vastzaten na de blokkade van de A12 op zaterdag, zijn maandag vrijgelaten. Dat laat de politie weten.
11 uur geledenDOKKUM (ANP) - Ongeveer 21.000 mensen waren maandag bij het bezoek van de koninklijke familie aan Dokkum. "Het was overal druk, gezellig druk, maar nergens te druk", zegt burgemeester Johannes Kramer van de gemeente Noardeast-Fryslân, waar de Friese vestingstad onder valt.
11 uur geledenGOES (ANP) - Asielzoekers kunnen vanaf dinsdag worden opgevangen in de Zeelandhallen in Goes. Het gebouw is goedgekeurd voor gebruik, laat opvangorgaan COA maandag weten.
11 uur geledenBREDA (ANP) - De Havermarkt in het centrum van Breda is vol. Dat meldt de gemeente Breda. Voor het plein geldt het principe: één persoon in, één persoon uit. Aan de Haven, Sint Janstraat, op het Kasteelplein en op het Kerkplein is nog wel ruimte om Koningsdag te vieren.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het Stadhuisplein en Oudkerkhof in de binnenstad van Utrecht zijn vol, meldt de gemeente. Er mogen geen nieuwe mensen de pleinen op. Ook op de Neude en het Janskerkhof wordt het erg druk.
11 uur geledenDOKKUM (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft de viering van Koningsdag in de Friese stad Dokkum afgesloten. Aan het einde van het programma sprak hij van een "onvergetelijke dag" en bedankte hij alle betrokkenen.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de treinen is het maandagmiddag "druk maar beheersbaar", meldt een woordvoerder van de NS. Het wordt langzaamaan drukker in de hoofdstad en andere grote steden, vooral op de plekken waar grote evenementen zijn rond Koningsdag.
14 uur geleden